piątek, 26 maja 2017 r.

Lubelskie

Krótko

Dodano: 20 maja 2003, 21:04

Posadzili, ale mało; Były prezes uniewinniony; Najazd Francuzów ; Ludowcy za unią

Posadzili, ale mało

Region. Ok. 20 milionów drzewek posadzono tej wiosny w lubelskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Sadzono głównie sosny, dęby i olsze. Leśnicy nie wykonali jednak wiosennych planów. Gwałtowne kwietniowe ochłodzenie zmusiło ich do przerwania pracy.
Drzewka posadzono tej wiosny na nieco ponad dwóch tysiącach hektarów - zaplanowano 2,2 tys. ha. - Od dawna nie zalesiona powierzchnia nie była tak duża - mówi Włodzimierz Lewandowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Leśnej RDLP w Lublinie. (rhs)

Były prezes uniewinniony

Lublin. Bogdan M., były prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubartowie został wczoraj uniewinniony przez Sąd Okręgowy z zarzutu niedopełnienia obowiązków. W grudniu Sąd Rejonowy w Lubartowie dopatrzył się w postępowaniu prezesa nieprawidłowości i skazał go na rok więzienia w zawieszeniu. Bogdan M. odwołał się od wyroku do sądu drugiej instancji, którzy oczyścił go z zarzutu. (er)

Najazd Francuzów

Region. Z okazji 10-lecia współpracy regionalnej Biała Podlaska - Deux-Sevres grupa prawie 150 Francuzów będzie od dzisiaj do soboty gościć w podlaskich gminach partnerskich oraz w Lublinie. Francuscy parlamentarzyści, samorządowcy i urzędnicy odwiedzą szkoły i uczelnie (m.in. UMCS i AWF). W piątek wezmą udział w bialskiej konferencji o przyszłości rolnictwa w Unii Europejskiej. - Chcemy się lepiej poznać. Francuzi obawiają się Polaków w UE. Pragniemy jednak by byli tam naszymi ambasadorami - mówi Marian Tomkowicz, przewodniczący Stowarzyszenia Deux-Sevres - Biała Podlaska. (pim)

Ludowcy za unią

Region. Siedmiu liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego wybiera się w weekend na Lubelszczyznę. W sobotę i w niedzielę zamierzają odwiedzić niemal wszystkie lubelskie powiaty. Cel wizyty: kampania na rzecz Unii Europejskiej i nakłonienie mieszkańców regionu do wzięcia udziału w referendum.
Dlaczego tak mocny skład i dlaczego Lubelszczyzna? - Bo w tym województwie jest najwięcej eurosceptyków, także wśród naszych członków - tłumaczą w siedzibie PSL. (kl)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24