niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Krytykują wójta gm. Niemce. "Dla własnej fanaberii inwestycji nie robię"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2014, 15:15

- Wójt gminy niedawno zbudował drogę do gruntów rolnych, sam ma tam działki - napisał do nas Czytelnik. Wójt: Kampania wyborcza zaczęła się na dobre. Ale nie zaprzecza, że w pobliżu drogi uprawia pszenicę i rzepak.

Chodzi o drogę dojazdową do gruntów rolnych na styku miejscowości Pólko i Dys w podlubelskiej gminie Niemce. - Inwestycja została w szybkim tempie zrealizowana - pisze do nas Czytelnik. - Modernizacja polegała na położeniu nawierzchni asfaltowej długości ok. 800 metrów. Szkopuł w tym, że jak przetarg wskazuje, jest to droga tylko do gruntów rolnych, ponieważ na całej jej długości znajdują się tylko dwie posesje. Przy tej drodze są za to działki pana wójta. I dodaje: Modernizacja w znacznym stopniu przyczyniła się do podniesienia wartości działek Krzysztofa Urbasia. - Rzeczywiście przed tymi domami mam 5 ha - przyznaje Krzysztof Urbaś, wójt Niemiec. I jednocześnie tłumaczy: - Z drogi korzysta sześć rodzin a nie dwie. - O tę inwestycję zabiegał Henryk Drozd, radny z Pólka - tłumaczy Urbaś. - Uprawiając rzepak i pszenice jeżdżę tamtędy tylko kilka razy w roku. Dla własnej fanaberii inwestycji nie robię. Jego zdaniem informacje przekazywane mediom świadczą o tym, że rozpoczęła się już kampania wyborcza. - Spodziewam się takich działań - przyznaje Urbaś. - Poza tym ziemi mam dużo, także w innych miejscach. Jak 3 lata temu robiliśmy drogę przy cmentarzu, a tam również mam działki to nikt się tym nie interesował. Tyle, że do wyborów było jeszcze daleko.

Na tym lista zarzutów naszego Czytelnika się nie kończy. - Inną inwestycją, która budzi wśród mieszkańców Dysa i okolicznych miejscowości wiele kontrowersji jest blisko kilometrowy chodnik, który kończy się przy posesji pana wójta - pisze autor listu. - Jeszcze nim nie szedłem, ale mówię wszystkim, że mam go na wyłączność - ironizuje wójt Niemiec. - Z głupota ludzką nie ma, co walczyć. Czytelnik wylicza jednak dalej. - W gminie Niemce jest wiele miejscowości o zwartej, gęstej zabudowie, które nie mogą doczekać się na remont drogi np. Leonów, gdzie zniszczona nawierzchnia jezdni i brak chodnika powoduje dla mieszkańców poważne zagrożenie życia i zdrowia. - To jest droga powiatowa - odpowiada wójt Niemiec. - Będziemy ją robić wspólnie ze starostwem. Środki na ten cel zostały zapisane w budżecie na 2014 r. Chodzi o 2,5 kilometrowy odcinek. Tam niestety nie mam pola. A budowa chodnika już się rozpoczęła. Jego zdaniem o dobrych rzeczach w gminie nikt nie mówi. - A w ciągu 3 lat, dzięki Radzie Gminy udało nam się zrealizować 120 różnego rodzaju inwestycji. Wśród nich są m.in. dwa przedszkola, boiska, chodniki i oświetlenie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Niemce Krzysztof Urbaś
gość
z Dysa
Gość
(52) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (27 grudnia 2015 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Henryk Smolarz na wójta!!!!

Dobry wybór.Nie ujmujac nic wójtowi obecnemu.

Rozwiń
z Dysa
z Dysa (22 grudnia 2015 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Henryk Smolarz na wójta!!!!

Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2015 o 23:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
urbaś złodziej
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2014 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dwa razy napisałeś "zreszto" w swojej wypowiedzi - więc nie jest to zwykła literówka. Znam ten styl pisania Darjószu... He he.

Rozwiń
Gość 22225678
Gość 22225678 (6 lutego 2014 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bzdury to Ty piszesz kolego. Droga jest dofinansowana przez Urząd Marszałkowski, Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych, można sprawdzić, zreszto tabliczka przy tej drodze o tym wskazuje i wszystko jest do sprawdzenia. Zadłużenie z tego co słyszałem z pwenych źródeł można za dwa lata spłacić, jest przeznaczone na inwestycje, których jest wiele, bardzo wiele. A drogi powiatowe, ja sam osopbiście jeżdzę często drogą przez Majdan Krasieninski (dofinansowana ze środków zewnętrznych) i jest idelana, fajny skrót do Piotrowic, Jastkowa, Garbowa. Czasami korzystam z drogi Ciecierzyn - Baszki-Ludwinów a 4 -y lata temu było praktycznie nieprzejezdne. Z dróg korzystją wszyscy, więc nie obchodzi mnie że są to powiatowe, bo powiat nic na 100 % sam by nie zrobił. Zreszto mamy przykład w jakim stanie były drogi powiatowe za poprzedniego wójta. Dla mnie liczy się to , że ten Wójt przyczynił się do poprawy stanu dróg, reaguje na wnioski mieszkańców, a podatki mam takie same. Więc jest ok. Cieszę się , że ktoś myśli o całej gminie, a nie tylko o sobie. Drogi wojewódzkiej wójt żadnej nie budował, a tylk chodniki przy wojewódzkiej. Ciekawe co byś powiedział jakbyś chodził drogą wojewódzką i twoje dzieci bo wójt nie chciałby dołożyć do chodnika przy wojewódzkiej i drżał codzienie czy Twoje dziecko wrtóci całe czy nie. Dla mnie liczą się fakty, A fakty są takie, że wreszcie skończył się marazm w tej gminie, ale podejrzewam, że co niektórzy nie moga się pogodzić z tym i chcą za wszelką cenę wrócić do władzy


 
Odpowiedz Cytuj Zgłoś do us
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (52)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!