Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lutego 2018 r.
11:24

Kukiz idzie do samorządów, szuka chętnych

59 17 A A
Przedstawiciele ruchu chcą wskazać pretendentów do objęcia najważniejszych funkcji we wszystkich miastach prezydenckich w regionie – w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu i Puławach
Przedstawiciele ruchu chcą wskazać pretendentów do objęcia najważniejszych funkcji we wszystkich miastach prezydenckich w regionie – w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu i Puławach (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Kilkaset osób z województwa lubelskiego zgłosiło już chęć startu w wyborach samorządowych pod szyldem Kukiz’15. Ruch Pawła Kukiza wciąż szuka chętnych. Chce wystawić listy do sejmiku województwa, rad powiatów i kandydatów na prezydentów pięciu miast

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czerwcu ubiegłego roku działacze ruchu Kukiz’15 uruchomili stronę internetową www.samorzadyzkukizem.pl. Za jej pośrednictwem rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń od osób zainteresowanych startem w wyborach do rad gmin, miast i powiatów, sejmików województw oraz na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

– Przez kilka miesięcy zgłosiło się do nas kilkaset osób z województwa lubelskiego. Powinno nam to wystarczyć do obsadzenia pierwszych miejsc, by na tej bazie skonstruować całe listy – mówi Jakub Kulesza, lubelski poseł tego ugrupowania. – Naszym podstawowym celem jest wystartowanie do sejmiku województwa. Ambitniejszym zadaniem, które mam nadzieję uda się nam zrealizować, będzie wystawienie list do wszystkich rad powiatów. Liczymy też, że do osób, które już zgłosiły swój akces do wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, dołączą jeszcze inni chętni i w kilkunastu, może kilkudziesięciu gminach będziemy w stanie zgłosić swoich kandydatów do lokalnych władz.

– Zapraszamy wszystkich. Nie ma szczególnych wymagań. Trzeba być uczciwym, pracowitym i umieć słuchać ludzi. Boimy się wiecznych samorządowców, tak samo jak boimy się wiecznych parlamentarzystów. To jest dobry czas, by wziąć sprawy w swoje ręce i być odpowiedzialnym za swoje miasto, gminę czy powiat – dodaje Jarosław Sachajko, drugi z posłów Kukiz’15 z naszego regionu.

Obaj parlamentarzyści zostali wybrani na pełnomocników ugrupowania do spraw jesiennych wyborów samorządowych w województwie lubelskim. To od nich w głównej mierze będzie zależał kształt list do rad powiatów i gmin. Ale w przypadku kandydatów na radnych wojewódzkich i prezydentów dużych miast, decydujący głos będzie miał Paweł Kukiz.

Przedstawiciele ruchu chcą wskazać pretendentów do objęcia najważniejszych funkcji we wszystkich miastach prezydenckich regionu, czyli w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu i Puławach.
Posłowie Kulesza i Sachajko deklarują dziś, że nie będą startować w wyborach samorządowych.

– Liczę, że uda nam się znaleźć na tyle ciekawych i uczciwych kandydatów, że my jako posłowie będziemy mogli skupić się na pracy parlamentarnej – mówi poseł Kulesza.

Politycy Kukiz’15 zapowiadają, że z oficjalnym ogłoszeniem swoich kandydatów poczekają, aż karty odsłonią największe ugrupowania, czyli Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 14 lutego 2018 o 22:29
Ja na nich zagłosuję. 
Avatar
prawda / 14 lutego 2018 o 20:49
undefined napisał:
Brawo Kukiz'15! Jedyny ruch, który nie jest partią i nie ma ciągot w kierunku partyjniactwa. Stąd wściekłość wszystkich partyjniaków, którzy doją budżet ile wlezie.
 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 20:47
Kukiz to gwiazda jednej nocy jak Palikot, Lepper itp.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 19:10
kukiz to dno Jak ma czelnosc startowac w wyborach W parlamencie uklada sie z pis i lize d,,,, jarkowi Pawel idz sie napij i daj se spokoj z polityka
Avatar
prawda / 14 lutego 2018 o 16:06
undefined napisał:
Brawo Kukiz'15! Jedyny ruch, który nie jest partią i nie ma ciągot w kierunku partyjniactwa. Stąd wściekłość wszystkich partyjniaków, którzy doją budżet ile wlezie.
 To prawda, której nie mogą pojąć uzależnieni od wytycznych plenów partyjnych
Avatar
ll / 14 lutego 2018 o 15:11
jan napisał:
undefined napisał:
Kukiz to kompletnie skompromitowana ekipa! Jeszcze wieksza beznadizieja niz Pis! Kto na takie cos zaglosuje?
a ty trolu to z których złodziei jesteś - po czy peezel ? za ile piszesz ?
 Ty jak rozumiem piszesz z przekonania? Czy juz może dostałeś pozytywna weryfikacje na kandydata i trzeba pańszczyznę odwalić? :)
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 15:09
Każdy może zostać kandydatem :) uśmiałem się, bo takie pomysły może mieć tylko ta formacja. Jeszcze CV można sobie "zrobić" i już jesteś kandydatem na prezydenta któregoś z miast.... A później ta zbieranina tak się zachowuje. Ale wyborcy głupi nie są, zobaczycie jak na tym wyjdziecie
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 14:06
kukis skończy jak Palikot
Avatar
jan / 14 lutego 2018 o 13:50
undefined napisał:
Kukiz to kompletnie skompromitowana ekipa! Jeszcze wieksza beznadizieja niz Pis! Kto na takie cos zaglosuje?
 a ty trolu to z których złodziei jesteś - po czy peezel ? za ile piszesz ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 13:23
Brać z łapanki ;-)
Avatar
Lubelak / 14 lutego 2018 o 22:29
Ja na nich zagłosuję. 
Avatar
prawda / 14 lutego 2018 o 20:49
undefined napisał:
Brawo Kukiz'15! Jedyny ruch, który nie jest partią i nie ma ciągot w kierunku partyjniactwa. Stąd wściekłość wszystkich partyjniaków, którzy doją budżet ile wlezie.
 
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 20:47
Kukiz to gwiazda jednej nocy jak Palikot, Lepper itp.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 19:10
kukiz to dno Jak ma czelnosc startowac w wyborach W parlamencie uklada sie z pis i lize d,,,, jarkowi Pawel idz sie napij i daj se spokoj z polityka
Avatar
prawda / 14 lutego 2018 o 16:06
undefined napisał:
Brawo Kukiz'15! Jedyny ruch, który nie jest partią i nie ma ciągot w kierunku partyjniactwa. Stąd wściekłość wszystkich partyjniaków, którzy doją budżet ile wlezie.
 To prawda, której nie mogą pojąć uzależnieni od wytycznych plenów partyjnych
Avatar
ll / 14 lutego 2018 o 15:11
jan napisał:
undefined napisał:
Kukiz to kompletnie skompromitowana ekipa! Jeszcze wieksza beznadizieja niz Pis! Kto na takie cos zaglosuje?
a ty trolu to z których złodziei jesteś - po czy peezel ? za ile piszesz ?
 Ty jak rozumiem piszesz z przekonania? Czy juz może dostałeś pozytywna weryfikacje na kandydata i trzeba pańszczyznę odwalić? :)
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 15:09
Każdy może zostać kandydatem :) uśmiałem się, bo takie pomysły może mieć tylko ta formacja. Jeszcze CV można sobie "zrobić" i już jesteś kandydatem na prezydenta któregoś z miast.... A później ta zbieranina tak się zachowuje. Ale wyborcy głupi nie są, zobaczycie jak na tym wyjdziecie
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 14:06
kukis skończy jak Palikot
Avatar
jan / 14 lutego 2018 o 13:50
undefined napisał:
Kukiz to kompletnie skompromitowana ekipa! Jeszcze wieksza beznadizieja niz Pis! Kto na takie cos zaglosuje?
 a ty trolu to z których złodziei jesteś - po czy peezel ? za ile piszesz ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 13:23
Brać z łapanki ;-)
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 25

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!