wtorek, 30 maja 2017 r.

Lubelskie

Łączymy się w bólu

Dodano: 3 lipca 2002, 20:01

Pani Urszula ze Stoczka przed figurką Matki Boskiej z Medjugorie przy Prowincji oo. Franciszkanów. T
Pani Urszula ze Stoczka przed figurką Matki Boskiej z Medjugorie przy Prowincji oo. Franciszkanów. T

Flagi narodowe opuszczone do połowy i pokryte kirem - tak wspominamy dziś ofiary poniedziałkowego tragicznego wypadku autokaru z polską pielgrzymką do Medjugorie. W całym województwie czwartek jest dniem żałoby.

- Zwracam się do wszystkich organizatorów imprez artystycznych i rozrywkowych o zawieszenie ich na czas żałoby i liczę, że w obliczu tej tragedii uszanują moją prośbę - apeluje Andrzej Kurowski, wojewoda lubelski.
Z 19 osób, które zginęły w wypadku, aż 15 pochodziło z naszego regionu. Z sześcioosobowej rodziny Dziołaków przeżyli tylko trzej bracia: Karol, Wojtek i Jacek. Zginęli rodzice Danuta i Andrzej i 5-letnia Monika.
Chłopcy i ich siostra tworzyli kapelę ludową.

- Taka wesoła, bardzo chciała grać - wspomina Monikę jej nauczyciel muzyki Zdzisław Marczuk. - Mama kupiła jej plastikowe skrzypce, a ona tak dokazywała, że bracia nie mogli ćwiczyć.
Żałoba panuje także w Czemiernikach, w których już wczoraj na znak żałoby opuszczono flagi. Wśród zmarłych z tej gminy jest Alfreda Powałek, nauczycielka i matka czworga dzieci. - Najmłodsze ma 4 latka - mówi proboszcz Józef Chorębała. - O 18 odprawimy mszę świętą. Będzie pełny kościół.
Żałoba panuje także w Wisznicach. Wczoraj tablice szkół w tej miejscowości opasane zostały czernią. To dlatego, że do miejscowych szkół nie wróci już trojka pedagogów: Andrzej i Dorota Miąskiewiczowie i Jan Prudaczuk.
- Pan Andrzej i jego żona byli nauczycielami geografii - wspomina Anna Chomicz z Urzędu Gminy. - On pracował w gimnazjum. Podróżnik, organizował dla młodzieży ciekawe turystyczne wyprawy. Jego żona kształciła uczniów w liceum. Trzeci z nieżyjących pedagogów był matematykiem w liceum.
W Prowincji oo. Franciszkanów, skąd wyruszyła pielgrzymka, również trwa żałoba. - Wiele osób przychodzi tutaj pomodlić się - mówi o. Włodzimierz Machulak.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!