środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lekarze i pielęgniarki znów chcą podwyżek

  Edytuj ten wpis

Czy czeka nas powtórka strajków lekarzy? Może nas to ominąć, jeśli dyrektorzy szpitali zgodzą się na postulaty stawiane przez lekarskie związki.

A te znów domagają się podniesienia minimalnych płac.

5,5 tysiąca zł dla asystenta i 6 tys. zł dla starszego asystenta. Takie zapisy znalazły się w ostatniej uchwale programowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. - Teraz terenowe oddziały związku będą musiały się do niej ustosunkować - mówi Jacek Rudnik, sekretarz Zarządu Rejonowego Ziemi Lubelskiej OZZL.

- Jednak wszystko zależy od sytuacji politycznej. Do czasu ewentualnego wejścia w życie nowych ustaw zdrowotnych zostało jednak jeszcze dużo czasu.
Co mówią lekarze? - Obawiamy się, że po przekształceniu szpitali w spółki, lekarze i pielęgniarki zostaną zepchnięci do grupy najmniej zarabiających pracowników w przedsiębiorstwach - dodaje Rudnik. - Dyrektorzy, aby zaoszczędzić i wyprowadzić szpitale z długów mogą obcinać nam pensje.

- Aby dziś zarobić te 5 tysięcy zł na rękę, muszę brać dodatkowe dyżury, dorabiać w przychodni - mówi jeden z lubelskich lekarzy. - A przecież odpowiadam za zdrowie i życie pacjentów. Przy takiej ilości pracy nietrudno o pomyłkę.

Co się stanie, jeśli dyrektorzy nie przystaną na postulaty związków? - Lekarze złożą gremialnie wypowiedzenia. Powrót do pracy będzie możliwy tylko po spełnieniu postulatu płacowego - czytamy w uchwale. - Postulaty będziemy składać, kiedy tylko ruszą prace nad przekształcaniem szpitali - wyjaśnia Antoni Rybka, szef regionu lubelskiego OZZL. - Nasze żądania są dostosowane do możliwości szpitali.

Pielęgniarki nie pozostają w tyle. - Właśnie prowadzimy negocjacje z dyrektorami szpitali - mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w Lublinie. - Nadal pozostajemy z nimi w sporach zbiorowych. Od ostatnich protestów nasze zarobki niewiele wzrosły. Dlatego chcemy urealnienia wynagrodzeń.

- I jaka tu sprawiedliwość? - pyta pani Beata, nauczycielka z Lublina. - Ja po 15 latach pracy zarabiam na rękę 1600 złotych miesięcznie. A przecież odpowiadam za wykształcenie 30 dzieci.

- Lekarzom nigdy nie uda się dogodzić - mówi Agnieszka Zakrzewska z Lublina. - Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pielęgniarka
korniszon
MOL
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pielęgniarka
pielęgniarka (31 października 2008 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest to oburzające lekarze dostali swoje a my pielęgniarki nic i jeszcze chcą jeden z nich powiedział że nie wszyscy muszą tyle samo zarabiać bo mają inne potrzeby zgoda niech mają więcej ale nie o8000 zł ja po 15 latach mam ok 1300 a moi koledzy ? lekaże 9000 a opłaty mamy wszyscy chcemy krztalcić dzieci tylko my nie mamy za co lekarz pracujący rok ma 2700 a pielęgniarka ma go prowadzić za rękę bo robi minę nic niewiedzącego na samodzielnym dyżurze my pielęgniarki zróbmy coś zeby to zauważono bo koledzy lekarze walczą tylko o ciebie i swoje gaze a my to jesteśmy dla nich nieważne gdzie są nasze izby my pracujemy nie tylko w lubelskich szpitalach ale też w małych placówkach w domach opieki w zakładach opiek-leczniczych w szkołach izby brońcie wszystkich
Rozwiń
korniszon
korniszon (30 października 2008 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim skromnym zdaniem uważam że lekarze powinni zarabiać conajmniej 8000 zł na rękę. Szczerze tak mi się wydaje!
Rozwiń
MOL
MOL (30 października 2008 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pielegniarki prawie nic nie dostały albo w cale, pensja ich jest zbliżona do dyżuru lekarskiego i na to poszły pieniądze !!!
Rozwiń
a
a (30 października 2008 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Ty chyba nie wiesz ile zarabiają weterynarze?! 3x więcej niż lek med
Rozwiń
DR.Nadzwyczajnie heblowany
DR.Nadzwyczajnie heblowany (30 października 2008 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' date='30.10.2008, 12:35' post='63883']
Tak ja widziałem i widuję. Człowiek ten jeździł maluchem. Ostatnio widziałem,że chodzi piechotą widocznie zepsuł mu się.
Na pewno to lekarz?Może pomyliło Ci się z weterynarzem?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!