poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lekarze wracają do pracy, ale ...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2007, 18:18

Opole Lubelskie. Konfliktu w szpitalu niby już nie ma

Karol Stpiczyński, dyrektor szpitala w Opolu Lubelskim powiedział nam wczoraj, że dogadał się ze swoimi chirurgami i lekarze są gotowi wrócić do pracy. - Muszą tylko złożyć oświadczenia według wzoru przygotowanego przez radcę prawnego. Poświadczą w ten sposób, że ich rezygnacja z dni wolnych w przypadku gdyby miały być bezpłatne, nie jest chwilowym kaprysem - dodał. - Ponieważ oddział chirurgii nie jest jeszcze otwarty po remoncie będą pracować na innych odcinkach. Np. w poradni przyszpitalnej.
Chociaż dyrektor zapewnił wczoraj, że nie ma problemu z dogadaniem się ze swoimi pracownikami ostatnie miesiące pokazały co innego. Poszło o urlopy. Lekarze zażądali urlopu za pracę ponad unijny limit, powołując się na precedensową sprawę Czesława Misia, pediatry z Nowego Sącza, który w sądzie domagał się płatnego urlopu za dyżury. Sąd w Krakowie, stosując się do unijnej dyrektywy zabraniającej pracy ponad 48 godzin tygodniowo, wydał orzeczenie po myśli lekarza. Dyrektor Stpiczyński zgodził się dać chirurgom wolne, ale bez wynagrodzenia. W obliczu dyrektorskiej propozycji, medycy wycofali się. Zrezygnowali z dwóch lat bezpłatnego urlopu. - Rezygnujemy z dni wolnych, jeżeli miałyby być bezpłatne, ale nie rezygnujemy z urlopu, który powinien być płatny - argumentowali przekornie.
Płatne urlopy im nie przepadły. Ich pozwy w tej sprawie leżą od maja w puławskim sądzie. Wyroki jeszcze nie zapadły.
Powodem przepychanek między dyrektorem a lekarzami jest nie tylko wolne za pracę ponad unijną normę. Dyrektor ma też zastrzeżenia do pracy oddziału chirurgicznego. Mówi, że przynosi największe straty w szpitalu. W ostatnim czasie ogłosił nawet konkurs dla wszystkich lekarzy, którzy chcieliby pracować na oddziale chirurgicznym, ale żadna oferta nie wpłynęła. Z opolskimi chirurgami nie udało nam się wczoraj skontaktować. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!