poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lekcja z praktycznej życzliwości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2006, 17:12

Wynik plebiscytu został przyjęty gromkimi oklaskami i radosną wrzawą. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzesimowie wybrali najsympatyczniejszą uczennicę i ucznia.

- Już tradycyjnie, w listopadzie, w czasie Światowego Dnia Życzliwości ogłaszamy taki plebiscyt - opowiada Ewa Orlik, dyrektor szkoły. - Przed Bożym Narodzeniem, uczniowie spośród kandydatów wyłonionych w klasach, wybierają tych najbardziej lubianych.
Jak dodaje Ewa Orlik, stymulowanie takich sympatycznych relacji między dziećmi jest niezwykle ważne w dobie narastającej agresji i przemocy.
Wczoraj w krzesimowskiej szkole na korytarzu zebrali się wszyscy uczniowie i w tajnym głosowaniu wybrali laureatów.
- Każdy głosował, na kogo chciał - mówi Ewelina Czuchryta z VI klasy. - Solidarność klasowa miała mniejsze znaczenie. Ważne było czy ktoś nie zadziera nosa, jak się zachowuje, czy wyzywa, albo czy bije. No, też czy daje ściągać czasem - śmieje się Ewelina.

Kiedy komisja skrutacyjna ogłosiła wynik plebiscytu, uczniowie zareagowali bardzo spontanicznie - brawa i okrzyki wypełniły szkołę.
Najbardziej życzliwi i sympatyczni uczniowie to - w ocenie całej szkoły: Edyta Łatwińska i Damian Ostrowczak - obydwoje z VI klasy.
- Lubią mnie, miły jestem - mówi szczerze Damian. - Pomagam innym, staram się być grzeczny i nie robić nikomu krzywdy. Tak, czasem daję ściągać, jak ktoś mnie poprosi, ale to nie miało wpływu na mój wybór.
- Na pewno nie będę zadzierać nosa - oświadcza Edyta. - Raczej jestem uczynna, uśmiechnięta i uprzejma. Czy się kłócę z koleżankami? Zdarza się, człowiek nie jest ideałem - dodaje filozoficznie.
Jak mówi Mieczysława Radko, katechetka organizująca plebiscyt, dzieci muszą wiedzieć, że opłaca się być dobrym i życzliwym. - Nasza szkoła kładzie ogromny nacisk na okazywanie pozytywnych uczuć.
Po uhonorowaniu laureatów dyplomami i maskotkami, po oklaskach i gratulacjach zabrzmiał dzwonek przypominając, że jeszcze będą lekcje...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!