niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Leopoldów potyka się o rów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2007, 18:39

Leopoldów ma pod górę. Na drodze do wytyczenia granic miejscowości stanął ... rów melioracyjny.

Cała sprawa w optymistycznym wariancie potrwa więc jeszcze około roku.
O problemach mieszkańców Leopoldowa pisaliśmy na początku roku. Kilkanaście lat temu mieszkańcy kilku wsi wpadli na pomysł, żeby się połączyć i stworzyć jedną miejscowość - Leopoldów. Początków takiej inicjatywy ani pomysłodawcy nikt już dokładnie nie pamięta, ale na te tereny zawsze mówiło się Leopoldów i wszyscy chcieli, żeby to co funkcjonuje w świadomości mieszkańców stało się faktem urzedowym.
W 1998 roku rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Leopoldów został powołany do życia. W skład miejscowości weszły: Falentyn, Karczmiska, Chudów, Nowiny-Rososz i część Rososzy. Wszystkie leżą tak blisko siebie, że nie wiadomo, gdzie się co kończy, a gdzie zaczyna. Niestety Leopoldów został Leopoldowem tylko z nazwy, bo nikt nie wyznaczył granic miejscowości, więc fizycznie na mapie Leopoldowa nie ma. Pozostał tylko w ministerialnym rozporządzeniu.
Na taką sytuację narzekają mieszkańcy wsi, które weszły w skład Leopoldowa. Bo mimo, że mieli mieszkać właśnie w Leopoldowie, to dalej są mieszkańcami innych miejscowości. Na początku nie było wiadomo, kto w zasadzie powinien ten Leopoldów wytyczyć. Dopiero w tym roku urzędy porozumiały się ze sobą i wyznaczanie granic miejscowości ruszyło. Ale zaraz na początku okazało się, że łatwo wcale nie będzie.
- Okazało się, że w ewidencji geodezyjnej nie został zaznaczony rów melioracyjny, który ma być granicą pomiędzy Rososzą a Leopoldowem. Najpierw trzeba będzie więc wyprostować ewidencję - wyjaśnia Jerzy Gąska, burmistrz Ryk.
Potem w podobny sposób trzeba będzie zmienić księgi geodezyjne wszystkich mieszkańców, stworzyć plan zagospodarowania przestrzennego Leopoldowa, nazwać ulice ... i już dopiero wtedy będzie można meldować się w Leopoldowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!