wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lepper obejdzie się smakiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 marca 2007, 19:47
Autor: Fabian Plapis

Dobra wiadomość dla uczniów. Samorządowcy nie chcą przekazać szkół rolniczych pod skrzydła ministra Leppera.

Zespoły szkół rolniczych w Potoczku i Wólce Gościeradowskiej pozostają na razie w rękach lokalnych władz, choć ministerstwo o nie pyta.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozesłało do samorządów pisma z pytaniem o przyszłość szkół rolniczych.
- Decyzja poszczególnych komisji jak i całej rady: na razie się wstrzymujemy z przekazaniem szkoły ministerstwu, jeżeli to miałoby pociągnąć za sobą rozbicie placówki i wyodrębnienie kierunków nierolniczych. Analizowaliśmy sytuację szkoły w Potoczku - jest dobra. Dysponuje dobrą kadrą, bazą sportową, sprzętową, zapleczem internatowym i gastronomicznym. Do chwili, gdy będą chętni, by uczyć na kierunkach nierolniczych, to będziemy ją prowadzić - podkreśla Zenon Sydor, starosta janowski.
W najbliższym czasie podobnym problemem zajmie się Zarząd Powiatu Janowskiego. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że i w Kraśniku władze nie chcą pozbyć się szkoły w Wólce.

- Jeżeli będzie jakiś nakaz odgórny, to wtedy wyprowadzimy z placówki kierunki nierolnicze. Jednak uważamy że wówczas nie będzie aż tylu chętnych do nauki w takich okrojonych szkołach, bo chętnych do nauki zawodów rolniczych jest coraz mniej - podkreśla Jerzy Podgórski, sekretarz starostwa w Kraśniku.
Samorządowcy zastanawiają się nad zasadnością przekazywania ministerstwu swoich szkół i martwią się o przyszłość kształcenia w szkołach rolniczych.
- Powinna być przecież jakaś ocena kadry, bazy nauczania, zaplecza naukowego. Dopiero potem ministerstwo powinno podjąć decyzję o przejęciu, by mieć pewność, że to będzie wzorcowa szkoła. Takich gwarancji nie ma - dodaje Sydor.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!