wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Losy przedszkolaków w rękach samorządowców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2009, 19:14

W środę radni zdecydują, czy na Wzgórzu maluchy pójdą do przedszkola. Wystarczy tylko 10 tys. zł, aby przystosować pomieszczenie dla ich potrzeb. Problem w tym, że już dwukrotnie samorządowcy powiedzieli "nie”.

– Na parking za 60 tys. zł przed budynkiem przedszkola dali zgodę. Ale 10 tys. zł na doposażenie Klubu Przedszkolaka już nie mają. To absurd, bo cóż to za kwota! – oburzają się rodzice dzieci ze Wzgórza (zwyczajowa nazwa części miasta) i Krężnicy.

Jak do tej pory bawić i uczyć się na Wzgórzu może tylko jedna grupa przedszkolaków.

– Pierwszeństwo miały pięciolatki – mówi pani Justyna, mama czteroletniego Adriana. – A co z pozostałymi dziećmi? Mąż pracuje, ja do pracy pójść nie mogę, bo nie ma kto z synem zostać. W Bełżycach w przedszkolu też miejsca nie było. Syn był na liście rezerwowej, ale chętnych jest bardzo dużo i nikt nie rezygnuje, dlatego Klub Przedszkolaka u nas na Wzgórzu jest niezbędny.

Burmistrz Bełżyc, Ryszard Góra mówi, że pomieszczenie w byłym przedszkolu na Wzgórzu, wymaga remontu i zakupienia m.in. ławeczek. To koszt ok. 10 tys. zł. – Razem z rodzicami ustaliliśmy, że w drugiej połowie sierpnia zaproponuję stosowne zmiany w budżecie gminy – tłumaczy burmistrz. – Jednak nasi radni negatywnie zaopiniowali przesunięcie pieniędzy na Klub Przedszkolaka. Po raz drugi odmówili na sesji nadzwyczajnej.

– Ja nie jestem przeciw – tłumaczy radny Witold Wójtowicz, który nie zgodził się na zmiany w budżecie. – Jestem za jak najszybszym reaktywowaniem przedszkola samorządowego na Wzgórzu. Kiedyś takie tam było. I na przedszkole z prawdziwego zdarzenia pieniądze powinny być.

Burmistrz przyznaje, że rozważa i taki pomysł, bo dzieci jest tyle, że można by utworzyć kilka grup. – Ale przedszkole jest o wiele droższe – mówi Góra i przekonuje: – Klub Przedszkolaka jest na dziś najlepszym wyjściem zarówno dla samorządu, jak i rodziców. Dlatego po raz trzeci będę prosił radnych o te 10 tysięcy złotych.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
LUB
ggggggggg
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

LUB
LUB (11 listopada 2009 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CO DALEJ W TYM TEMACIE ???????????????????????????Radni wykiwali wszystkich.
Rozwiń
ggggggggg
ggggggggg (30 września 2009 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hahahahahahahhahaha
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!