piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Lubelscy aptekarze protestują

Dodano: 7 kwietnia 2008, 19:56

Oskarżamy firmy farmaceutyczne o świadome, zamierzone i celowe wykorzystywanie polskiego pacjenta pod względem finansowym

- twierdzą aptekarze ziemi lubelskiej.

- Protestujemy przeciwko manipulowaniu rynkiem leków i obniżaniu cen na leki tylko w wybranych aptekach. To jest łamanie konstytucji i ograniczanie swobód obywatelskich, ponieważ zmusza pacjenta do wędrówki po aptekach w poszukiwaniu tej jednej, najtańszej.

- Pacjent pyta mnie, dlaczego u mnie jest tak drogo, skoro w aptece sieciowej kupił lek o 20 zł taniej - skarży się Alicja Doraczyńska-Szopa, właścicielka apteki osiedlowej w Lublinie. - Przykro mi, że nie mogę sprzedać taniej, ale nie mam na to wpływu.

- Żądamy stałych cen we wszystkich aptekach w całej Polsce - apeluje Krzysztof Przystupa, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Lublinie. - Firmy farmaceutyczne uprawiają samowolkę, ich działania są jak z buszu. Aptekarze, u których leki są droższe niż gdzie indziej, są posądzani o oszustwo i kradzież. Niesłusznie. To bogate firmy obniżają ceny w wybranych aptekach, a w pozostałych, których jest 80 proc., wykorzystują pacjenta, ile się da.

W jednej aptece Detralex na zaburzenia krążenia kosztuje 20 zł, w innej 50 zł. - Skoro firmę stać na obniżenie ceny w jednej aptece, niech zrobi tak we wszystkich - kontynuuje prezes. - Przestańcie okradać polskiego chorego. Już za chwilę nie będzie aptek w małych miejscowościach, bo nie wytrzymają nieuczciwej konkurencji. Wzywamy rząd do kontroli tego zjawiska i wprowadzenia sztywnych cen na leki.

Pisma w tej sprawie lubelski samorząd aptekarski wysłał do premiera, prezydenta, rzecznika praw obywatelskich.
(step)
Czytaj więcej o:
repek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

repek
repek (8 kwietnia 2008 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Firmy farmaceutyczne powinny być kontrolowane co do zasadnosci wysokich cen leków przez izbę skarbową. Lekarzom powinno się zabronić przyjmowanie REP-ów w gabinetach - nowe oferty leków powinny wpływać oficcjalnie do izb aptekarskich czy lekarskich z uzasadnieniem wysokości ceny. A tak - lekarz dostają "premię" za wprowadzenie nowego drogiego leku od REPa a REP jest za swoją gorliwość wynagradzany prze firmy farmaceutyczne - np. pewna przedstawicielka zachodniej firmy wyjechała teraz w nagrodę do Brazylii. A pacjent płaci za ich zabawy..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!