środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Lubelska Perła nie zgadza się z opinią NIK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2009, 15:23
Autor: rp

Chodzi o Browar z Zwierzyńcu. Zamojski starosta Henryk Matej wydzierżawił go lubelskiej firmie rok temu na 25 lat. Jak pisaliśmy w sobotę, Najwyższa Izba Kontroli zaproponowała rozwiązać umowę z Perłą – Browarami Lubelskimi SA.

Według NIK Matej nie powinien przekazać nieruchomości należącej do państwa bez przetargu. W dodatku on i pracownicy starostwa nie zadbali żeby w umowie były zapisy, które zapewnią produkcję piwa w Zwierzyńcu. Matej nie zgadza się z opinią kontrolerów.

- Zarzut NIK co do wynegocjowania przez Spółkę korzystniejszych postanowień umownych w zakresie dotyczącym utrzymania na określonym poziomie produkcji piwa oraz zatrudnienia w Browarze nie znajduje uzasadnienia – oświadczyły dzisiaj władze spółki. Dodaje, że nie są uprawnione, żeby oceniać działania starosty.

- Przy prowadzeniu jakichkolwiek negocjacji z partnerami biznesowymi oraz przy zawieraniu umów Spółka Perła Browary Lubelskie S.A. kieruje się zasadami legalności, gospodarności oraz rzetelności – czytamy w oświadczeniu.

Perła nie ma sprecyzowanych planów co do przyszłości browaru w Zwierzyńcu. Z ponad 30 pracowników w zwierzynieckim browarze zostało kilkunastu.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Barabasz
Barabasz
Barabasz
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Barabasz
Barabasz (26 września 2009 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Southbeach Development Ltd wspólnie z prawnikami mecenasa Łomży uniemożliwili duńczykom wyboru członków rady nadzorczej na piątkowym NWZA. Walne zgromadzenie trwało jedynie około 30 minut i pan Butcher mając 50,84% głosów uniemożliwił wybór przewodniczącego NWZA.
Nie dyskutowano wyników spółki za ostatnie 8 miesięcy chociaż część akcjonariuszy uważa że zarząd wspólnie z z obecną radą nadzorczą prowadzi spółkę do upadku.
Przepadła również sprawa dalszego dofinansowania spółki. Aby zrobić duńczykom na złość władze spółki postanowiły "odmrozić sobie uszy".
Wstyd. Myślę, że władze miasta Zamościa jako akcjonariusz powinny zwrócić się do NIK o zbadanie stanu finansowego spółki.
Rozwiń
Barabasz
Barabasz (24 września 2009 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzisiejsze media informują o dramatycznej sytuacji w branży piwnej w skali kraju. Może jutro na NWZA dowiemy się jak się w tym roku spisuje nasz lokalny pieszczoch.
Może zarząd wreszcie sypnie informacją. Jeśli nie to znaczy, że coś przed nami ukrywa. Jak ktoś ma sukcesy to się z reguły nimi chwali.
A swoją drogą, zarząd w marcu 2009 roku informował o znacznych wydatkach na modernizację browaru w Zwierzyńcu może się w końcu dowiemyjakie to były inwestycje i ile kosztowały? Podobnie może dowiemy się co się kryje pod wydatkami na rewitalizację dzierżawionych przez browar nieruchomości przy ulicy Bernardyńskiej w Lublinie.
Bo chyba zarząd nie oszukuje akcjonariuszy i lokalnej społeczności. Co prawda jakoś brzydko pachnie ten $ 5 miliardowy fundusz pana Butchera. Przewodniczący Rady jakoś ostatnio o nim nie wspomina ale może biedak zainwestował w fundusz Madoffa? W każdym razie "Perła" raczej jest dojona niż zasilana.
Rozwiń
Barabasz
Barabasz (23 września 2009 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj dżo - komuna okrada ekspresem, a oddaje z ociąganiem latami, aż do przedawnienia
Rozwiń
dżo
dżo (23 września 2009 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Apel do decydentów.Mówię Wam ludzie,oddajcie to spatkobiercom tzn.Panu Marcinowi Zamoyskiemu a browar będzie działał dalej następne 200 lat.
Rozwiń
Barabasz
Barabasz (23 września 2009 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecie na ile zarząd "Perły" ocenia wartość biznesu pod szyldem "Perła" Browary Lubelskie S.A. ?
Dokładnie na 1.380.000 złotych. Nie wierzycie? Przeczytajcie w "Pulsie Biznesu" z dnia 16 września 2009 r. artykulik pod tytułem "Duńczycy zablokowali Perłę".

Jakie inwestycje można zrealizować za takie pieniądze?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!