poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Lubelski Zespół Parlamentarny rozliczy ministerstwo, zaproponuje inwestycje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2013, 17:54
Autor: rp

Dlaczego rząd chciał zabrać nam więcej pieniędzy z budżetu państwa niż innym województwom i o środki na jakie inwestycje powinni starać się posłowie – to będą tematy najbliższego spotkania Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego do którego należą wszyscy posłowie i senatorowie z regionu.

Kilka dni temu pisaliśmy, że ministerstwo finansów zażądało żeby Lubelski Urząd Wojewódzki zwrócił do kasy państwa 68 mln zł. To procentowo więcej niż pozostałe województwa. Chodzi o łatanie budżetu państwa. Wojewoda Jolanta Szołno-Koguc "postawiła się”: proponuje zwrot 36,7 mln zł (przeznaczonych m. in. na wyposażenie przejścia granicznego w Dorohusku).

- Zaproszę na nasze posiedzenie wiceminister Hannę Majszczyk z ministerstwa finansów żeby wytłumaczyła dlaczego jako jedno z najbiedniejszych województw mieliśmy oddać ponad 4 procent budżetu, a inne regiony maksymalnie 3 proc. – mówił dziennikarzom Marek Poznański, poseł Ruchu Palikota (Ruch Palikota), który przez pół roku pokieruje pracami LZP.

Poznański chce żeby każdy poseł zaproponował jaką inwestycję z Lubelskiego umieścić w budżecie państwa na 2014 rok. – Trzeba uzgodnić jedną poprawkę i wspólnie przegłosować ją w Sejmie – tłumaczy Poznański.

– Dotychczas było tak, że na dzień przed głosowaniem zbieraliśmy się i odbywał się plebiscyt pod hasłem: wybierzmy cokolwiek żeby media się nas nie czepiały. Tak nie może być – stwierdza Michał Kabaciński (RP). Sam zaproponuje wpisanie do budżetu państwa budowy obwodnicy Nałęczowa.

Rok temu przeciwko poprawkom lubelskiego zespołu zagłosowała w Sejmie większość posłów PO z naszego regionu (z wyjątkiem Grzegorza Raniewicza), choć należą do tego zespołu.

Chodziło o pieniądze na drogi S12 z Piask do Dorohuska (z obwodnicą Chełma) i S17 z Piask do Hrebennego. Własne propozycje zgłosili również posłowie opozycji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Josef
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 sierpnia 2013 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najlepiej krytykować posłów. A może mamy w końcu takich, którzy chcą coś zrobić dla naszego regionu. A pani Wojewoda ,,czołowy finansista", który na początku swojej kadencji stwierdził, że wie co należy zrobić (patrz pierwszą konferencję prasową Wojewody) ucieka jak uczniak na zwolnienie lekarskie to w porządku? Dlaczego jedynie PIS jej broni? Czy do naszej negatywnej oceny Zespołu Parlamentarnego wystarczy jedynie to, że zasiadają tam ludzie z Ruchu Palikota? Człowieku trochę wyobraźni.

Rozwiń
Josef
Josef (5 sierpnia 2013 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Posłowie się budzą ,bo wybory się zbliżają,co prawda jeszcze nie wszyscy,bo hazardziści i gumo filcowi jeszcze dobrze usadowieni są w siodłach.SLD wiecznie drzemiący,myślą o wyższych emeryturach.Godzi się posłom przypomnieć ,że pracuje się w sejmie od 1-go do ostatniego dnia.Trzeba było widzieć od początku o zapóżnieniach i nic nie robieniu w naszym regionie.Nasza władza jest dobra do brania!!!Ale to chyba wspólna cecha z posłami! Najgorszy jest brak odpowiedzialności karnej za decyzje!!!

Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2013 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KRYZYS do rozliczenia!
Wojewoda się postarała i kasę z wybranego terenu wycofała,
głowa pomyślała,zadziałała i priorytety z pieniędzy oskubała.
Zadbano o taki styl oszczędzania,żeby metropolia była uratowana
i od lat wiadomo było,że ta polityka wobec swoich jest stosowana.
Obecna demokracja i samo rządzenie potwierdza - i takie myślenie,
że za pozwoleniem kolesiów następuje buntowników wyciszenie!!
Premier i księgowy za patriotyzm poklaszczą i fotelik wymoszczą,
a Pani Wojewoda będzie doceniona,bo w kryzysie gra mamona.!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!