Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 kwietnia 2014 r.
21:45
Edytuj ten wpis

Lubelskie dostało 11 mln zł na wiejskie przedszkola

Autor: Zdjęcie autora TOMA
17 3 A A

Taką kwotę otrzymało Lubelskie w ramach oszczędności w unijnym programie Kapitał Ludzki. Za te pieniądze powstanie 89 oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, głównie na terenach wiejskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na jeden oddział zostanie przeznaczonych ok. 90 tys. zł. Szkoły, które dostaną pieniądze, nie będą musiały wykładać własnych środków, tzw. wkładu własnego. - Pieniądze trafią głównie do szkół w gminach wiejskich oraz do placówek, które w ubiegłym roku starały się o dofinansowanie, ale zabrakło dla nich środków - mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa. - Będą mogły przeznaczyć je na wyposażenie sal, placu zabaw, czy remont pomieszczeń. W ubiegłym roku o takie dofinansowanie starała się m. in. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym w powiecie bialskim. Prace związane z utworzeniem oddziału przedszkolnego ruszą tam najprawdopodobniej w maju. - Zależy nam zwłaszcza na placu zabaw, bo tego brakuje nam najbardziej. W ostatnich latach nasz budżet był bardzo skromny i nie mogliśmy sobie na to pozwolić - mówi Sławomir Adach, dyrektor placówki. - Poza tym kupimy nowe pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny - dodaje. Urzędnicy już wysłali informacje do wójtów, burmistrzów i dyrektorów szkół. Wnioski mogą składać w Urzędzie Marszałkowskim.
Czytaj więcej o:

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nistety nie dla wszystkich / 10 kwietnia 2014 o 15:01

Szkoda, że nie mówią, że istnieje lista  gmin, które mogą wnioskować o dofinansowanie. Pieniędzy starcza tylko dla pierwszych 31 gmin (spośród ponad 100) , które znajdują sie na owej liście. 

Avatar
jamnick / 3 kwietnia 2014 o 16:13

Za takie pieniądze można utrzymać prawdziwe 10-cio godzinne przedszkole a nie 5-cio godzinny ogryzek z łazienką dla dzieci na innym piętrze, bez osoby wspomagającej nauczyciela!! 

Teraz koalicja obrała kierunek likwidacji oddziałów zerowych dla rówieśników i wprowadza grupy od niemowlaka do pięciolatka w jednej grupie, z jednym nauczycielem i bez opiekunki!! To jest reforma oświaty, taka jest POlityka tej koalicji- statystycznie objąć opieką przedszkolną wymaganą grupę dzieci aby wywiązać się z dyrektyw unijnych.

Nikt nie patrzy, że to jest przekręt TYLKO statystyczny, daleki od prawdziwej opieki nad wiejskimprzedszkolakiem!!

Place zabaw za kilkaset tysięcy każdy już są zdemolowane,

bo w projekcie unijnym nie przewidziano ich ogradzania ani ochrony

Za takie pieniądze można utrzymać prawdziwe 10-cio godzinne przedszkole a nie 5-cio godzinny ogryzek z łazienką dla dzieci na innym piętrze, bez osoby wspomagającej nauczyciela!! 

Teraz koalicja obrała kierunek likwidacji oddziałów zerowych dla rówieśników i wprowadza grupy od niemowlaka do pięciolatka w jednej grupie, z jednym nauczycielem i bez opiekunki!! To jest reforma oświaty, taka jest POlityka tej koalicji- statystycznie objąć opieką przedszkolną wymaganą grupę dzieci aby wywiązać się z dyrektyw unijnych.

Nikt... rozwiń

Avatar
Ola / 2 kwietnia 2014 o 21:54
Ni w końcu jakieś dobre informacje dla naszych milusińskich.
Avatar
Nistety nie dla wszystkich / 10 kwietnia 2014 o 15:01

Szkoda, że nie mówią, że istnieje lista  gmin, które mogą wnioskować o dofinansowanie. Pieniędzy starcza tylko dla pierwszych 31 gmin (spośród ponad 100) , które znajdują sie na owej liście. 

Avatar
jamnick / 3 kwietnia 2014 o 16:13

Za takie pieniądze można utrzymać prawdziwe 10-cio godzinne przedszkole a nie 5-cio godzinny ogryzek z łazienką dla dzieci na innym piętrze, bez osoby wspomagającej nauczyciela!! 

Teraz koalicja obrała kierunek likwidacji oddziałów zerowych dla rówieśników i wprowadza grupy od niemowlaka do pięciolatka w jednej grupie, z jednym nauczycielem i bez opiekunki!! To jest reforma oświaty, taka jest POlityka tej koalicji- statystycznie objąć opieką przedszkolną wymaganą grupę dzieci aby wywiązać się z dyrektyw unijnych.

Nikt nie patrzy, że to jest przekręt TYLKO statystyczny, daleki od prawdziwej opieki nad wiejskimprzedszkolakiem!!

Place zabaw za kilkaset tysięcy każdy już są zdemolowane,

bo w projekcie unijnym nie przewidziano ich ogradzania ani ochrony

Za takie pieniądze można utrzymać prawdziwe 10-cio godzinne przedszkole a nie 5-cio godzinny ogryzek z łazienką dla dzieci na innym piętrze, bez osoby wspomagającej nauczyciela!! 

Teraz koalicja obrała kierunek likwidacji oddziałów zerowych dla rówieśników i wprowadza grupy od niemowlaka do pięciolatka w jednej grupie, z jednym nauczycielem i bez opiekunki!! To jest reforma oświaty, taka jest POlityka tej koalicji- statystycznie objąć opieką przedszkolną wymaganą grupę dzieci aby wywiązać się z dyrektyw unijnych.

Nikt... rozwiń

Avatar
Ola / 2 kwietnia 2014 o 21:54
Ni w końcu jakieś dobre informacje dla naszych milusińskich.
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!