sobota, 17 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lubelskie dostanie dodatkowych 37 mln euro. Na co zostaną przeznaczone?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2012, 13:36
Autor: (rp)

37 mln euro nagrody za sprawne wydawanie unijnych pieniędzy dla województwa lubelskiego dostaną przedsiębiorcy i samorządy.

Władze województwa właśnie zakończyły negocjacje z Komisją Europejską na temat podziału dodatkowych pieniędzy. Jak informuje Urząd Marszałkowski, KE przystała na propozycje.

19,5 mln euro pójdzie na zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz budowę biogazowni i farm wiatrowych. O dotacje na ten cel mogą starać się wspólnie samorządy i mieszkańcy. Dotychczas ze względu na brak pieniędzy wystarczyło tylko dla dziesięciu projektów.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa dostaną 7,5 mln euro. Pieniądze wykorzystają na inwestycje, np. zakup maszyn, poszerzenie oferty o nowe produkty, rozbudowę lub przebudowę przedsiębiorstw.

Za 4 mln euro będą mogły powstać uzbrojone tereny pod inwestycje, a 700 tys. euro zostanie wykorzystane na ochronę środowiska, np. budowę wysypisk śmieci czy modernizację sortowni odpadków.

Komisja Europejska zgodziła się również na przesuniecie pieniędzy między zadaniami. Np. 5,64 mln euro powędrowało na budowę boisk i sal sportowych, a 10,2 mln euro dostaną na inwestycje małe i średnie firmy.

Dodatkowe pieniądze dostanie również gmina Wilków na walkę ze stratami spowodowanymi w 2010 roku przez powódź – odbudowę gminnego stadionu w Szczekarkowie oraz remonty dróg i mostów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
STR
jajo
////
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

STR
STR (11 stycznia 2012 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po przeczytaniu postu "tacowego" Zarząd Województwa zdecydował przeznaczyć część środków na lecznictwo zamknięte w oddziałach psychiatrycznych. Może uda się zaleczyć "manię prześladowczą".
Rozwiń
jajo
jajo (11 stycznia 2012 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BRAWO!! Tak trzymać.
Rozwiń
////
//// (11 stycznia 2012 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla starożytnych ludów znad Nilu powódź była błogosławieństwem – dla Wilkowa też.
Rozwiń
Euro
Euro (11 stycznia 2012 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakiej nagrody na sprawne funkcjonowanie ?? Zajęliśmy przedostatnie miejsce, tuż przed Podkarpackim. Gdzie tu jest nagroda. Kasa idzie z Krajowej Rezerwy Wykonania RPO. Jakbyśmy sprawniej wydatkowali środki, to pieniędzy byłoby o wiele więcej. Moim zdaniem nie jest to nagroda, a raczej porażka że tak mało.
Rozwiń
tacowy
tacowy (11 stycznia 2012 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
37 mln euro. Na co zostaną przeznaczone?....
Wiadomo.Większość pieniędzy zostanie wpompowane w lubelskie kruchty,w KULawą szkółkę.A reszta co zostanie ,będzie przeznaczona na kopertówki za pokropki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!