wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Lubelskie: Drogi wojewódzkie czekają remonty

Dodano: 17 sierpnia 2016, 15:30
Autor: pp

Jeszcze w tym roku firma Trakt ma wykonać 20 proc. remontu odcina drogi 835 pomiędzy Wysokim a Piotrkowem. Ogłoszono także przetarg na wykonanie gruntownej renowacji 14 kilometrów drogi 814.

Remont drogi 814 to kolejna spora inwestycja, która zacznie się w tym roku na drogach wojewódzkich. – Ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu drogi wojewódzkiej 814 na odcinku Radzyń Podlaski-Glinny Stok i dalej do Parczewa. Remont obejmie 14 kilometrów, od kilometra 6,6 za Radzyniem, do końca, czyli do kilometra 20,8 – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Droga 814 ma nieco ponad 20 kilometrów. Remont potrwa do jesieni przyszłego roku.

Tymczasem 1 sierpnia firma Trakt z Kielc oficjalnie rozpoczęła remont drogi 835 na odcinku Wysokie-Piotrków. – Wykonawca przejął plac budowy. W tym roku ma wykonać 20 procent zaplanowanych prac. Do końca roku będą trwały roboty przygotowawcze i budowlane, które nie powinny powodować większych trudności na tym odcinku – dodaje dyrektor Gwozda. Przypomnijmy, że kolejny remont na tej drodze obejmuje 16 kilometrów. Będzie kosztować 55,4 miliona złotych i potrwa do jesieni przyszłego roku.

Niestety, tak jak w przypadku wcześniejszych remontów tej drogi, w przyszłym roku nieuniknione będą uciążliwe korki. Wcześniej wyremontowano odcinek Frampol-Wysokie. Na remont czekają jeszcze odcinki Piotrków-Lublin oraz od Biłgoraja do granicy z woj. podkarpackim. „835” to najdłuższa droga wojewódzka w Polsce. Ma 220 km długości i łączy Lublin z leżącą 16 km na północ od Sanoka Grabownicą Starzeńską w województwie podkarpackim.

Trwa także budowa łącznika 747 z zachodnią obwodnicą Lublina. – Droga biegnie po nowym śladzie. Zaczyna się od początku nowego odcinka 747, za lotniskiem w Radawcu, a kończy się węźle Konopnica na S19. Zostanie wybudowane 3,7 kilometra drogi. Prace potrwają do 31 lipca przyszłego roku – dodaje dyr. Gwozda. Budowa tej drogi będzie kosztować 17,5 mln zł, a dodatkowe 10 mln zł pójdzie na wykup gruntów. 

Czytaj więcej o: drogi inwestycje drogowe
fgt
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fgt
fgt (26 grudnia 2017 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
droga 842 to dopiero jest tragedia, łączy trzy powiaty (KRAŚNIK,LUBLIN I KRASNYSTAW)  A JEST FATALNA, dziwię się, że włodarze nie  dbają o nią.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
837 na jest" by passem" dla 17-tki i ciągle zwiększa się natężenie ruchu ,szczególnie na odcinku Żółkiewka - Sitaniec(Zamość) a często stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jej użytkowników . W S T Y D !
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 07:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Dyrektorze dlaczego przy przebudowanych drogach bralk jest ścieżek rowerowych, a serwisówki nie łączą się, np. 835 koło Tarnawy zapomniał Pan o mostkach na Porze, 835 koło Goraja to samo, 835 odcinek Biłgoraj - Frampol są drogi serwisowe, odcinki w szutrze inne w asfalcie brak ciągłości . Czy nie można zrobić tak by tą drogą można było przejechać cały odcinek np Biłgoraj - Lublin bezpiecznie rowerem. Koszty w przetargach spadają, w stosunku do kosztorysu inwestorskiego. W Biłgoraju przy 835 wybudowali ścieżkę - można. Może warto wsiąść na rower i trochę pojeździć i na własnej skórze zobaczyć sytuację z drugiej strony, nie za przyjemnie czyje się rowerzysta gdy mija pędzący samochód.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 07:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niektóre drogi w wielu województwach naszej kochanej Polski (poboczne dorgi) to jakaś kpina. Przejedźćcie się np. do "Farmy Iluzji". Dojazd jak w Kazachstanie.
Rozwiń
Gość
Gość (17 sierpnia 2016 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te ZDW to jest naprawdę dziwna instytucja... Rozumiem braki finansowe, ale żeby na wybranych odcinkach DW nie podejmować wogóle prac remontowych cząstkowych - to dla mnie jest niezrozumiałe :/ Przykład DW 848 Tarnawa-Szczebrzeszyn... Odcinek od Sułowa w kierunku Turobina trochę poprawiony... Natomiast od Deszkowic do Szczebrzeszyna (jezdnia węższa o wyższym wskaźniku natężenia ruchu) całkowicie pominięty :/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!