Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 kwietnia 2013 r.
9:18
Edytuj ten wpis

Lubelskie emerytury i renty wśród najmniejszych w Polsce

0 22 A A

1562 zł miesięcznie - tyle wynosi przeciętna emerytura i renta w woj. lubelskim. Mniej wypłacają tylko na Podkarpaciu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według danych ZUS za 2012 rok najwyższe przeciętne renty i emerytury dostają mieszkańcy Śląska (2173 zł) - podaje "Super Express".

Wyższe emerytury są także na Mazowszu (przeciętnie 1813 zł), średnie w Wielkopolsce - 1678 zł, a najmniej wypłacają na Podkarpaciu - 1514 zł i w woj. lubelskim - 1562 zł.

- Należy zwrócić uwagę na fakt, że mimo upływu lat podział na biedniejszą i bogatszą Polskę jest ciągle aktualny. Wiąże się w dużym stopniu z rozwojem przemysłu na danym terenie. Dobrym przykładem jest Śląsk, gdzie emerytury są nawet wyższe niż w największym i najbogatszym mieście - Warszawie. Trzeba jednak pamiętać, że świadczenia na Śląsku są tak wysokie ze względu na sztucznie utrzymywane przez państwo przywileje dla górników - wyjaśnia "Super Expressowi" Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2013 o 20:56
[quote name='mac' timestamp='1365011554' post='753517']
Widze ze nie masz pojecia jak.sie wylicza emeryture. Gornicy zarabiaja wiecej bo ciezka praca, masz racje ale wyzsze ich emerytury sa wynikiem.tego ze ich "przelicznik" jest wyzszy niz innego smiertelnika. Np. Ciebie obowiazuje sr. Z 10 lat po sobie pomnozone przez przelicznik a ich srednia z 3 najlepszych lat ( ni musza nastepywac po sobie) pomnozone przez bardziej korzystny(niz twoj) przelicznik
[/quote]

bo gornicy zawsze byli i są uważani w naszym kraju jak "święta krowa" tylko oni mają prawo zyc, jak tak im ciężko to po cholerę idą tam do pracy, dać im tak samo jak innym po 1200 zł
[quote name='mac' timestamp='1365011554' post='753517']
Widze ze nie masz pojecia jak.sie wylicza emeryture. Gornicy zarabiaja wiecej bo ciezka praca, masz racje ale wyzsze ich emerytury sa wynikiem.tego ze ich "przelicznik" jest wyzszy niz innego smiertelnika. Np. Ciebie obowiazuje sr. Z 10 lat po sobie pomnozone przez przelicznik a ich srednia z 3 najlepszych lat ( ni musza nastepywac po sobie) pomnozone przez bardziej korzystny(niz twoj) przelicznik
[/quote]

bo gornicy zawsze byli... rozwiń
Avatar
mac / 3 kwietnia 2013 o 19:52
Widze ze nie masz pojecia jak.sie wylicza emeryture. Gornicy zarabiaja wiecej bo ciezka praca, masz racje ale wyzsze ich emerytury sa wynikiem.tego ze ich "przelicznik" jest wyzszy niz innego smiertelnika. Np. Ciebie obowiazuje sr. Z 10 lat po sobie pomnozone przez przelicznik a ich srednia z 3 najlepszych lat ( ni musza nastepywac po sobie) pomnozone przez bardziej korzystny(niz twoj) przelicznik
Avatar
złodzieje! / 3 kwietnia 2013 o 16:06
[size=6]BOLEK dawaj moje 100 milionów!!!!!!!!!![/size]
Avatar
POgromca komuchów / 3 kwietnia 2013 o 15:22
Komucho-konfidenci,czerwona banda z NOCNEJ ZMIANY.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2013 o 15:17
kuźwa, piepr...na solidarność z lat 80 zniszczyła kraj
Avatar
stefan / 3 kwietnia 2013 o 13:52
[quote name='Bolo' timestamp='1364988169' post='753341']
A co bedzie jak bedziemy w strefie Euro ?
niech ktos powie ludziom ile beda mieli emerytury lub renty .
Wtedy bedziemy dziadami strefy Euro
[/quote]I bez strefy euro jesteśmy dziadami,tzw.unijnymi największymi. Bo jeżeli się zarabia cztery razy mniej od Włocha,Niemca czy Francuza, z emeryturami jest tak samo. Nasze komuchy chełpią się tym że u nas mały kryzys, że zielona wyspa itd. g.ó.w.n.o prawda. Gdyby przeciętny Polak zarabiał normalnie w swoim kraju jak ci poprzednio wymienieni to w tym naszym kraju byłby dzisiaj MEGA KRYZYS, tak że to nie bierze się z tego co Polakom komuniści tłuką do głowy tylko z drenowania przez złodziei naszych polskich kieszeni,to że nas tak wszystkich dymają w rogi....
[quote name='Bolo' timestamp='1364988169' post='753341']
A co bedzie jak bedziemy w strefie Euro ?
niech ktos powie ludziom ile beda mieli emerytury lub renty .
Wtedy bedziemy dziadami strefy Euro
[/quote]I bez strefy euro jesteśmy dziadami,tzw.unijnymi największymi. Bo jeżeli się zarabia cztery razy mniej od Włocha,Niemca czy Francuza, z emeryturami jest tak samo. Nasze komuchy chełpią się tym że u nas mały kryzys, że zielona wyspa itd. g.ó.w.n.o prawda. Gdyby przeciętny Polak zarabiał norma... rozwiń
Avatar
ja / 3 kwietnia 2013 o 13:45
skąd oni takie statystyki biorą renta chorobowa wymosi leko ponad 800 zł
Avatar
Bolo / 3 kwietnia 2013 o 13:22
A co bedzie jak bedziemy w strefie Euro ?
niech ktos powie ludziom ile beda mieli emerytury lub renty .
Wtedy bedziemy dziadami strefy Euro
Avatar
Maria / 3 kwietnia 2013 o 13:15
Dzięki premiom i nagrodom Muchy i kilku innym osobom średnia płac jest przyzwoitrza.
Avatar
to jest wlasnie polska / 3 kwietnia 2013 o 12:59
1562 netto? To muszę babci powiedzieć, bo chyba od 20 lat oszukują ją na 500zł, bo dostaje tylko 1000...
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2013 o 20:56
[quote name='mac' timestamp='1365011554' post='753517']
Widze ze nie masz pojecia jak.sie wylicza emeryture. Gornicy zarabiaja wiecej bo ciezka praca, masz racje ale wyzsze ich emerytury sa wynikiem.tego ze ich "przelicznik" jest wyzszy niz innego smiertelnika. Np. Ciebie obowiazuje sr. Z 10 lat po sobie pomnozone przez przelicznik a ich srednia z 3 najlepszych lat ( ni musza nastepywac po sobie) pomnozone przez bardziej korzystny(niz twoj) przelicznik
[/quote]

bo gornicy zawsze byli i są uważani w naszym kraju jak "święta krowa" tylko oni mają prawo zyc, jak tak im ciężko to po cholerę idą tam do pracy, dać im tak samo jak innym po 1200 zł
[quote name='mac' timestamp='1365011554' post='753517']
Widze ze nie masz pojecia jak.sie wylicza emeryture. Gornicy zarabiaja wiecej bo ciezka praca, masz racje ale wyzsze ich emerytury sa wynikiem.tego ze ich "przelicznik" jest wyzszy niz innego smiertelnika. Np. Ciebie obowiazuje sr. Z 10 lat po sobie pomnozone przez przelicznik a ich srednia z 3 najlepszych lat ( ni musza nastepywac po sobie) pomnozone przez bardziej korzystny(niz twoj) przelicznik
[/quote]

bo gornicy zawsze byli... rozwiń
Avatar
mac / 3 kwietnia 2013 o 19:52
Widze ze nie masz pojecia jak.sie wylicza emeryture. Gornicy zarabiaja wiecej bo ciezka praca, masz racje ale wyzsze ich emerytury sa wynikiem.tego ze ich "przelicznik" jest wyzszy niz innego smiertelnika. Np. Ciebie obowiazuje sr. Z 10 lat po sobie pomnozone przez przelicznik a ich srednia z 3 najlepszych lat ( ni musza nastepywac po sobie) pomnozone przez bardziej korzystny(niz twoj) przelicznik
Avatar
złodzieje! / 3 kwietnia 2013 o 16:06
[size=6]BOLEK dawaj moje 100 milionów!!!!!!!!!![/size]
Avatar
POgromca komuchów / 3 kwietnia 2013 o 15:22
Komucho-konfidenci,czerwona banda z NOCNEJ ZMIANY.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2013 o 15:17
kuźwa, piepr...na solidarność z lat 80 zniszczyła kraj
Avatar
stefan / 3 kwietnia 2013 o 13:52
[quote name='Bolo' timestamp='1364988169' post='753341']
A co bedzie jak bedziemy w strefie Euro ?
niech ktos powie ludziom ile beda mieli emerytury lub renty .
Wtedy bedziemy dziadami strefy Euro
[/quote]I bez strefy euro jesteśmy dziadami,tzw.unijnymi największymi. Bo jeżeli się zarabia cztery razy mniej od Włocha,Niemca czy Francuza, z emeryturami jest tak samo. Nasze komuchy chełpią się tym że u nas mały kryzys, że zielona wyspa itd. g.ó.w.n.o prawda. Gdyby przeciętny Polak zarabiał normalnie w swoim kraju jak ci poprzednio wymienieni to w tym naszym kraju byłby dzisiaj MEGA KRYZYS, tak że to nie bierze się z tego co Polakom komuniści tłuką do głowy tylko z drenowania przez złodziei naszych polskich kieszeni,to że nas tak wszystkich dymają w rogi....
[quote name='Bolo' timestamp='1364988169' post='753341']
A co bedzie jak bedziemy w strefie Euro ?
niech ktos powie ludziom ile beda mieli emerytury lub renty .
Wtedy bedziemy dziadami strefy Euro
[/quote]I bez strefy euro jesteśmy dziadami,tzw.unijnymi największymi. Bo jeżeli się zarabia cztery razy mniej od Włocha,Niemca czy Francuza, z emeryturami jest tak samo. Nasze komuchy chełpią się tym że u nas mały kryzys, że zielona wyspa itd. g.ó.w.n.o prawda. Gdyby przeciętny Polak zarabiał norma... rozwiń
Avatar
ja / 3 kwietnia 2013 o 13:45
skąd oni takie statystyki biorą renta chorobowa wymosi leko ponad 800 zł
Avatar
Bolo / 3 kwietnia 2013 o 13:22
A co bedzie jak bedziemy w strefie Euro ?
niech ktos powie ludziom ile beda mieli emerytury lub renty .
Wtedy bedziemy dziadami strefy Euro
Avatar
Maria / 3 kwietnia 2013 o 13:15
Dzięki premiom i nagrodom Muchy i kilku innym osobom średnia płac jest przyzwoitrza.
Avatar
to jest wlasnie polska / 3 kwietnia 2013 o 12:59
1562 netto? To muszę babci powiedzieć, bo chyba od 20 lat oszukują ją na 500zł, bo dostaje tylko 1000...
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 1 4

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 70 20

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 1 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 9

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!