sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Lubelskie na samym końcu w zestawieniu województw. GUS podał nowe dane

Dodano: 30 grudnia 2017, 10:45

Jesteśmy na samym końcu. GUS podał wstępne dane dotyczące wartości PKB w przeliczeniu na mieszkańca danego województwa w 2016 roku.

PKB to wartość wszystkich finalnych dóbr i usług wytworzonych w danym okresie (najczęściej roku), na terytorium danego kraju.

GUS podał właśnie wstępne dane za 2016 rok. W przeliczeniu na mieszkańca Polski wartość PKB w 2016 roku wynosiła średnio ponad 48 tysięcy złotych. Ale różnice między województwami są bardzo widoczne. Tylko 4 województwa mają PKB powyżej średniej krajowej: mazowieckie, wielkopolskie, dolnośląskie, śląskie.

Lubelskie jest na samym końcu. Wartość wyniosła 33 349 zł co daje 68,9 proc. przeciętnej dla kraju. Z drugiej strony tabeli jest mazowieckie z 76 992 zł na głowę (159,2 proc. średniej krajowej).

Dziennikarze gazety.pl przedstawili inne ciekawe dane. Jeśli wg Banku Światowego Polska pod względem PKB była na 53 miejscu na świecie, a lubelskie to 68,9 proc. PKB to można sprawdzić gdzie nasz region znajdował by się na świecie gdyby był osobnym państwem.

Plasujemy się niżej niż Rosja czy Rumunia! Jesteśmy jednak wyżej niż Meksyk, Chiny. Lubelskie znajdowało by się w okolicach Malediwów.

Czytaj więcej o: lubelskie pieniądze
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(74) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 stycznia 2018 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
murem za postkomunistami po-psl -
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2018 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czemu się dziwić skoro za zgodą tutejszych prezydentów, marszałków, wojewodów zniszczono wszystkie znaczniejsze miejsca pracy. Zastanawiam się tylko czemu ci włodarze nie byli na ostatnim miejscu w Kraju pod względem wynagrodzeń, na co wskazywałby logika ? To efekt braku ich zaangażowania spowodował że najbardziej prężna część tutejszego społeczeństwa zbiegła za granicę albo do innych części Kraju. To jest też efekt POlityki prowadzonej przez ostatnie rządy , czyli "CH*J Z TĄ WSCHODNIĄ POLSKĄ. Czy można mieć pretensje do konia którego gospodarz nie podkuł że uciągnie mniej od podkutego konia sąsiada ?
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2017 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co na to włodarze regionu, Marszałek, samorządy ?
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2017 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To fakt, brak perspektyw.
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2017 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jj coś w tym jest. W mieście jest większa bida jak na wsi. Nie dość że kasa leci za wałówę i obrabianie pola to jeszcze na etacie w mieście za ser i jaja dogadane wiadomo psl rządzi. Mieszkania też ze sprzedaży pola się kupuje i ewentualnie wynajmuje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (74)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!