sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lubelskie: Są pieniądze na parki, budynki i dzielnice. 176 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2011, 19:27
Autor: Rafał Panas

 (Archiwum)
(Archiwum)

176 mln zł dostaną samorządy i organizacje na odnowę zniszczonych parków, budynków i całych dzielnic. Na liście jest lubelski Ogród Saski, centrum Białej Podlaskiej, czy wybudowane w PRL-u kino w Świdniku

Jest już gotowa lista wniosków o dofinansowanie z unijnych pieniędzy przebudowy zniszczonych obszarów miejskich. Pieniądze (176 mln zł) pójdą na 29 przedsięwzięć.

Najwięcej punktów zdobył projekt Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum Dobrego Samarytanina” – dostanie 3 mln zł na przebudowę i rozbudowę budynków hospicjum przy Bernardyńskiej w Lublinie (całość ma kosztować 5,4 mln zł) (1).

Kolejna na liście jest przebudowa centrum Białej Podlaskiej. Miasto otrzyma 9,9 mln zł, a w sumie wyda na przedsięwzięcie 15,3 mln zł. – Powstanie parking przy ul. Narutowicza dla 123 samochodów, przebudowany zostanie plac Rubina, ulice: Łazienna, Browarna, Ciasna, Wąska, Sadowa, zawiśnie 8 kamer monitoringu, zagospodarowany zostanie zespół zamkowo-pałacowy Radziwiłłów – wylicza niektóre planowane przedsięwzięcia Renata Szwed rzecznik prasowa bialskiego magistratu.

Pieniądze na dwa projekty trafią do Świdnika. Jeden, to budowa nowego stadionu, odnowienie lokali socjalnych przy torach kolejowych i uporządkowanie okolicznej zieleni. Drugi projekt dotyczy budynku kina Lot – zostanie wyremontowany, a obok stanie nowy obiekt. – Chcemy zgromadzić w jednym miejscu wszystkie działające w Świdniku organizacje i stowarzyszenia kulturalne – tłumaczy Artur Soboń sekretarz miasta. Dodaje, że budynek kina jest wartym zachowania przykładem socrealistycznej architektury, więc pozostanie m.in. charakterystyczna mozaika (2).

Na co jeszcze pójdzie unijna dotacja? * Parafia katedralna z Lublina dostanie 2,4 mln zł na dokończenie remontu archikatedry, * gmina Łaszczów na odnowienie dawnej karczmy (1,3 mln zł), * Dęblin na rewitalizację centrum miasta wraz z zespołem pałacowo-parkowym Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (10 mln zł), a * Zamość na Rynek Nowego Miasta (6,7 mln zł).

* Do Lublina na różne projekty trafi w sumie 30 mln zł. Zostaną wydane na m. in. odnowienie i uporządkowanie Ogrodu Saskiego (10 mln zł) (5) i renowację zespołu pomisjonarskiego przy ul. Wyszyńskiego (9,9 mln zł)

Dodatkowo na liście rezerwowej "Rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich” RPO znalazło się 40 projektów. Wśród nich pierwsze miejsca zajmuje przebudowa skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej w Lublinie (4), rewitalizacja zniszczonych miejsc w centrum Nałęczowa (3), odnowa dziedzińca pałacu Sanguszków w Lubartowie oraz projekt "Centrum aktywności społeczno gospodarczej "Stara Kotłownia” w Rejowcu Fabrycznym.

– Te cztery projekty mają jeszcze szansę na unijne pieniądze o ile zgodzą się na mniejsze dofinansowanie. Czekamy na odpowiedź zainteresowanych – mówi Paweł Florek z Urzędu Marszałkowskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Josef46
gosc
tacowy
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef46
Josef46 (3 lipca 2011 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgodnie z założeniami UE w Polsce należy wybudowac drogi,poprawić jakośc usług turystycznych i rekreacyjnych/w tym hotele/,jakśc wód i powietrza oraz stacje paliw/dostępność przy gŁównych trasach/.Oczywiscie nie ma nic na temat zatrudnienia i miejsc pracy.W Polsce ma byc docelowo 15 mln ludności.Co w takim układzie z Lubelszczyzną?Otoczenie tak,a człowiek nie!!!To się od początku realizuje!Ogólnie rzecz biorąc to zalesienie!
Rozwiń
gosc
gosc (2 lipca 2011 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POLECAM!!!!
Rozwiń
tacowy
tacowy (2 lipca 2011 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednak w dalszym ciągu nasi decydenci z magistratu są na usługach czarnych urzędników.Kościół wśród swoich wyznawców (czyt.baranów) zbiera pieniądze na remont kościołów,ogłaszają szrwark.....A władze lokalne i tak z nawiązką dają czarnym wyłudzaczom pieniądze.
Czy w Polsce nie ma innych,ciekawszych zabytków niż kościoły?Kochane władze,zdejmijcie klapki z oczu,nie trzęście się ze strachu na myśl o czarnym poborcy,weźcie się za robotę do której zostaliście powołani.
Proponuję przeczytać sobie najnowszy tygodnik nieklerykalny,a tam sporo jest o "księżach dobrodziejach" o bogaceniu się KULu i wogóle.Polecam ten numer do przeczytania
Rozwiń
ANTYKLER
ANTYKLER (2 lipca 2011 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KLECHOWA MAFIA TEŻ DOSTAJE KASIORĘ Z UE!!SZCZYT=SZCZYTÓW CYNIZMU I BEZCZELNOŚCI!!ALE KLER WYZNAJE ZASADĘ:PECUNIA NON OLET!!MOŻNA PLUĆ I RZUCAĆ KALUMNIE I POTEM DOIĆ Z KASY,TO JEST MORALNOŚĆ MAFII W SUKIENKACH!!
Rozwiń
Bartłomiej
Bartłomiej (2 lipca 2011 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram w 100%! przedmówców. W Lublinie żaden skrawek zieleni się nie ostoi! Tylko lać beton, asfalt i walczyć z czym się da!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!