niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna pamięta o ofiarach katastrofy - msze, księgi i marsze żałobne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2010, 17:23
Autor: red

Msze żałobne, księgi kondolencyjne i spotkania. Zobacz, gdzie na Lubelszczyźnie możesz uczcić pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie w Smoleńsku.

Lublin

Do księgi kondolencyjnej można się wpisać w lubelskiej siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy ul. Beliniaków 7 oraz w Ratuszu przy pl. Łokietka. Msza św. w intencji prezesa IPN Janusza Kurtyki zostanie odprawiona dziś o godz. 15 w kościele przy klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Świętoduskiej.

Natomiast w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Staszica 16 o godz. 18.30 będzie odprawiona msza w intencji prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka oraz wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Księga kondolencyjna wyłożona jest do piątku w siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie, przy ul. Chopina 6 w godz. 8–13.

Łęczna
Msza święta w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu rozpocznie się dziś o godz. 19.30 na Placu Powstań Narodowych (przy cmentarzu). Mszę organizują łęczyńskie parafie i władze samorządowe.

Biłgoraj i Tomaszów Lubelski
W Biłgoraju msza żałobna odbędzie się we wtorek o godz. 14 na placu przed magistratem. Zostanie odprawiona przez biskupa Wacława Depo, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Później uczestnicy uroczystości przejdą pod Pomnik Katyński na cmentarzu przy ul. Lubelskiej. Księgi kondolencyjne czekają w magistracie w Biłgoraju oraz w Biurze Obsługi Interesanta w zamojskim ratuszu.

Księga kondolencyjna wyłożona jest też w tomaszowskim Urzędzie Miasta. Wszyscy zainteresowani mogą się w niej wpisywać przez cały tydzień.

Piaski
Przyjaciele Edwarda Wojtasa i mieszkańcy gminy spotkają się dzisiaj o godz. 18 w kościele parafialnym. Podczas mszy świętej pomodlą się za zmarłego w katastrofie posła i lidera lubelskiego PSL.

Chełm
Odwołany II Festiwal Nauki i Sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym. Organizatorzy zrezygnowali również z poprzedzających go dni kultury rosyjskiej i francuskiej. Festiwal odbędzie się innego dnia.

Poniatowa
Władze miasta zwróciły się do mieszkańców z prośbą o wywieszenie flag państwowych z czarnym kirem na znak solidarności z ofiarami katastrofy. W czwartek w kościele p.w. Ducha Świętego o godzinie 18 odbędzie się msza święta w intencji ofiar katastrofy.

Puławy
Księga kondolencyjna wyłożona jest w holu dolnym Ratusza. W piątek o godz. 19 na placu przed Urzędem Miasta zostanie odprawiona msza żałobna w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich, którzy zginęli w katastrofie.

Bychawa, Świdnik
W obu magistratach na czas żałoby zostanie wyłożona księga kondolencyjna.

Opole Lubelskie
W Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim wystawiona zostanie księga kondolencyjna, w której wszyscy mieszkańcy Opola Lubelskiego będą mogli złożyć wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Wczoraj w szkołach odbyły się uroczyste apele oraz minuta ciszy. W najbliższą niedzielę w Kinie Opolanka zostanie bezpłatnie wyświetlony filmu "Katyń” w reż. Andrzeja Wajdy.

Zamość
W Ratuszu od wczoraj można wpisywać się do księgi kondolencyjnej. Ludzie na jej kartach wyrażają swój żal i ból. "Żegnaj Prezydencie. Wielki człowieku, wielki patrioto” – napisał jeden z mieszkańców. "Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinom ofiar katastrofy. Niech ich ofiara przyniesie dobre owoce dla naszej Ojczyzny” – dodał ktoś inny. Prezydent Marcin Zamoyski pisał natomiast m.in. o wielkim dramacie który dotknął cały naród Polski.


Katastrofa samolotu prezydenta w Smoleńsku - pełna lista ofiar (MSZ)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~GOSC~
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~GOSC~
~GOSC~ (13 kwietnia 2010 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUBELSZCZYZNA PAMIETA TYLKO MARKET TESCO NIE,ZOBACZCIE ANI JEDNEJ FLAGI .SKANDAL.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!