sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna w skrócie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2002, 20:38

Okupacji tytoniu nie będzie

Lublin. Zapowiadany na wczoraj przez Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna” strajk okupacyjny w Lubelskich Zakładach Tytoniowych nie doszedł do skutku.
"Ojczyzna” domaga się od rządu wstrzymania prywatyzacji zakładu, zbadania wiarygodności inwestora oraz rozpoczęcia rozmów przez ministra skarbu państwa z rolnikami i związkiem "Ojczyzna” na temat prywatyzacji i pakietu plantatorskiego. Według związkowców we wtorek Ireneusz Sitarski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, rozpoczął z nimi rozmowy, obiecując wstrzymanie w tym czasie prywatyzacji. (zsaw)

Sapard: można składać wnioski

Region. W oddziałach Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa można już składać wnioski o dofinansowanie inwe- stycji z unijnego programu wspie- rania rolnictwa Sapard. - To nie są łatwe pieniądze - mówią rolnicy, którzy znają temat. Pro- gram nie obejmie już realizowa- nych modernizacji. Trzeba przejść skomplikowaną procedurę, sa- memu sfinansować inwestycję i dopiero później można liczyć na zwrot części kosztów. (zof)

Uratowano matkę i dzieci

Łosice. Nieporozumienia rodzinne doprowadziły młodą matkę do desperackiej próby zabójstwa dwójki dzieci i próby samobójstwa. Podała ona trzy- i pięcioletniemu dziecku leki odurzające. Potem sama je zażyła. Na szczęście bliscy w porę powiadomili łosickich lekarzy. Maleństwa zostały przewiezione do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie odzyskały przytomność. Matka przebywa na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. (Men)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!