poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna w skrócie

Dodano: 17 lipca 2002, 20:38

Okupacji tytoniu nie będzie

Lublin. Zapowiadany na wczoraj przez Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna” strajk okupacyjny w Lubelskich Zakładach Tytoniowych nie doszedł do skutku.
"Ojczyzna” domaga się od rządu wstrzymania prywatyzacji zakładu, zbadania wiarygodności inwestora oraz rozpoczęcia rozmów przez ministra skarbu państwa z rolnikami i związkiem "Ojczyzna” na temat prywatyzacji i pakietu plantatorskiego. Według związkowców we wtorek Ireneusz Sitarski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, rozpoczął z nimi rozmowy, obiecując wstrzymanie w tym czasie prywatyzacji. (zsaw)

Sapard: można składać wnioski

Region. W oddziałach Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa można już składać wnioski o dofinansowanie inwe- stycji z unijnego programu wspie- rania rolnictwa Sapard. - To nie są łatwe pieniądze - mówią rolnicy, którzy znają temat. Pro- gram nie obejmie już realizowa- nych modernizacji. Trzeba przejść skomplikowaną procedurę, sa- memu sfinansować inwestycję i dopiero później można liczyć na zwrot części kosztów. (zof)

Uratowano matkę i dzieci

Łosice. Nieporozumienia rodzinne doprowadziły młodą matkę do desperackiej próby zabójstwa dwójki dzieci i próby samobójstwa. Podała ona trzy- i pięcioletniemu dziecku leki odurzające. Potem sama je zażyła. Na szczęście bliscy w porę powiadomili łosickich lekarzy. Maleństwa zostały przewiezione do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie odzyskały przytomność. Matka przebywa na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. (Men)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!