niedziela, 28 maja 2017 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna w skrócie

Dodano: 20 września 2002, 12:58

Sprzątanie świata

Od początku września w pięciu gminach woj. lubelskiego - chodzi o Krzczonów, Mełgiew, Milejów, Spiczyn i Strzyżewice trwa zbiórka surowców wtórnych. Dotychczasowe "Sprzątanie świata” niezbyt lubiane przez zobowiązaną do tego młodzież szkolną, a sprowadzające się do zbierania śmieci, w tym roku otrzymało formę pikniku dla całej gminy. Jest to inicjatywa lubelskiej firmy "Sal-Pol” mającej doświadczenia w zbiórce odpadków użytkowych. Finał akcji jutro, podczas gminnych festynów. (z)

Tańszy telefon za granicę

j. Od października zapłacimy mniej za rozmowy
z bliskimi za granicą - Telekomunikacja Polska obniża stawki za połączenia międzynarodowe. Ich ceny należą do najwyższych w świecie. Za rozmowy z USA płacimy trzy razy więcej niż Anglicy i aż dziewięć razy więcej niż Niemcy.
Obniżka opłat za rozmowy telefoniczne z USA, Kanadą
i Australią ma sięgnąć ponad 40 proc. Minuta rozmowy będzie kosztować ok. 2 zł
netto (obecnie 3,46 zł). Tańsze będą też połączenia z 29 krajami Europy Zachodniej
i Środkowej. Zamiast kilku różnych taryf - stawki od 1,55 zł do 2,10 zł netto za minutę - ma obowiązywać jedna: 1,20 zł za minutę. (jaxa)

\"Ciolo” chce do sądu

Lublin. Sąd Apelacyjny nie rozpoznał wczoraj apelacji Roberta Kwieka, ps. Ciolo od wyroku skazującego go na dożywocie za serię zabójstw w Niemczech. Rozprawa została bezterminowo odroczona. Sąd uznał, że należy przesłuchać świadka incognito oraz uwzględnił wniosek Kwieka, który chce zostać sprowadzony z aresztu na rozprawę. Do sądu przywieziony zostanie też jego brat Witold, który został skazany w tym samym procesie na 15 lat więzienia.
Ciolo został już wcześniej skazany prawomocnie na dożywocie za dwa zabójstwa pod Słupskiem. (er)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!