sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna w skrócie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2002, 19:05

Jak lewica z Samoobroną chce rządzić

Lublin. Kluby radnych wojewódzkich SLD-UP i Samoobrony podpisały wczoraj porozumienie programowe. Czym zajmą się w Sejmiku? Chcą m.in. powstrzymać wzrost bezrobocia, przyczynić się do poprawy opłacalności produkcji rolnej i zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Kluby nie uzgodniły stanowiska wobec planowanej budowy lotniska w Niedźwiadzie i Białej Podlaskiej, Lubelskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego i Lubelskiego Parku Technologicznego, a także w kwestii dalszego funkcjonowania przedstawicielstwa województwa w Brukseli. (osta)

Książki zostaną w Lublinie

Lublin. Dziś w samo południe warto wybrać się do Biblioteki Głównej UMCS przy ul. Radziszewskiego, gdzie otwarta zostanie wystawa polskiej książki naukowej. Będzie się można zapoznać z "ciepłymi” jeszcze wydawnictwami uniwersyteckich oficyn z całej Polski.
- Po Londynie, Rzymie, Paryżu, Sztokholmie, Lwowie, Wilnie, Pradze i Kijowie nowości wydawnicze zaprezentujemy naukowcom oraz mieszkańcom Lublina - mówi Andrzej Peciak, dyrektor Wydawnictwa UMCS. - Bezpośrednio u wydawców, a więc bez marży handlowej, będzie można zamówić interesujące pozycje, a także poznać najbliższe i przyszłoroczne plany wydawnicze.
Zgodnie z tradycją tych wystaw, prezentowane książki sprezentowane zostaną gospodarzom. Zasilą zbiory bibliotek: UMCS oraz kolegium polsko-ukraińskiego. (z)

Na koń!

Lublin. Święty Hubert patronuje dzisiaj największemu w regionie końskiemu świętu. Na błoniach Zalewu Zemborzyckiego (przy torze nart wodnych) o godz. 12 w pełnej gali stawi się ponad dwudziestu jeźdźców z lubelskich stajni i klubów. Po wiwacie na cześć patrona konni udadzą się na przejażdżkę, żeby się rozgrzać przed walką o lisią kitę. Tradycyjna gonitwa za lisem jest przewidziana na godz. 13. Zapowiada się bardzo ambitnie: zeszłoroczny zwycięzca Paweł Kuśnierz trenuje co dzień jazdę pod końskim brzuchem. Kto go dogoni? Może najprawdziwszy dżokej, pogromca toru na Służewcu Andrzej Wójtowicz? (ewad)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!