poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna w skrócie

Dodano: 15 listopada 2002, 19:05

Jak lewica z Samoobroną chce rządzić

Lublin. Kluby radnych wojewódzkich SLD-UP i Samoobrony podpisały wczoraj porozumienie programowe. Czym zajmą się w Sejmiku? Chcą m.in. powstrzymać wzrost bezrobocia, przyczynić się do poprawy opłacalności produkcji rolnej i zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Kluby nie uzgodniły stanowiska wobec planowanej budowy lotniska w Niedźwiadzie i Białej Podlaskiej, Lubelskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego i Lubelskiego Parku Technologicznego, a także w kwestii dalszego funkcjonowania przedstawicielstwa województwa w Brukseli. (osta)

Książki zostaną w Lublinie

Lublin. Dziś w samo południe warto wybrać się do Biblioteki Głównej UMCS przy ul. Radziszewskiego, gdzie otwarta zostanie wystawa polskiej książki naukowej. Będzie się można zapoznać z "ciepłymi” jeszcze wydawnictwami uniwersyteckich oficyn z całej Polski.
- Po Londynie, Rzymie, Paryżu, Sztokholmie, Lwowie, Wilnie, Pradze i Kijowie nowości wydawnicze zaprezentujemy naukowcom oraz mieszkańcom Lublina - mówi Andrzej Peciak, dyrektor Wydawnictwa UMCS. - Bezpośrednio u wydawców, a więc bez marży handlowej, będzie można zamówić interesujące pozycje, a także poznać najbliższe i przyszłoroczne plany wydawnicze.
Zgodnie z tradycją tych wystaw, prezentowane książki sprezentowane zostaną gospodarzom. Zasilą zbiory bibliotek: UMCS oraz kolegium polsko-ukraińskiego. (z)

Na koń!

Lublin. Święty Hubert patronuje dzisiaj największemu w regionie końskiemu świętu. Na błoniach Zalewu Zemborzyckiego (przy torze nart wodnych) o godz. 12 w pełnej gali stawi się ponad dwudziestu jeźdźców z lubelskich stajni i klubów. Po wiwacie na cześć patrona konni udadzą się na przejażdżkę, żeby się rozgrzać przed walką o lisią kitę. Tradycyjna gonitwa za lisem jest przewidziana na godz. 13. Zapowiada się bardzo ambitnie: zeszłoroczny zwycięzca Paweł Kuśnierz trenuje co dzień jazdę pod końskim brzuchem. Kto go dogoni? Może najprawdziwszy dżokej, pogromca toru na Służewcu Andrzej Wójtowicz? (ewad)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24