Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 listopada 2009 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Lubelszczyzna wśród najbiedniejszych regionów w Polsce

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 20 A A

Należymy do najuboższych regionów Polski. Gorzej jest tylko na Podkarpaciu. Specjaliści szacują, że Europę dogonimy za 25–30 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z wyliczeń GUS wyszło, że najbogatszych mieszkańców miało województwo mazowieckie. Tam na jednego mieszkańca produkt krajowy brutto wyniósł 49,4 tys. zł. Najbiedniej było w woj. podkarpackim – na osobę przypadło 20,8 tys. zł. Nasze województwo zaledwie o włos wyprzedziło południowych sąsiadów. Na każdego z nas wypadło 20,9 tys. zł. To najświeższe opracowania na podstawie danych z 2007 roku.

– Żyje się tutaj kiepsko, to fakt. Nie ma infrastruktury, obwodnic, autostrad, metra. A młodzi ludzie po studiach nie mają żadnych perspektyw – ocenia Tomasz Kot, student z Lublina.

Wśród najbiedniejszych podregionów w całym kraju aż trzy są na Lubelszczyźnie: puławski, bialski i chełmsko-zamojski. Biedniej jest tylko w przemyskim i nowosądeckim.

We wschodniej Polsce nie tylko piszczy bieda, ale i ludzie bogacą się wolniej niż w innych częściach kraju. Dochód na głowę mieszkańca naszego regionu wzrósł w ostatnich latach o niemal procent, ale w tym czasie mazowieckiego o prawie 8 razy więcej.

Mieszkańcy wschodniej Polski są słabiej wykształceni, mają gorszy dostęp do usług i dóbr, korzystają z przestarzałej infrastruktury. Rząd szykuje plan, jak temu zaradzić.

– Proponujemy wprowadzenie kontraktów terytorialnych. Najpierw określimy listę problemów, jakie ma województwo i na jakie trzeba przeznaczyć pieniądze. Rząd wynegocjuje to z województwami. To będzie bardziej efektywne niż dopasowanie zadań do ilości posiadanych pieniędzy – zapowiedział wiceminister Krzysztof Hetman z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

– Czeka nas bardzo długa droga, szybko nie nadrobimy zaległości – komentuje dr Mariusz Kicia z Instytutu Ekonomii UMCS.

Tłumaczy: W lubelskiej gospodarce duży udział ma rolnictwo, które jest mało dochodowe. Natomiast w Warszawie jest dużo spółek oferujących usługi rynkowe, np. doradztwo czy obsługę nieruchomości. Te firmy nie potrzebują dużych nakładów kapitałowych, ale dochód mają wysoki. Na Lubelszczyźnie nie ma popytu na takie usługi.

Dr Kicia zauważa: Jeśli Polska ma osiągnąć unijną średnią rozwoju za 10–15 lat, to podejrzewam, że wschodnie województwa zbliżą się do tego progu za 20–30 lat.
Jego zdaniem, dojście do poziomu województwa mazowieckiego jest raczej nierealne.

– Oni przecież też będą szli do przodu. Ważne, żeby Lubelskie osiągnęło średnią krajową, wtedy różnica w rozwoju nie będzie tak odczuwalna.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 09:16
Panie Panas województwo lubelskie nie jest lubelsczyzną,propagujesz kłamstwo co jest karane.
Avatar
Wernyhora / 6 listopada 2009 o 18:01
Ludziska co wy się czepiata tej Platformy? Przecie jest jasne, że jak najsamprzód sami się nakradną, a to się jeszcze nie stało do końca, to w końcu zaczną działać dla Dobra Wspólnego. Ta pora jeszcze widocznie nie nadeszła. Byłoby źle, gdybyśta ich tera pozbawili władzy w fazie kradzenie, boby nie doszli do fazy dzielenia się tym łupem z obywatelami. Cierpliwości, ludziska, cierpliwości!
Avatar
slawek w. / 6 listopada 2009 o 16:43
haryski napisał:
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa.....

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa..... rozwiń
Avatar
haryski / 6 listopada 2009 o 16:30
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim... rozwiń
Avatar
kazimierz / 6 listopada 2009 o 16:08
Beret napisał:
Więcej protestujcie kuźwa przeciwko wszystkiemu co się buduje (drogom, zakładom, itp.) to na pewno będziemy wkrótce krainą mlekiem i miodem płynącą. Dosłownie, bo oprócz krów i pszczół nic tu nie będzie.

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasiadem dogaduja bo on ma wiecej niz nasza ojcowizna
ja wiem co mowie, bo kazdego piatku jade do domu pomoc w gospodarstwie i krwawicy nie oddamy nigdy, przenigdy

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasia... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 6 listopada 2009 o 14:34
Za to mamy najdroższe w POlsce POliwo na stacjach, najdroższy prąd bo najdalej do elektrowni i stąd największa opłata przesyłowa, najgorsze kontrakty w służbie zdrowia bo z POwodu niskich zarobków i dużej ilości rolników płacących grosze płacimy najnizsze składki i NAJLEPSZE WYNIKI WYBORCZE PSL w całym Tuskdonaldstanie.
Avatar
Slawek W. / 6 listopada 2009 o 14:30
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ignorancji może być ogólnie uważana za "znak jakości" na wschodnich rubieżach kraju.
Większości wystarcza wyborcze obiecanki rożnych frustratów chcących za wszelka cenę zaistnieć na scenie politycznej.
O jakości / wartości społeczeństwa świadczy chociażby tak wielkie poparcie z jakim spotykają się na Lubelszczyźnie rożne partie populistyczne.
Wystarczy krzyknąć >damy za darmo> i już zapewniamy sobie wystarczającą ilość głosów pozwalających nam nadal psuć i wyniszczać kraj.
Nie wystarczyło im doświadczenie dwuletniej kadencji PiS. Nieroby i lenie nadal będą upierali się przy twierdzeniu, ze ...co państwowe, to nie moje.
Nadal będą oczekiwali na przysłowiową mannę z nieba i rościli sobie pretensje do życia na cudzy koszt.
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ... rozwiń
Avatar
kay / 6 listopada 2009 o 13:48
Rząd zapyta nasze województwo o potrzeby? To już nie jest niesmaczne to totalna kpina. Plany? Plany powinny być gotowe od paru lat. Do 2013 roku skończą się dotacje więc już dziś można powiedzieć, że lubelszczyzna jest czarną dupą na wieki. Pytanie jest inne kto za to odpowiada?
Avatar
~elf~ / 6 listopada 2009 o 13:33
Potrzebna jest zmiana myślenia, wytępienie zaściankowości, wsiurstwa, otwarcie się na świat. Jak tam jestem to ciągle słyszę od ludzi "tu się żyje inaczej i koniec", ok, skoro tak wam dobrze to dlaczego narzekacie? heh.
Avatar
eee tam / 6 listopada 2009 o 11:06
czy ten po lewej Pan to może szef izby rolniczej, bo jak tam to co on tam robi ?
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 09:16
Panie Panas województwo lubelskie nie jest lubelsczyzną,propagujesz kłamstwo co jest karane.
Avatar
Wernyhora / 6 listopada 2009 o 18:01
Ludziska co wy się czepiata tej Platformy? Przecie jest jasne, że jak najsamprzód sami się nakradną, a to się jeszcze nie stało do końca, to w końcu zaczną działać dla Dobra Wspólnego. Ta pora jeszcze widocznie nie nadeszła. Byłoby źle, gdybyśta ich tera pozbawili władzy w fazie kradzenie, boby nie doszli do fazy dzielenia się tym łupem z obywatelami. Cierpliwości, ludziska, cierpliwości!
Avatar
slawek w. / 6 listopada 2009 o 16:43
haryski napisał:
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa.....

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa..... rozwiń
Avatar
haryski / 6 listopada 2009 o 16:30
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim... rozwiń
Avatar
kazimierz / 6 listopada 2009 o 16:08
Beret napisał:
Więcej protestujcie kuźwa przeciwko wszystkiemu co się buduje (drogom, zakładom, itp.) to na pewno będziemy wkrótce krainą mlekiem i miodem płynącą. Dosłownie, bo oprócz krów i pszczół nic tu nie będzie.

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasiadem dogaduja bo on ma wiecej niz nasza ojcowizna
ja wiem co mowie, bo kazdego piatku jade do domu pomoc w gospodarstwie i krwawicy nie oddamy nigdy, przenigdy

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasia... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 6 listopada 2009 o 14:34
Za to mamy najdroższe w POlsce POliwo na stacjach, najdroższy prąd bo najdalej do elektrowni i stąd największa opłata przesyłowa, najgorsze kontrakty w służbie zdrowia bo z POwodu niskich zarobków i dużej ilości rolników płacących grosze płacimy najnizsze składki i NAJLEPSZE WYNIKI WYBORCZE PSL w całym Tuskdonaldstanie.
Avatar
Slawek W. / 6 listopada 2009 o 14:30
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ignorancji może być ogólnie uważana za "znak jakości" na wschodnich rubieżach kraju.
Większości wystarcza wyborcze obiecanki rożnych frustratów chcących za wszelka cenę zaistnieć na scenie politycznej.
O jakości / wartości społeczeństwa świadczy chociażby tak wielkie poparcie z jakim spotykają się na Lubelszczyźnie rożne partie populistyczne.
Wystarczy krzyknąć >damy za darmo> i już zapewniamy sobie wystarczającą ilość głosów pozwalających nam nadal psuć i wyniszczać kraj.
Nie wystarczyło im doświadczenie dwuletniej kadencji PiS. Nieroby i lenie nadal będą upierali się przy twierdzeniu, ze ...co państwowe, to nie moje.
Nadal będą oczekiwali na przysłowiową mannę z nieba i rościli sobie pretensje do życia na cudzy koszt.
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ... rozwiń
Avatar
kay / 6 listopada 2009 o 13:48
Rząd zapyta nasze województwo o potrzeby? To już nie jest niesmaczne to totalna kpina. Plany? Plany powinny być gotowe od paru lat. Do 2013 roku skończą się dotacje więc już dziś można powiedzieć, że lubelszczyzna jest czarną dupą na wieki. Pytanie jest inne kto za to odpowiada?
Avatar
~elf~ / 6 listopada 2009 o 13:33
Potrzebna jest zmiana myślenia, wytępienie zaściankowości, wsiurstwa, otwarcie się na świat. Jak tam jestem to ciągle słyszę od ludzi "tu się żyje inaczej i koniec", ok, skoro tak wam dobrze to dlaczego narzekacie? heh.
Avatar
eee tam / 6 listopada 2009 o 11:06
czy ten po lewej Pan to może szef izby rolniczej, bo jak tam to co on tam robi ?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 30 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 40 35

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 11

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!