Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 stycznia 2014 r.
9:15
Edytuj ten wpis

Mamy kłopoty ze spłacaniem długów

1 8 A A

Zaległe zobowiązania przeciętnego mieszkańca naszego regionu to ok. 8 tys. zł. Jednocześnie wykazujemy się coraz większym rozsądkiem w zaciąganiu pożyczek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie wnioski płyną z raportów firm gromadzących informacje o niesolidnych dłużnikach. Z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że kłopoty ze spłatą zobowiązań ma ponad 158 tys. mieszkańców regionu. Średnie zadłużenie wynosi nieco ponad 7,9 tys. zł. W przypadku firm kwota ta rośnie do 18 tys. 600 zł. Poważne problemy z terminowością spłat ma blisko 21 tysięcy przedsiębiorców. Według KRD, rekordzistką w naszym województwie jest 29-letnia kobieta z powiatu bialskiego. Jej zaległe długi to ponad 1,38 mln zł. Dane KRD wskazują, że największe kłopoty sprawia nam spłacanie rat kredytów bankowych. Problem ten dotyczy blisko 40 proc. mieszkańców regionu, ujętych w rejestrze. Na dalszych miejscach znalazły się niezapłacone mandaty, rachunki za telefon czy Internet. Według danych BIG Info Monitor, łączna kwota zaległych płatności w Lubelskiem, to ponad 1,34 mld zł. W całym regionie mamy ponad 100 tys. niesolidnych dłużników, a każdy z nich zalega średnio na 13 tys. zł. W samym Lublinie kłopoty ze spłatą zobowiązań ma ponad 20 tys. osób. Większość z nich to mężczyźni. Długi rosną, a koniec roku ze świętami i sylwestrem sprzyjał zakupom. - Tłok w sklepach, presja, że nie zdążymy kupić wszystkiego. To sprawiło, że kupowaliśmy więcej i bez zastanowienia - mówi dr Katarzyna Serafińska, psycholog społeczny z Uniwersytetu Wrocławskiego. Potwierdzają to badania firmy Deloitte. Wynika z nich, że na zakończone niedawno święta przeciętna polska rodzina wydała 1126 zł. Tymczasem średnia kwota, jaką rodzina wydaje na comiesięczne utrzymanie to 2300 zł. Gdybyśmy wydawali na co dzień tyle, ile od święta, to miesięczny koszt utrzymania rodziny przekroczyłyby 11 tys. zł. Żeby ratować domowe budżety dużo pożyczamy pod koniec roku. - Na listopad i grudzień przypada aż 25 proc. wszystkich sprawdzeń własnej wiarygodności finansowej. To oznacza, że to właśnie w tym czasie konsumenci sprawdzają, czy nie są notowani na liście dłużników, co uniemożliwiłoby im zaciągnięcie kredytu - mówi Adam Łącki, prezes KRD.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bogu / 11 stycznia 2014 o 18:36

Nie uogólniaj człowieczku! Ja nie mam kłopotów i  nie czuję solidarności z Tobą !

Avatar
Gość / 11 stycznia 2014 o 11:24

Masz wolną chwile? Ta propozycja jest skierowana właśnie do Ciebie!
http://sposob.latwy.pl Zapoznaj się z treścią poradnika a przekonasz się że warto.
 

Avatar
Natalka z 1c / 11 stycznia 2014 o 10:26

masz kłopot ze spłatą rat?? zgłoś się do owsika, tego:róbta co chceta !! on, za ciebie spłaci!!

To Qurwa tuska gamonia niech idzie to mu da !!!

Avatar
co chceta / 10 stycznia 2014 o 23:43

masz kłopot ze spłatą rat?? zgłoś się do owsika, tego:róbta co chceta !! on, za ciebie spłaci!!

Avatar
bogu / 10 stycznia 2014 o 09:51

Mów pismaku za siebie i nie uogólniaj  ! Ja nie mam z tym problemów!

Avatar
mrowie / 9 stycznia 2014 o 18:34

kłopoty ze spłatami, a w finale z komornikiem, mają ci co wyżej sr.ją niż d.pe mają, a takich jest mrowie !!

Avatar
skarbnik lewicy / 8 stycznia 2014 o 12:12

Pisz w swoim imieniu!  Ja nie mam kłopotów !

Będziesz je zaraz miał jak żydokomuna dobierze ci się do du py,jeszcze tylko chwila i POpłyniesz CYCU z prądem gnojówy. !!!

Avatar
bogu / 8 stycznia 2014 o 11:25

Pisz w swoim imieniu!  Ja nie mam kłopotów !

Avatar
bogu / 11 stycznia 2014 o 18:36

Nie uogólniaj człowieczku! Ja nie mam kłopotów i  nie czuję solidarności z Tobą !

Avatar
Gość / 11 stycznia 2014 o 11:24

Masz wolną chwile? Ta propozycja jest skierowana właśnie do Ciebie!
http://sposob.latwy.pl Zapoznaj się z treścią poradnika a przekonasz się że warto.
 

Avatar
Natalka z 1c / 11 stycznia 2014 o 10:26

masz kłopot ze spłatą rat?? zgłoś się do owsika, tego:róbta co chceta !! on, za ciebie spłaci!!

To Qurwa tuska gamonia niech idzie to mu da !!!

Avatar
co chceta / 10 stycznia 2014 o 23:43

masz kłopot ze spłatą rat?? zgłoś się do owsika, tego:róbta co chceta !! on, za ciebie spłaci!!

Avatar
bogu / 10 stycznia 2014 o 09:51

Mów pismaku za siebie i nie uogólniaj  ! Ja nie mam z tym problemów!

Avatar
mrowie / 9 stycznia 2014 o 18:34

kłopoty ze spłatami, a w finale z komornikiem, mają ci co wyżej sr.ją niż d.pe mają, a takich jest mrowie !!

Avatar
skarbnik lewicy / 8 stycznia 2014 o 12:12

Pisz w swoim imieniu!  Ja nie mam kłopotów !

Będziesz je zaraz miał jak żydokomuna dobierze ci się do du py,jeszcze tylko chwila i POpłyniesz CYCU z prądem gnojówy. !!!

Avatar
bogu / 8 stycznia 2014 o 11:25

Pisz w swoim imieniu!  Ja nie mam kłopotów !

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!