niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Mandaty proporcjonalne do zarobków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2014, 20:30
Autor: Paweł Puzio

Lubisz szybką jazdę, lub zdarzyło ci się zapomnieć o opłacie OC? Szykuj się na duże wydatki. Kary dla kierowców będą wyższe.

Ministerstwo Infrastruktury i Transportu pracuje nad odświeżeniem systemu mandatowego. Urzędnicy chcą, żeby wysokość kar została uzależniona od wysokości średniego wynagrodzenia - informuje portal Creandi.pl. Czyli wraz ze wzrostem zamożności Polaków wysokość mandatów (podobnie jak np. emerytur) rosłaby. Zmiany mogą zostać wprowadzone w życie jeszcze w tym roku. Czego mogą spodziewać się kierowcy? W przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h mandat w terenie niezabudowanym wyniesie - przy obecnych zarobkach - 750 zł. W zabudowanym dwa razy więcej. - Rząd chce, żeby piraci odczuli dolegliwość finansową mandatów. Obecne 500 złotych za takie wykroczenie nie na wszystkich robi wrażenie. Bardziej boli 10 punktów karnych. Ale połączenie punktów karnych i wyższych mandatów może rzeczywiście "wyhamować” Polaków - komentuje prof. Marek Opielak z Politechniki Lubelskiej, biegły sądowy w dziedzinie ruchu drogowego. Kolejny pomysł to zniesienie punktów karnych w przypadku wykroczeń zarejestrowanych na zdjęciach z fotoradarów. Właściciel pojazdu nie będzie już wskazywał kierowcy, który dopuścił się zarejestrowanego wykroczenia. Nie oznacza to jednak uniknięcia opłaty. Po prostu od razu będzie płacił właściciel pojazdu. Nie będzie to już mandat, a kara administracyjna. Również kary za wykroczenia zarejestrowane na zdjęciach mają się zmienić. Ma to dotyczyć kierowców nagminnie łamiących przepisy drogowe. W przypadku złapanego na gorącym uczynku po raz czwarty w tym samym roku, jego czwarta i każda kolejna kara ma zostać podwyższona o połowę. Tyle plany. Już obowiązują natomiast wyższe stawki opłat za brak obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Od 1 stycznia poszły one w górę średnio o 5 proc. Są powiązane z pensją minimalną, a ta wzrosła. Kara dla właściciela auta osobowego, który nie wykupił OC, to dwukrotność minimalnego wynagrodzenia, a więc 3360 zł. - Zasada jest prosta, jeżeli samochód czy inny pojazd jest zarejestrowany w Polsce, właściciel musi wykupić ubezpieczenie OC - podkreśla Aleksandra Biały z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który nakłada kary za brak polis. Jeśli przerwa w ubezpieczeniu trwa maksymalnie trzy dni, właściciel pojazdu płaci jedną piątą kary. Jeśli nie przekracza dwóch tygodni, połowę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: policja mandat przepisy
Mirabelka
Gość
pepe
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mirabelka
Mirabelka (25 stycznia 2014 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko czy tak samo mandaty będą liczone dla polityków? I nie tylko od najniższej wykazanej kwoty zarobków ale np. na podstawie zeznania podatkowego albo pitu? Tak, żeby było sprawiedliwie.

A żeby było bezpiecznie to można cb radio zamontować.

Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2014 o 00:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

>>>

dokładny szukacz telefoniczny
--->  http://fw.pl/szukacz  <---

<<<

Rozwiń
pepe
pepe (21 stycznia 2014 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a jak dochody rolnikow? na zaswiadczenie soltysa? jaja...

Rozwiń
k
k (21 stycznia 2014 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

każdy niech dostaje proporcjonalny mandat do zarobków np 20 % za przekroczenie o 30 km/h. Dla kogoś kto zarabia 1500 zł to jest 300 zł, dla kogoś kto zarabia 10 000 to jest 2000 zł. Za przekroczenie o więcej niż 50 km/h utrata prawka na pół roku + szkolenie.


każdy niech dostaje proporcjonalny mandat do zarobków np 20 % za przekroczenie o 30 km/h. Dla kogoś kto zarabia 1500 zł to jest 300 zł, dla kogoś kto zarabia 10 000 to jest 2000 zł. Za przekroczenie o więcej niż 50 km/h utrata prawka na pół roku + szkolenie.

coś taki skromny, strzelać od razu do takiego kierowcy! Pasażerów też załatwic, prewencyjnie.

Rozwiń
wojt
wojt (21 stycznia 2014 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kiedy bida w kraju to jeszcze po kieszeni walić od przeciętnego obywatela...zainstalujcie sobie yanosika na telefon i po sprawie :P 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!