niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Marszałek prześwietli unijny milion dla żony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2008, 21:05
Autor: Rafał Panas

Marszałek województwa wstrzymał w czwartek wypłatę 1,3 mln zł unijnych pieniędzy dla firmy prowadzonej przez żonę jednego z członków Zarządu Województwa. To efekt naszej publikacji opisującej kulisy dzielenia dotacji.

Jak ujawnił wczoraj "Dziennik Wschodni", Zarząd Województwa przyznał 1,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego puławskiemu Centrum Medycznemu Internus. Współwłaścicielką tej firmy jest żona Marka Flasińskiego (PO), członka Zarządu Województwa. Flasiński nadzoruje pracę Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, która oceniała wniosek Internusa. Umowa o dofinansowanie miała być podpisana wczoraj, ale nie będzie.

- Najpierw poproszę Regionalną Izbę Obrachunkową o zbadanie wniosku Internusa - powiedział wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej marszałek Krzysztof Grabczuk (PO). Wniosek sprawdzą też kontrolerzy marszałkowscy.

- Nie mam żadnych udziałów w firmie żony i nie byłem tam zatrudniony - twierdzi Marek Flasiński. - Nie informowałem kolegów z zarządu o wniosku Internusa, bo nie chciałem sprawiać wrażenia, że za nim lobbuję. Informacje o wniosku firmy mojej żony były w Internecie.

Flasiński, który nie ma rozdzielności majątkowej z żoną, oddał się do dyspozycji marszałka i poszedł na 10-dniowy urlop, do czasu wyjaśnienia sprawy.

• Nie powinien pan zrezygnować z funkcji?

- Mam dyskomfort, ale nie czuję się winny - powiedział nam Flasiński.
Wczoraj pojawiły się nowe fakty w sprawie. W Puławach z Internusem konkuruje ZOZ Medical. - W sierpniu wysłałem do UM pytanie, o jakie pieniądze z unii mogę się starać - opowiada Mirosław Jeleniewski, prezes Medicala. Dostał odpowiedź na piśmie, że pieniądze z RPO nie są dla niego, bo większość udziałów Medicalu mają państwowe Zakłady Azotowe "Puławy”.

- Odpowiedziałem zgodnie z prawdą. Z naszego RPO wykluczyliśmy spółki, w których większość udziałów ma Skarb Państwa - mówi Bogdan Kawałko, szef departamentu i podwładny Flasińskiego.

Jeleniewski identyczne pytanie zadał Ministerstwu Rozwoju Regionalnego, które ustala zasady rozdziału pieniędzy z UE.

"Mogą państwo ubiegać się o dotacje unijne na takich samych zasadach, jak inne placówki ochrony zdrowia” - odpisała Aleksandra Sztetyłło-Budzewska, dyrektor Departamentu Informacji. I zaproponowała, by Jeleniewski starał się o pieniądze m.in. z… RPO woj. lubelskiego.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Martyna~
haryski
ktos
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Martyna~
~Martyna~ (20 grudnia 2008 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skąd kolego masz te informacje, zaciekawiło mnie to.... przecież NFZ nie organizował kontraktowania na rehabilitację w tym roku?

Argo napisał:
TERAZ PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAKIM "CUDEM" INTERNUS załatwił sobie tak wysoki kontrakt na rehabilitację !!!
Nie ma praktycznie zaplecza a dostał większe pieniądze niż SPZOZ który inwestuje cały czas w zaplecze do takich zabiegów.
Koledzy z lubelskiego NFZ ???
Rozwiń
haryski
haryski (19 grudnia 2008 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Marszalku K.GRABCZUK -biez pan przyklad z Rzeszowa tam p.Zygmunt Cholewinski jako marszalek regionudla wykorzystania Funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego zwieksza zatrudnienie ze 120osob do 190 poniewaz maja zamiar wydac 500milionow na 264 projekty ,pomimo re ten region zajmuje 11 miejsce w kraju a co pan robi w tej materii oby znowu pan nie zaspal -prosze oby w pore pan i wzmocnil l kadrowo celem wykonania prac inwestycyjnych zareagowal
Rozwiń
ktos
ktos (19 grudnia 2008 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nikt napisał:
Tak, urządzenie będzie służyło pacjentom, ZA PACJENTÓW PIENIĄDZE. Internus to firma prywatna i tam liczy się zysk, a nie dobro pacjentów, oni są tylko tam obsługiwani za pieniądze, liczy się zysk. To jest cel biznesu, w innym przypadku to się nazywa filantropiapanstwowe zozy to za to filantropia i panstwo im dlugi umarza. hmmmm z czyich pieniedzy?
Rozwiń
nikt
nikt (19 grudnia 2008 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, urządzenie będzie służyło pacjentom, ZA PACJENTÓW PIENIĄDZE. Internus to firma prywatna i tam liczy się zysk, a nie dobro pacjentów, oni są tylko tam obsługiwani za pieniądze, liczy się zysk. To jest cel biznesu, w innym przypadku to się nazywa filantropia
Rozwiń
Jan
Jan (19 grudnia 2008 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żona a małżonka. Żona = moja żona, cudza żona = małżonka. Dla rozróżniajacych pojęcia żona i małżonka - tytuł sugeruje jakoby marszałek swojej żonie przyznał milion.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!