Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 grudnia 2008 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Marszałek prześwietli unijny milion dla żony

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 10 A A

Marszałek województwa wstrzymał w czwartek wypłatę 1,3 mln zł unijnych pieniędzy dla firmy prowadzonej przez żonę jednego z członków Zarządu Województwa. To efekt naszej publikacji opisującej kulisy dzielenia dotacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak ujawnił wczoraj "Dziennik Wschodni", Zarząd Województwa przyznał 1,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego puławskiemu Centrum Medycznemu Internus. Współwłaścicielką tej firmy jest żona Marka Flasińskiego (PO), członka Zarządu Województwa. Flasiński nadzoruje pracę Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, która oceniała wniosek Internusa. Umowa o dofinansowanie miała być podpisana wczoraj, ale nie będzie.

- Najpierw poproszę Regionalną Izbę Obrachunkową o zbadanie wniosku Internusa - powiedział wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej marszałek Krzysztof Grabczuk (PO). Wniosek sprawdzą też kontrolerzy marszałkowscy.

- Nie mam żadnych udziałów w firmie żony i nie byłem tam zatrudniony - twierdzi Marek Flasiński. - Nie informowałem kolegów z zarządu o wniosku Internusa, bo nie chciałem sprawiać wrażenia, że za nim lobbuję. Informacje o wniosku firmy mojej żony były w Internecie.

Flasiński, który nie ma rozdzielności majątkowej z żoną, oddał się do dyspozycji marszałka i poszedł na 10-dniowy urlop, do czasu wyjaśnienia sprawy.

• Nie powinien pan zrezygnować z funkcji?

- Mam dyskomfort, ale nie czuję się winny - powiedział nam Flasiński.
Wczoraj pojawiły się nowe fakty w sprawie. W Puławach z Internusem konkuruje ZOZ Medical. - W sierpniu wysłałem do UM pytanie, o jakie pieniądze z unii mogę się starać - opowiada Mirosław Jeleniewski, prezes Medicala. Dostał odpowiedź na piśmie, że pieniądze z RPO nie są dla niego, bo większość udziałów Medicalu mają państwowe Zakłady Azotowe "Puławy”.

- Odpowiedziałem zgodnie z prawdą. Z naszego RPO wykluczyliśmy spółki, w których większość udziałów ma Skarb Państwa - mówi Bogdan Kawałko, szef departamentu i podwładny Flasińskiego.

Jeleniewski identyczne pytanie zadał Ministerstwu Rozwoju Regionalnego, które ustala zasady rozdziału pieniędzy z UE.

"Mogą państwo ubiegać się o dotacje unijne na takich samych zasadach, jak inne placówki ochrony zdrowia” - odpisała Aleksandra Sztetyłło-Budzewska, dyrektor Departamentu Informacji. I zaproponowała, by Jeleniewski starał się o pieniądze m.in. z… RPO woj. lubelskiego.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Martyna~ / 20 grudnia 2008 o 11:04
Skąd kolego masz te informacje, zaciekawiło mnie to.... przecież NFZ nie organizował kontraktowania na rehabilitację w tym roku?

Argo napisał:
TERAZ PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAKIM "CUDEM" INTERNUS załatwił sobie tak wysoki kontrakt na rehabilitację !!!
Nie ma praktycznie zaplecza a dostał większe pieniądze niż SPZOZ który inwestuje cały czas w zaplecze do takich zabiegów.
Koledzy z lubelskiego NFZ ???
Avatar
haryski / 19 grudnia 2008 o 17:50
Panie Marszalku K.GRABCZUK -biez pan przyklad z Rzeszowa tam p.Zygmunt Cholewinski jako marszalek regionudla wykorzystania Funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego zwieksza zatrudnienie ze 120osob do 190 poniewaz maja zamiar wydac 500milionow na 264 projekty ,pomimo re ten region zajmuje 11 miejsce w kraju a co pan robi w tej materii oby znowu pan nie zaspal -prosze oby w pore pan i wzmocnil l kadrowo celem wykonania prac inwestycyjnych zareagowal
Avatar
ktos / 19 grudnia 2008 o 15:57
nikt napisał:
Tak, urządzenie będzie służyło pacjentom, ZA PACJENTÓW PIENIĄDZE. Internus to firma prywatna i tam liczy się zysk, a nie dobro pacjentów, oni są tylko tam obsługiwani za pieniądze, liczy się zysk. To jest cel biznesu, w innym przypadku to się nazywa filantropia



panstwowe zozy to za to filantropia i panstwo im dlugi umarza. hmmmm z czyich pieniedzy?
Avatar
nikt / 19 grudnia 2008 o 15:51
Tak, urządzenie będzie służyło pacjentom, ZA PACJENTÓW PIENIĄDZE. Internus to firma prywatna i tam liczy się zysk, a nie dobro pacjentów, oni są tylko tam obsługiwani za pieniądze, liczy się zysk. To jest cel biznesu, w innym przypadku to się nazywa filantropia
Avatar
Jan / 19 grudnia 2008 o 15:16
Żona a małżonka. Żona = moja żona, cudza żona = małżonka. Dla rozróżniajacych pojęcia żona i małżonka - tytuł sugeruje jakoby marszałek swojej żonie przyznał milion.
Avatar
daro / 19 grudnia 2008 o 13:02
Z tego co wiem Internus starałsię o dotacje na zakup nowoczesnego urzadzenia rtg. To urządzenie ma służyc chorym, przecieżpaństwo Flasińscy nie wstawią go sobie do sypialni. Żałosne pismaki na usługach pis-u nie przoczą żadnej okazji aby dokopać ludziom przedsiębiorczym, w końcu sami niewiele potrafią.
Avatar
ApliKant / 19 grudnia 2008 o 10:15
"W sierpniu wysłałem do UM pytanie, o jakie pieniądze z unii mogę się starać - opowiada Mirosław Jeleniewski, prezes Medicala"
Madry facet bo ma slad - ja na ten przyklad telefonowalem i o samo otrzymalem ale nie nagrywalem:(
Jak to zwykl w takich sytuacjach mawiac Andrzej Gwiazda " juz na etapie kandydatow nie ma przypadkowych kandydatow".
Jak zeznal byly polski prok. Andrzej Czyzewskiw trakcie przesluchania online tym co zagraza najbardziej polskiej gospodarce i demokracji to powiazania wladz samorzadowych z biznesem. Cala reszta to juz tylko skutek.
"W sierpniu wysłałem do UM pytanie, o jakie pieniądze z unii mogę się starać - opowiada Mirosław Jeleniewski, prezes Medicala"
Madry facet bo ma slad - ja na ten przyklad telefonowalem i o samo otrzymalem ale nie nagrywalem:(
Jak to zwykl w takich sytuacjach mawiac Andrzej Gwiazda " juz na etapie kandydatow nie ma przypadkowych kandydatow".
Jak zeznal byly polski prok. Andrzej Czyzewskiw trakcie przesluchania online tym co zagraza najbardziej polskiej gospodarce i demokracji to powiazania wladz samorzado... rozwiń
Avatar
Argo / 19 grudnia 2008 o 10:00
TERAZ PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAKIM "CUDEM" INTERNUS załatwił sobie tak wysoki kontrakt na rehabilitację !!!
Nie ma praktycznie zaplecza a dostał większe pieniądze niż SPZOZ który inwestuje cały czas w zaplecze do takich zabiegów.
Koledzy z lubelskiego NFZ ???
Avatar
maxel / 19 grudnia 2008 o 08:53
skontrolowac lepiej obywatela pruszkowskiego anbrzeja i jego przedszlola dzialające na terenie lublina. tez bedzie niezla afera i moze wkonmcu ktos sie za tego czlowieka wezmie - bo widze ze urzadza folklor, i za bardzo czuje sie jakby to lublin byl jego soltysie pruszkowski - co ty na to?
Avatar
SRFR55555 / 19 grudnia 2008 o 08:32
I CO Z TEGO,ZĘ DZIENNIK OPISAŁ,ŻE KILKU DZIENNIKARZY SIĘ PODNIECIŁO NIEZDROWO???KLIKA PANÓW PO,POUDAJE,ŻE COS ROBI,POŚCIEMNIA,POKLEPIE KOLEGĘ PO PLECKACH I ZROBI SWOJE!!CZY WY Z DZIENNIKA NAIWNIE SĄDZICIE,ZE W POLSCE POLITYK, TZW.SAMORZĄDOWIEC, ZROBI ŹLE KOLEDZE Z ŁAWY???ALEŚCIE NAIWNI!!!TO NIE NIEMCY,SZWECJA BY POLITYK MIAŁ JAKŚĆ MORALNOŚĆ,POCZUCIE SŁUŻBY, UCZCIWOŚĆ!!!TE CECHY SĄ NIEOBECNE U 90 % FUNKCJONARIUSZY!!
Avatar
~Martyna~ / 20 grudnia 2008 o 11:04
Skąd kolego masz te informacje, zaciekawiło mnie to.... przecież NFZ nie organizował kontraktowania na rehabilitację w tym roku?

Argo napisał:
TERAZ PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAKIM "CUDEM" INTERNUS załatwił sobie tak wysoki kontrakt na rehabilitację !!!
Nie ma praktycznie zaplecza a dostał większe pieniądze niż SPZOZ który inwestuje cały czas w zaplecze do takich zabiegów.
Koledzy z lubelskiego NFZ ???
Avatar
haryski / 19 grudnia 2008 o 17:50
Panie Marszalku K.GRABCZUK -biez pan przyklad z Rzeszowa tam p.Zygmunt Cholewinski jako marszalek regionudla wykorzystania Funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego zwieksza zatrudnienie ze 120osob do 190 poniewaz maja zamiar wydac 500milionow na 264 projekty ,pomimo re ten region zajmuje 11 miejsce w kraju a co pan robi w tej materii oby znowu pan nie zaspal -prosze oby w pore pan i wzmocnil l kadrowo celem wykonania prac inwestycyjnych zareagowal
Avatar
ktos / 19 grudnia 2008 o 15:57
nikt napisał:
Tak, urządzenie będzie służyło pacjentom, ZA PACJENTÓW PIENIĄDZE. Internus to firma prywatna i tam liczy się zysk, a nie dobro pacjentów, oni są tylko tam obsługiwani za pieniądze, liczy się zysk. To jest cel biznesu, w innym przypadku to się nazywa filantropia



panstwowe zozy to za to filantropia i panstwo im dlugi umarza. hmmmm z czyich pieniedzy?
Avatar
nikt / 19 grudnia 2008 o 15:51
Tak, urządzenie będzie służyło pacjentom, ZA PACJENTÓW PIENIĄDZE. Internus to firma prywatna i tam liczy się zysk, a nie dobro pacjentów, oni są tylko tam obsługiwani za pieniądze, liczy się zysk. To jest cel biznesu, w innym przypadku to się nazywa filantropia
Avatar
Jan / 19 grudnia 2008 o 15:16
Żona a małżonka. Żona = moja żona, cudza żona = małżonka. Dla rozróżniajacych pojęcia żona i małżonka - tytuł sugeruje jakoby marszałek swojej żonie przyznał milion.
Avatar
daro / 19 grudnia 2008 o 13:02
Z tego co wiem Internus starałsię o dotacje na zakup nowoczesnego urzadzenia rtg. To urządzenie ma służyc chorym, przecieżpaństwo Flasińscy nie wstawią go sobie do sypialni. Żałosne pismaki na usługach pis-u nie przoczą żadnej okazji aby dokopać ludziom przedsiębiorczym, w końcu sami niewiele potrafią.
Avatar
ApliKant / 19 grudnia 2008 o 10:15
"W sierpniu wysłałem do UM pytanie, o jakie pieniądze z unii mogę się starać - opowiada Mirosław Jeleniewski, prezes Medicala"
Madry facet bo ma slad - ja na ten przyklad telefonowalem i o samo otrzymalem ale nie nagrywalem:(
Jak to zwykl w takich sytuacjach mawiac Andrzej Gwiazda " juz na etapie kandydatow nie ma przypadkowych kandydatow".
Jak zeznal byly polski prok. Andrzej Czyzewskiw trakcie przesluchania online tym co zagraza najbardziej polskiej gospodarce i demokracji to powiazania wladz samorzadowych z biznesem. Cala reszta to juz tylko skutek.
"W sierpniu wysłałem do UM pytanie, o jakie pieniądze z unii mogę się starać - opowiada Mirosław Jeleniewski, prezes Medicala"
Madry facet bo ma slad - ja na ten przyklad telefonowalem i o samo otrzymalem ale nie nagrywalem:(
Jak to zwykl w takich sytuacjach mawiac Andrzej Gwiazda " juz na etapie kandydatow nie ma przypadkowych kandydatow".
Jak zeznal byly polski prok. Andrzej Czyzewskiw trakcie przesluchania online tym co zagraza najbardziej polskiej gospodarce i demokracji to powiazania wladz samorzado... rozwiń
Avatar
Argo / 19 grudnia 2008 o 10:00
TERAZ PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAKIM "CUDEM" INTERNUS załatwił sobie tak wysoki kontrakt na rehabilitację !!!
Nie ma praktycznie zaplecza a dostał większe pieniądze niż SPZOZ który inwestuje cały czas w zaplecze do takich zabiegów.
Koledzy z lubelskiego NFZ ???
Avatar
maxel / 19 grudnia 2008 o 08:53
skontrolowac lepiej obywatela pruszkowskiego anbrzeja i jego przedszlola dzialające na terenie lublina. tez bedzie niezla afera i moze wkonmcu ktos sie za tego czlowieka wezmie - bo widze ze urzadza folklor, i za bardzo czuje sie jakby to lublin byl jego soltysie pruszkowski - co ty na to?
Avatar
SRFR55555 / 19 grudnia 2008 o 08:32
I CO Z TEGO,ZĘ DZIENNIK OPISAŁ,ŻE KILKU DZIENNIKARZY SIĘ PODNIECIŁO NIEZDROWO???KLIKA PANÓW PO,POUDAJE,ŻE COS ROBI,POŚCIEMNIA,POKLEPIE KOLEGĘ PO PLECKACH I ZROBI SWOJE!!CZY WY Z DZIENNIKA NAIWNIE SĄDZICIE,ZE W POLSCE POLITYK, TZW.SAMORZĄDOWIEC, ZROBI ŹLE KOLEDZE Z ŁAWY???ALEŚCIE NAIWNI!!!TO NIE NIEMCY,SZWECJA BY POLITYK MIAŁ JAKŚĆ MORALNOŚĆ,POCZUCIE SŁUŻBY, UCZCIWOŚĆ!!!TE CECHY SĄ NIEOBECNE U 90 % FUNKCJONARIUSZY!!