Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 grudnia 2010 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Marszałek w Wilkowie. Samorządowcy poszukają pieniędzy dla powodzian

0 36 A A

Brakujące pieniądze na wynajem mieszkań dla powodzian zapewni samorząd województwa. Fundusze mają trafić do gminy Wilków przed Bożym Narodzeniem. Są niezbędne, bo część poszkodowanych nie może jeszcze wrócić do swoich domów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W dwanaście osób mieszkamy w dwóch kontenerach – mówi Krystyna Urbaniak z Zastowa Polanowskiego. – Kiedy przyszły mrozy, dogrzewaliśmy się elektrycznym piecykiem i dało się wytrzymać. Tylko rachunki za prąd będą wysokie.

Na domu rodziny Urbaniaków widać jeszcze ślady powodzi. Woda dotarła na piętro. Na pomieszczenia na parterze udało się doprowadzić do stanu surowego.

– W środku i tak jest okropna wilgoć, woda cieknie ze ścian – dodaje pani Krystyna. – Z zewnątrz też podchodzi woda. Bez dokładnego osuszenia trudno cokolwiek tu wykańczać. W tych warunkach samo nie wyschnie. Potrzebne są osuszacze, ale trudno je załatwić.

W zdobyciu niezbędnego sprzętu mają pomóc władze powiatu i lokalna pomoc społeczna.

Do zakończenia remontu, rodzina planuje zostać w kontenerze. Jeśli jednak przyjdą duże mrozy, trzeba się będzie wyprowadzić Powodzianie mogą liczyć na dopłaty do wynajmu mieszkań. Niestety, w gminie Wilków kończą się na to pieniądze.

– Będę wnioskował o dodatkowe fundusze dla gminy – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa. – Musimy dokładnie poznać potrzeby i skierować pieniądze tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

W środę przedstawiciele władz Lubelszczyzny odwiedzili powodzian. Spotkali się też z samorządowcami z Wilkowa.

– W czwartek przekażemy marszałkowi dokładną informację na temat potrzebnych środków – mówi Grzegorz Teresiński, wójt gminy Wilków. – Z własnych funduszy nie jesteśmy w stanie opłacić wynajmu mieszkań.

Liczbę rodzin mieszkających w kontenerach można dziś policzyć na palcach jedne ręki. Nie znaczy to, że reszta powodzian uporała się odbudową domów.

Mieszkają często w spartańskich warunkach, zajmując przybudówki i domy w stanie surowym. W dokończeniu prac przeszkadza zima i brak pieniędzy.

– Mury odnowione, ale na remont dachu potrzebujemy ponad 80 tys. zł – mówi Agnieszka Surzym, która razem z mężem i piątką dzieci mieszka w Kolonii Wilków. – Nasz budynek zajmuje sześć rodzin. Na zmianę wynosimy z poddasza wiadra śniegu. Kiedy topnieje, woda cieknie do mieszkań. Nie mamy pieniędzy na remont.

Rodziny w podobnej sytuacji są w całej gminie. Większość z nich nie będzie w stanie zakończyć remontów w tym roku. Pieniądze z odszkodowań często są niewystarczające, a szans na dodatkowe środki na razie nie widać.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaaa / 19 grudnia 2010 o 12:43
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 o 16:39
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]

To nie nowość , oni muszą nachapać się pierwsi, a jak zostanie z pańskiego stołu to dla was - współczuję
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 17 grudnia 2010 o 18:24
[quote name='lubelak' timestamp='1292520905' post='406853']
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
[/quote]
To chodzi o rodzinke z wilkowa.
Avatar
lubelak / 16 grudnia 2010 o 18:35
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
Avatar
powodzian / 14 grudnia 2010 o 15:16
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
[/quote]
Wiem o kogo chodzi oni idą po trupach do celu
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wied... rozwiń
Avatar
milki / 13 grudnia 2010 o 20:30
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]
jesteś naprawdę światowy: od ministerstwa1 jakiego?
marszałek - to samorząd województwa i wały na rzekach, od rządu i ministerstw to wojewoda!!!!
od nich są też inne urzędy, zależy od kompetencji...
wyborca Grabczuka, PO, a nie wie, kto, gdzie i jak?
najlepszy minister RR nie zrobi nic, jeśli samorządy są do d...py.
Taka prawda
a gminy powodziowe takie są: zalane celem ratunku kazimierza, itd aż po warszawę.
i dlatego media je POpierają, bo dzięki temu sami nie pływają
Wójtom? Byli od tego, żeby NIE ZALAĆ! spisali się, nie ma co...zalało wszystkie konta bankowe...i o to chodzi
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 13 grudnia 2010 o 19:25
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast mysl... rozwiń
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 o 22:19
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
111 / 12 grudnia 2010 o 14:28
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał-potwór który wytrzymałby jescze ze dwa metry, taki sam od Włostowic do Puław, a w biednej Parchatce trzeba było worki układać, bo by się przelało?
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał... rozwiń
Avatar
ślepy / 12 grudnia 2010 o 09:37
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś taka woda , że Wisła zaleje wszystko co sie tylko da od źródeł do ujścia, i Warszawę i Kazimierz też, a te wszystkie teorie spiskowe to są może i atrakcyjne ale dla sinych nosów spod sklepu i ciemnego luda, państwo polskie jest zbyt słabe by wysadzić w tajemnicy jakikolwiek wał
ahoj
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś... rozwiń
Avatar
aaaa / 19 grudnia 2010 o 12:43
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 o 16:39
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]

To nie nowość , oni muszą nachapać się pierwsi, a jak zostanie z pańskiego stołu to dla was - współczuję
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 17 grudnia 2010 o 18:24
[quote name='lubelak' timestamp='1292520905' post='406853']
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
[/quote]
To chodzi o rodzinke z wilkowa.
Avatar
lubelak / 16 grudnia 2010 o 18:35
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
Avatar
powodzian / 14 grudnia 2010 o 15:16
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
[/quote]
Wiem o kogo chodzi oni idą po trupach do celu
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wied... rozwiń
Avatar
milki / 13 grudnia 2010 o 20:30
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]
jesteś naprawdę światowy: od ministerstwa1 jakiego?
marszałek - to samorząd województwa i wały na rzekach, od rządu i ministerstw to wojewoda!!!!
od nich są też inne urzędy, zależy od kompetencji...
wyborca Grabczuka, PO, a nie wie, kto, gdzie i jak?
najlepszy minister RR nie zrobi nic, jeśli samorządy są do d...py.
Taka prawda
a gminy powodziowe takie są: zalane celem ratunku kazimierza, itd aż po warszawę.
i dlatego media je POpierają, bo dzięki temu sami nie pływają
Wójtom? Byli od tego, żeby NIE ZALAĆ! spisali się, nie ma co...zalało wszystkie konta bankowe...i o to chodzi
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 13 grudnia 2010 o 19:25
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast mysl... rozwiń
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 o 22:19
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
111 / 12 grudnia 2010 o 14:28
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał-potwór który wytrzymałby jescze ze dwa metry, taki sam od Włostowic do Puław, a w biednej Parchatce trzeba było worki układać, bo by się przelało?
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał... rozwiń
Avatar
ślepy / 12 grudnia 2010 o 09:37
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś taka woda , że Wisła zaleje wszystko co sie tylko da od źródeł do ujścia, i Warszawę i Kazimierz też, a te wszystkie teorie spiskowe to są może i atrakcyjne ale dla sinych nosów spod sklepu i ciemnego luda, państwo polskie jest zbyt słabe by wysadzić w tajemnicy jakikolwiek wał
ahoj
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 18 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 21

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 15 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 27 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!