piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Marszałek zafunduje uczniom interaktywne tablice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2011, 18:36
Autor: Rafał Panas

Marszałek przypomina, że o zakupie tablic mówił jeszcze w ubiegłym roku podczas kampanii wyborczej d
Marszałek przypomina, że o zakupie tablic mówił jeszcze w ubiegłym roku podczas kampanii wyborczej d

Na początek kilkadziesiąt, a w przyszłym roku 200–300 tablic interaktywnych dla szkół z całego województwa chce kupić marszałek województwa Krzysztof Hetman (PSL). Koszt: nawet 1,5 mln zł.

Urzędnicy właśnie robią rachunki i szukają pieniędzy. Na jedną tablicę trzeba wydać 4–5 tys. zł, ostateczną cenę poznamy po przetargu.

Pierwszych kilkadziesiąt tablic w drugiej połowie roku ma trafić do szkół. W przyszłym roku już każda gmina ma mieć nowoczesną tablicę. – To wpisuje się w moją filozofię rewolucji cyfrowej w regionie – mówi Krzysztof Hetman.

Na tablicy można pisać ręką lub rysikiem, korzystać z programów edukacyjnych lub łączyć się z Internetem.

Skąd pieniądze na zakup? Urzędnicy obliczają, że w sumie na projekt trzeba będzie wydać w sumie nawet 1,5 mln zł. – Pieniądze weźmiemy z puli przeznaczonej na tzw. pomoc techniczną Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeznaczone są na promocję programu i teraz w większości przypadków są wydawana na smycze, cukierki, różnego rodzaju imprezy. Chciałbym, żeby je przesunąć na tablice interaktywne – mówi Hetman. Unia dołożyłaby do zakupu 85 proc. pieniędzy.

Urząd zorganizuje konkurs dla szkół z każdej gminy. Tablica powędruje do szkoły, której uczniowie wykażą się największą wiedzą na temat RPO.

Jeden z naszych rozmówców z Urzędu Marszałkowskiego podejrzewa, że zakup tablic ma pomóc PSL w październikowych wyborach do Sejmu. – To znaczy, że skoro są wybory, to wszystko zawieszamy na kołku i nic nie robimy? Bzdura! Przy takim myśleniu nic nie zmienimy w naszym regionie – oburza się Hetman.

Marszałek przypomina, że o zakupie tablic mówił jeszcze w ubiegłym roku podczas kampanii wyborczej do samorządu województwa.
Kilka dni temu wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak chwalił na spotkaniu z dziennikarzami tablet (przenośny komputer mniejszy od laptopa) stworzony przez lubelską firmę ICom. – Nie ukrywam, że wicepremier mnie inspiruje – przyznaje Hetman.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Andrzej
Dana
Dana
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej
Andrzej (27 kwietnia 2011 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Dana' timestamp='1303375809' post='468107']
Tablice zdają egzamin na lekcjach, tylko trzeba umieć te lekcje przygotować. Przygotowanie dobrej i efektywnej lekcji jest niestety dosyć pracochłonne. Pomoce się pojawiają, ale są upiornie drogie. Na początku byłam sceptyczna - tablica w szkole ponadgimnazajalnej? Teraz używam jej i bardzo ją cenię. Niestety mamy 1 w szkole. Chętnie przyjęłabym tablicę do swojej pracowni. Zapraszam na moje lekcje. danaboo2.pl
[/quote]
"Te tablice to drogi kicz, nie zdają egzaminu na lekcjach.
Lepsze dla dzieci byłyby laptopy "

Czyżby wypowiedział się jakiś domorosły filozof?? Filozofia nie jest mocną strona "mędrców" próbujących "ogarnąć" stan nie tylko potrzeb naszych szkół...
Tablice interaktywne to w chwili obecnej bezwzględnie jedne z najpotrzebniejszych narzędzi edukacyjnych w naszych szkołach. Laptopy, komputery i inne tego typu "zabawki" ma każdy w domu, a przynajmniej większość... I cóż z tego, że mają?? Skoro uczeń idąc w Świat, szczególnie ze szkółek "wiejskich" do "miejskich" styka się z nowoczesnością na lekcjach. Staje po raz pierwszy przy tablicy interaktywnej i.... ZONK!!! Nie wie do czego "to" służy...

"Tablice zdają egzamin na lekcjach, tylko trzeba umieć te lekcje przygotować. Przygotowanie dobrej i efektywnej lekcji jest niestety dosyć pracochłonne. Pomoce się pojawiają, ale są upiornie drogie."
To czy przygotowanie lekcji na tablicy jest drogi i pracochłonne zależy jedynie od wyborów jakich dokonuje się przy wyborze tablic. Kolejny raz okazuje się, że ci, którzy oszczędzają przy zakupie, wydaja pieniądze dwa, a nawet trzy razy. Posiadam tablicę InterWrite DualBoard w szkole i oprogramowanie do niej jest tak bogate, że niczego więcej nam nie trzeba, wszystko co potrzebne w galeriach jest. Oczywiście, jeżeli któryś z naszych nauczycieli pragnie być konstruktywnym i nowatorskim, ma również możliwość zainstalowania tego oprogramowania na swoim komputerze, bo tak przewiduje licencja, i tworzyć własne galerie na użytek szkolny.
Ach, jeszcze jedno, są o tyle wyjątkowe, że mogą jednocześnie uczestniczyć w pracach przy tablicy dwie osoby, pracując niezależnie od siebie....
Rozwiń
Dana
Dana (21 kwietnia 2011 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przepraszam, pomyliłam adres. danabo@o2.pl
Rozwiń
Dana
Dana (21 kwietnia 2011 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tablice zdają egzamin na lekcjach, tylko trzeba umieć te lekcje przygotować. Przygotowanie dobrej i efektywnej lekcji jest niestety dosyć pracochłonne. Pomoce się pojawiają, ale są upiornie drogie.
Na początku byłam sceptyczna - tablica w szkole ponadgimnazajalnej? Teraz używam jej i bardzo ją cenię. Niestety mamy 1 w szkole. Chętnie przyjęłabym tablicę do swojej pracowni. Zapraszam na moje lekcje. danaboo2.pl
Rozwiń
aaa
aaa (19 kwietnia 2011 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te tablice to drogi kicz, nie zdają egzaminu na lekcjach.
Lepsze dla dzieci byłyby laptopy
Rozwiń
guest
guest (18 kwietnia 2011 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pieniądze weźmiemy z puli przeznaczonej na tzw. pomoc techniczną Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeznaczone są na promocję programu i teraz w większości przypadków są wydawana na smycze, cukierki, różnego rodzaju imprezy.
Czy aby na pewno tylko na to idą pieniądze przeznaczone na promocję RPO? Jako Marszałek Województwa Lubelskiego powinien Pan mieć większą wiedzę w tej kwestii.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!