sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Matka zamordowanego Pawła Marzędy przed sądem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 grudnia 2007, 18:12

Lubartowska policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Anny Marzędy, matki zamordowanego Pawła.

Uznała, że kobieta złośliwie nękała matkę głównego podejrzanego, bo dwa razy do niej zadzwoniła tuż po pogrzebie syna. Wczoraj sąd umorzył postępowanie.

- Dzwoniłam w sprawie zwrotu szyby do samochodu, która należała do Pawła - opowiadała nam wczoraj przed sądową salą Anna Marzęda. Jednak lubartowska policja obwiniła matkę Pawła o wykroczenie.

Przypomnijmy: 28-letni Paweł został zamordowany na początku lipca. Mordercy zabili mężczyznę w jego warsztacie pod Lubartowem, a zwłoki zakopali w lesie. Do aresztu trafiło trzech kolegów Pawła. Prokuratura zarzuciła im współudział w zabójstwie.

Wczoraj na wspomnienie o zmarłym synu jego matka wybuchała płaczem. W sądowej sali musiała jednak zająć miejsce w ławie oskarżonych. Rozprawa trwała tylko kilka minut.

- Wykroczeniem jest złośliwe nękanie w celu dokuczenia. Musi być to wielokrotnie powtórzone. Tu były tylko dwa telefony - stwierdził adwokat obwinionej i zwrócił się o umorzenie postępowania. Jego wniosek poparł przedstawiciel lubartowskiej komendy, która wniosła sprawę o ukaranie. - Telefony były podyktowane silnym wzburzeniem - powiedział policjant.

Sędzia Piotr Rynk zgodził się z argumentami adwokata i umorzył sprawę.
Dlaczego policja skierowała wniosek o ukaranie, skoro potem poparła jego umorzenie? - zapytaliśmy Artura Marczuka, rzecznika lubartowskiej policji. - Jeśli jest cień podejrzenia, że doszło do popełnienia wykroczenia, to kierujemy sprawę do rozpatrzenia przez sąd - odparł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!