Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 marca 2009 r.
20:28
Edytuj ten wpis

Mąż pani burmistrz awansował na szefa CK

0 118 A A

Poniatowa. Sławomir Stefanek od niedawna pełni obowiązki dyrektora Centrum Kultury. Zdecydowała o tym jego żona, która jest burmistrzem miasta. - Jako zastępca musiałem przejąć obowiązki poprzednika. Ale w konkursie na dyrektora nie będę startował - zarzeka się Stefanek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"To niezgodne z prawem, by pan Stefanek był dyrektorem Centrum Kultury. Przecież podlegałby bezpośrednio pod żonę. Tym bardziej że nie było żadnego konkursu” - dostaliśmy list od oburzonego Czytelnika.

- Obecnie pełnię obowiązki dyrektora, dlatego że poprzedni dyrektor został odwołany. Do czasu wyników konkursu powierzono mi jego obowiązki - wyjaśnia Sławomir Stefanek. I przyznaje, że sytuacja jest dla niego niezręczna. - Ale ktoś tę funkcję musi pełnić i naturalne jest, że w takim przypadku robi to zastępca.

Sławomir Stefanek zajął się działalnością kulturalną w Poniatowej w 1988 r. - Zacząłem pracę w Zakładowym Domu Kultury przy Zakładach Eda. W 1992 r. zostałem kierownikiem tej jednostki. I tak było przez 4 lata - mówi.

Gdy Eda upadła, miasto przejęło cały kompleks wraz z domem kultury. Wtedy dyrektorem została ówczesna dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, a Stefanek został zastępcą.

- Wtedy moja żona nie była burmistrzem, a zastępcę powołuje dyrektor. Mógłbym się zastanawiać nad startem w konkursie, ale nie będę tego robił. Ale też nie widzę powodu, dla którego miałbym całkiem rezygnować z dotychczasowej pracy, z miejsca gdzie przepracowałem 21 lat, z pierwszej pracy po studiach - tłumaczy dyr. Stefanek, który w centrum jest też instruktorem tanecznym i teatralnym.

Władze zapewniają, że będzie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora. Ale terminu jeszcze nie ma. - Nowego dyrektora planujemy zatrudnić od 1 lipca, bo wcześniej nie mamy na to pieniędzy. Poprzedni dyrektor zostawił nas z zobowiązaniami za poprzedni rok, które musimy płacić, a o których nie wiedzieliśmy, dlatego został odwołany - mówi Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej.

Dodaje, że rozważano pomysł, by w ramach oszczędności połączyć Centrum Kultury z biblioteką i żeby jeden dyrektor rządził obiema jednostkami. Ale zakazuje tego ustawa.

- Ograniczenie podwładności dotyczy pracowników samorządowych, a pracownicy ośrodka kultury nie są nimi, więc prawo nie zabraniałoby kandydować mojemu mężowi - podkreśla pani burmistrz. - Ale nie będzie kandydował. Ze względów rodzinnych cieszę się z tego, szczególnie z powodu trójki naszych dzieci, bo lepiej, żeby tata więcej czasu spędzał z nimi w domu.

Komentarze 118

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 7 lipca 2009 o 07:24
Gość napisał:
Poniatowa, to wiocha zabita deskami! Brak miejsc pracy /chyba tylko w Centrum Kultury, ale tu trzeba się nazywać Stefanek, lub posiadać poświadczenie aktywnego uczestnioctwa w kampanii wyborczej Stefankowej żeby dostac pracę/ co mądrzejsi jadą na zachód i do Włoch!

Masz rację, popieram - Poniatowa to wioska zabita deskami!
Avatar
Gość / 6 lipca 2009 o 23:12
~gosc~ napisał:
A ja uwazam ze Poniatowa jest najpiekniesza.A ty czemu sie wypowiadasz na temat Poniatowej skoro mieszkasz w Pulawach a moze pochodzisz z Poniatowej?

Poniatowa, to wiocha zabita deskami! Brak miejsc pracy /chyba tylko w Centrum Kultury, ale tu trzeba się nazywać Stefanek, lub posiadać poświadczenie aktywnego uczestnioctwa w kampanii wyborczej Stefankowej żeby dostac pracę/ co mądrzejsi jadą na zachód i do Włoch!
Avatar
~gosc~ / 6 lipca 2009 o 23:05
mark napisał:
Nie ma się co dziwić że ta mieścina wygląda tak jak wygląda- zmora. Parę bloków z dawnej epoki "przystrojonych" w tandetne pastele, między którymi plątają się drewniane budy, w których siedzą handlarze do tego dresy i połamane chodniki. Koszmar. Ale władza ma ważniejsze sprawy niż dobro mieszkańców i ratowanie miasteczka przed śmiercią. A myślałem, że najbrzydsze w regionie są Bełżyce...
Na szczęście moje Puławy pięknieją.

A ja uwazam ze Poniatowa jest najpiekniesza.A ty czemu sie wypowiadasz na temat Poniatowej skoro mieszkasz w Pulawach a moze pochodzisz z Poniatowej?

A ja uwazam ze Poniatowa jest najpiekniesza.A ty czemu sie wypowiadasz na temat Poniatowej skoro mieszkasz w Pulawach a moze pochodzisz z Poniatowej? rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2009 o 21:50
Popieram przedmówcę.
A do do Bełżyć one są paskudne ale jest w tym wszystkim jakich charakter. Lubię je i podobają mi się.
Avatar
Gość / 6 lipca 2009 o 21:33
Widać jak się POpiera swoich. Ale jest większe gów*no w tym kraju. Najgorsza jest kończynowa mafia. Świat sie zmienia, kończą się czasy przestępców w SLD, skończyła się grabież SAMOOBRONY, draństwo LPR, nawet PiS, któy jest spadkobiercą tych dwóch ostatnich ugrupowań się w końcu skończy (oby jak najszybciej). A PSLowska mafia się trzyma
Avatar
mark / 6 lipca 2009 o 20:26
Nie ma się co dziwić że ta mieścina wygląda tak jak wygląda- zmora. Parę bloków z dawnej epoki "przystrojonych" w tandetne pastele, między którymi plątają się drewniane budy, w których siedzą handlarze do tego dresy i połamane chodniki. Koszmar. Ale władza ma ważniejsze sprawy niż dobro mieszkańców i ratowanie miasteczka przed śmiercią. A myślałem, że najbrzydsze w regionie są Bełżyce...
Na szczęście moje Puławy pięknieją.
Avatar
~gosc~ / 6 lipca 2009 o 12:40
~gosc~ napisał:
Odczep sie od tego czlowieka, on nie zamierza startowac tak slyszalem. Wedlug mnie to on jedyny tam sie nadaje na dyrektora.

Nie ma problemu - konkurs będzie ale w 2011 roku.... po wyborach....
Avatar
~gosc~ / 5 lipca 2009 o 01:03
~gosc~ napisał:
Konkurs jest podobno ogłoszony a warunek jest jeden: kandydat musi nosić nazwisko Stefanek.....

Odczep sie od tego czlowieka, on nie zamierza startowac tak slyszalem. Wedlug mnie to on jedyny tam sie nadaje na dyrektora.
Avatar
~gosc~ / 4 lipca 2009 o 19:59
Lidka napisał:
Co z tym konkursem? Niepotrzebny? Odwołany?

Konkurs jest podobno ogłoszony a warunek jest jeden: kandydat musi nosić nazwisko Stefanek.....
Avatar
Lidka / 1 lipca 2009 o 08:01
obserwator z boku napisał:
tak sobie czytam te wasze wpisy i nasuwa się mi jeden wniosek:

Jeśli zostaje odwołany dyrektor centrum kultury a konkurs na nowego ma być ogłoszony dopiero w lipcu to do tej pory powinien byc wyznaczony p.o. dyrektora - i aby nikt nie podejrzewał prywaty tą osobą nie powinien być małżonek pani burmistrz. Nie wynika to z przepisów prawa tylko z zasad zwykłej uczciwości i przyzwoitości.
A tego chyba tu zabrakło więc niech się Pani burmistrz i wszyscy jej wielbiciele nie dziwią, że ludzie psioczą na Stefanków. Sami podłożyli się i dali pożywkę dla tych wpisów.

Co z tym konkursem? Niepotrzebny? Odwołany?

Co z tym konkursem? Niepotrzebny? Odwołany? rozwiń
Avatar
~gosc~ / 7 lipca 2009 o 07:24
Gość napisał:
Poniatowa, to wiocha zabita deskami! Brak miejsc pracy /chyba tylko w Centrum Kultury, ale tu trzeba się nazywać Stefanek, lub posiadać poświadczenie aktywnego uczestnioctwa w kampanii wyborczej Stefankowej żeby dostac pracę/ co mądrzejsi jadą na zachód i do Włoch!

Masz rację, popieram - Poniatowa to wioska zabita deskami!
Avatar
Gość / 6 lipca 2009 o 23:12
~gosc~ napisał:
A ja uwazam ze Poniatowa jest najpiekniesza.A ty czemu sie wypowiadasz na temat Poniatowej skoro mieszkasz w Pulawach a moze pochodzisz z Poniatowej?

Poniatowa, to wiocha zabita deskami! Brak miejsc pracy /chyba tylko w Centrum Kultury, ale tu trzeba się nazywać Stefanek, lub posiadać poświadczenie aktywnego uczestnioctwa w kampanii wyborczej Stefankowej żeby dostac pracę/ co mądrzejsi jadą na zachód i do Włoch!
Avatar
~gosc~ / 6 lipca 2009 o 23:05
mark napisał:
Nie ma się co dziwić że ta mieścina wygląda tak jak wygląda- zmora. Parę bloków z dawnej epoki "przystrojonych" w tandetne pastele, między którymi plątają się drewniane budy, w których siedzą handlarze do tego dresy i połamane chodniki. Koszmar. Ale władza ma ważniejsze sprawy niż dobro mieszkańców i ratowanie miasteczka przed śmiercią. A myślałem, że najbrzydsze w regionie są Bełżyce...
Na szczęście moje Puławy pięknieją.

A ja uwazam ze Poniatowa jest najpiekniesza.A ty czemu sie wypowiadasz na temat Poniatowej skoro mieszkasz w Pulawach a moze pochodzisz z Poniatowej?

A ja uwazam ze Poniatowa jest najpiekniesza.A ty czemu sie wypowiadasz na temat Poniatowej skoro mieszkasz w Pulawach a moze pochodzisz z Poniatowej? rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2009 o 21:50
Popieram przedmówcę.
A do do Bełżyć one są paskudne ale jest w tym wszystkim jakich charakter. Lubię je i podobają mi się.
Avatar
Gość / 6 lipca 2009 o 21:33
Widać jak się POpiera swoich. Ale jest większe gów*no w tym kraju. Najgorsza jest kończynowa mafia. Świat sie zmienia, kończą się czasy przestępców w SLD, skończyła się grabież SAMOOBRONY, draństwo LPR, nawet PiS, któy jest spadkobiercą tych dwóch ostatnich ugrupowań się w końcu skończy (oby jak najszybciej). A PSLowska mafia się trzyma
Avatar
mark / 6 lipca 2009 o 20:26
Nie ma się co dziwić że ta mieścina wygląda tak jak wygląda- zmora. Parę bloków z dawnej epoki "przystrojonych" w tandetne pastele, między którymi plątają się drewniane budy, w których siedzą handlarze do tego dresy i połamane chodniki. Koszmar. Ale władza ma ważniejsze sprawy niż dobro mieszkańców i ratowanie miasteczka przed śmiercią. A myślałem, że najbrzydsze w regionie są Bełżyce...
Na szczęście moje Puławy pięknieją.
Avatar
~gosc~ / 6 lipca 2009 o 12:40
~gosc~ napisał:
Odczep sie od tego czlowieka, on nie zamierza startowac tak slyszalem. Wedlug mnie to on jedyny tam sie nadaje na dyrektora.

Nie ma problemu - konkurs będzie ale w 2011 roku.... po wyborach....
Avatar
~gosc~ / 5 lipca 2009 o 01:03
~gosc~ napisał:
Konkurs jest podobno ogłoszony a warunek jest jeden: kandydat musi nosić nazwisko Stefanek.....

Odczep sie od tego czlowieka, on nie zamierza startowac tak slyszalem. Wedlug mnie to on jedyny tam sie nadaje na dyrektora.
Avatar
~gosc~ / 4 lipca 2009 o 19:59
Lidka napisał:
Co z tym konkursem? Niepotrzebny? Odwołany?

Konkurs jest podobno ogłoszony a warunek jest jeden: kandydat musi nosić nazwisko Stefanek.....
Avatar
Lidka / 1 lipca 2009 o 08:01
obserwator z boku napisał:
tak sobie czytam te wasze wpisy i nasuwa się mi jeden wniosek:

Jeśli zostaje odwołany dyrektor centrum kultury a konkurs na nowego ma być ogłoszony dopiero w lipcu to do tej pory powinien byc wyznaczony p.o. dyrektora - i aby nikt nie podejrzewał prywaty tą osobą nie powinien być małżonek pani burmistrz. Nie wynika to z przepisów prawa tylko z zasad zwykłej uczciwości i przyzwoitości.
A tego chyba tu zabrakło więc niech się Pani burmistrz i wszyscy jej wielbiciele nie dziwią, że ludzie psioczą na Stefanków. Sami podłożyli się i dali pożywkę dla tych wpisów.

Co z tym konkursem? Niepotrzebny? Odwołany?

Co z tym konkursem? Niepotrzebny? Odwołany? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 118

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 2 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 13 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!