piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Mełgiew: Przeciągnie się budowa krytego basenu przy Zespole Szkół

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2010, 21:59

Do końca września miała zakończyć się budowa pierwszego basenu w Mełgwi. Na razie jednak budynek jest w stanie surowym i wszystko wskazuje na to, że dzieci będą w nim pływać dopiero w listopadzie.

– Według umowy, basen miał być gotowy do końca września. My natomiast – zgodnie z umową z marszałkiem województwa – mamy czas na zakończenie inwestycji do końca października – wyjaśnia Jadwiga Dec, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy w Mełgwi. – Nie ma mowy, by ten termin przekroczyć, bo przecież korzystamy ze środków unijnych – dodaje. Inwestycja będzie kosztować 2,7 mln zł, z czego 70 proc. gmina dostanie z Unii Europejskiej.

Basen stanie przy Zespole Szkół w Mełgwi. Wykonawca z Leszna musiał najpierw zbudować budynek, w którym zostanie zamontowana specjalna niecka.

– W tym tygodniu niecka będzie gotowa, podobnie jak tynki – mówi inspektor Dec. – Fachowcy będą także układać glazurę i zakładać panele słoneczne. Później zrobimy próbny rozruch, sprawdzimy jak działa wentylacja. Dodatkowo są przygotowane do zamontowania urządzenia rehabilitacyjne. Jedna dysza będzie zamontowana u góry, a druga od dna basenu. Będą regulowane do wzrostu dzieci.

Basen ma mieć 12,5 m długości i 8 m szerokości. W najpłytszym miejscu będzie miał 0,8 m głębokości, a w najgłębszym – 1,35 m. Będzie miał 4 tory pływackie. Ma służyć do nauki pływania, ale również do eliminowania wad postawy. Będzie to możliwe właśnie dzięki specjalnym strumieniom do rehabilitacji dla dzieci ze skrzywieniami kręgosłupa.

– Z pływalni będą mogli bezpłatnie korzystać dzieci i młodzież ze wszystkich szkół w gminie. Nie będziemy prowadzić działalności komercyjnej, dlatego nie będzie on udostępniany dorosłym – podkreśla inspektor Dec.

W ten sposób przy Zespole Szkół, w którym uczy się prawie 700 uczniów, powstanie cały kompleks sportowy, bo już jest Orlik i hala sportowa.

– Uczniowie nie mogą się doczekać, więc na pewno basen nie będzie stał pusty – mówi Halina Załoga, dyrektor Zespołu Szkół w Mełgwi. – Nie bez znaczenia są też urządzenia rehabilitacyjne, które wykorzystamy do zajęć korekcyjnych.

Na basenie będą organizowane lekcje wychowania fizycznego. – Mamy jednego nauczyciela, który ma uprawnienia do prowadzenia zajęć na basenie. Na pewno będziemy musieli zrobić spotkanie przedstawicieli wszystkich szkół i ustalić harmonogram korzystania z basenu – zaznacza dyr. Załoga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!