piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Mieszkańcy bronią oddziału położniczego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2008, 21:12

Pod protestem przeciwko likwidacji oddziału położniczo-ginekologicznego w Poniatowej podpisało się ponad tysiąc mieszkańców

miasta. Popierają ich lokalne władze.

- Jestem w trzecim miesiącu ciąży i właśnie dowiaduję się, że w Poniatowej likwidują oddział. A o pacjentkach nikt nie pomyślał? - denerwuje się pani Ewelina.

Ciężarne z Poniatowej mogą liczyć na zrozumienie lokalnych władz. - To jest szpital powiatowy, oddział położniczy jest tu niezbędny. Pod względem ekonomicznym dyrektor może mieć rację, ale trzeba patrzeć na dobro pacjentek - stwierdza Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej. - Poza tym, gminy umorzyły szpitalowi podatek.

Powiat spłaca też kredyt, który zaciągnął, by ratować zadłużoną placówkę. To dlatego w powiecie nie ma nowych dróg, inwestycji - dodaje.

Według dyrektora SP ZOZ w Opolu, oddział ginekologiczny w Poniatowej się nie opłaca. - Jak oddział nie przyjmuje 500 porodów rocznie, to nie ma szans na jego utrzymanie. A u nas w ubiegłym roku urodziły się jedynie 272 noworodki - wyjaśnia Karol Stpiczyński, dyrektor szpitala w Opolu Lubelskim (z pododdziałem w Poniatowej). Podkreśla, że na innych oddziałach kolejka pacjentów sięga 2010
w roku, a ginekologia często stoi pusta.

- Poza tym, ten oddział jako jedyny nie został wyremontowany. Koszt remontu wraz z blokiem operacyjnym to ok. 400 tys. zł... Zakup niezbędnego wyposażenia to kolejne 300 tys. zł. Czy jest sens wydawać tyle na oddział, który przynosi straty?

W ubiegłym roku sięgnęły one pół miliona zł - argumentuje dyrektor. I dodaje, że kobiety z Poniatowej mają blisko na porodówki do Bełżyc (12 km), Kraśnika czy Puław.

Opinię w sprawie likwidacji oddziału musi wydać rada społeczna szpitala. - Na ostatnim posiedzeniu rada zapoznała się ze sprawą. W najbliższym czasie zwołamy kolejne, na którym będziemy dyskutować tę kwestię - mówi Janusz Gąsior, prezes rady społecznej SP ZOZ w Opolu.

Po opinii rady, w planach są konsultacje z samorządami. Ostateczną decyzję podejmie Rada Powiatu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Powiśle
(64) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2008 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Kiedy, którego dnia dokładnie zmarło to dziecko? Chyba przytaczasz jakiś przypadek sprzed roku i siejesz niepotrzebną panikę, albo działasz w określonym celu !


Oddziały te funkcjonują i będą funkcjonować i proszę nie siać fermentacji na szkodę , bo to nawet wstyd .Mądry człowiek wie ,że bez tych oddziałów szpital nie może funkcjonować - i należy inwestować w sprzęt i personel a nie pozbywać się go , i wygląda na to ,że Dyrektor ZOZ jak zlikwiduje ten oddział to rozwinie klinikę ortopedyczną dla obcych ludzi z zewnątrz , a nasze kobiety będą tułać się po Lublinach czy innych miastach . Apeluję do władz - nie pozwólcie Dyrektorowi ZOZ na ten krok, ten człowiek jest dla nas obcy i chce nam zniszczyć nasze oddziały . Utemperujcie Go albo przepędżcie go na cztery wiatry. Nie ma ludzi nie zastąpionych .Żeby nie okazało się ,że jest za póżno.
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2008 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
agn napisał:
znowu zmarło dziecko na tym oddziale. Może lepiej niech się wypowiada prokurator?

Kiedy, którego dnia dokładnie zmarło to dziecko? Chyba przytaczasz jakiś przypadek sprzed roku i siejesz niepotrzebną panikę, albo działasz w określonym celu !
Rozwiń
Powiśle
Powiśle (2 października 2008 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Puławach oddział rozwija się, bo wszyscy zrozumieli, że trzeba inwestować w personel i sprzęt zamiast gnoić i niszczyć
Rozwiń
agn
agn (30 lipca 2008 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znowu zmarło dziecko na tym oddziale. Może lepiej niech się wypowiada prokurator?
Rozwiń
PONIATOWIANKA
PONIATOWIANKA (20 czerwca 2008 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do xyz
porażką to ty jesteś , ciekawe jak ty słyszałaś kogo ktoś obrabiał , rodziłaś i myślałaś co tam za scianą sie dzieje a o dziecku nie myślałas porażko ty jedna - takich jak Ty nie powinny obsługiwać ,najpierw naucz sie kultury a potem przyjdż rodzić. Położne u są bardzo dobre i ich będę wychwalać bo na to zasługują .- Dziewczyny trzymajcie sie - my Was obronimy - jesteście ok.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (64)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!