Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 marca 2008 r.
21:12
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy bronią oddziału położniczego

0 64 A A

Pod protestem przeciwko likwidacji oddziału położniczo-ginekologicznego w Poniatowej podpisało się ponad tysiąc mieszkańców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
miasta. Popierają ich lokalne władze.

- Jestem w trzecim miesiącu ciąży i właśnie dowiaduję się, że w Poniatowej likwidują oddział. A o pacjentkach nikt nie pomyślał? - denerwuje się pani Ewelina.

Ciężarne z Poniatowej mogą liczyć na zrozumienie lokalnych władz. - To jest szpital powiatowy, oddział położniczy jest tu niezbędny. Pod względem ekonomicznym dyrektor może mieć rację, ale trzeba patrzeć na dobro pacjentek - stwierdza Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej. - Poza tym, gminy umorzyły szpitalowi podatek.

Powiat spłaca też kredyt, który zaciągnął, by ratować zadłużoną placówkę. To dlatego w powiecie nie ma nowych dróg, inwestycji - dodaje.

Według dyrektora SP ZOZ w Opolu, oddział ginekologiczny w Poniatowej się nie opłaca. - Jak oddział nie przyjmuje 500 porodów rocznie, to nie ma szans na jego utrzymanie. A u nas w ubiegłym roku urodziły się jedynie 272 noworodki - wyjaśnia Karol Stpiczyński, dyrektor szpitala w Opolu Lubelskim (z pododdziałem w Poniatowej). Podkreśla, że na innych oddziałach kolejka pacjentów sięga 2010
w roku, a ginekologia często stoi pusta.

- Poza tym, ten oddział jako jedyny nie został wyremontowany. Koszt remontu wraz z blokiem operacyjnym to ok. 400 tys. zł... Zakup niezbędnego wyposażenia to kolejne 300 tys. zł. Czy jest sens wydawać tyle na oddział, który przynosi straty?

W ubiegłym roku sięgnęły one pół miliona zł - argumentuje dyrektor. I dodaje, że kobiety z Poniatowej mają blisko na porodówki do Bełżyc (12 km), Kraśnika czy Puław.

Opinię w sprawie likwidacji oddziału musi wydać rada społeczna szpitala. - Na ostatnim posiedzeniu rada zapoznała się ze sprawą. W najbliższym czasie zwołamy kolejne, na którym będziemy dyskutować tę kwestię - mówi Janusz Gąsior, prezes rady społecznej SP ZOZ w Opolu.

Po opinii rady, w planach są konsultacje z samorządami. Ostateczną decyzję podejmie Rada Powiatu.

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 16:20
Gość napisał:
Kiedy, którego dnia dokładnie zmarło to dziecko? Chyba przytaczasz jakiś przypadek sprzed roku i siejesz niepotrzebną panikę, albo działasz w określonym celu !


Oddziały te funkcjonują i będą funkcjonować i proszę nie siać fermentacji na szkodę , bo to nawet wstyd .Mądry człowiek wie ,że bez tych oddziałów szpital nie może funkcjonować - i należy inwestować w sprzęt i personel a nie pozbywać się go , i wygląda na to ,że Dyrektor ZOZ jak zlikwiduje ten oddział to rozwinie klinikę ortopedyczną dla obcych ludzi z zewnątrz , a nasze kobiety będą tułać się po Lublinach czy innych miastach . Apeluję do władz - nie pozwólcie Dyrektorowi ZOZ na ten krok, ten człowiek jest dla nas obcy i chce nam zniszczyć nasze oddziały . Utemperujcie Go albo przepędżcie go na cztery wiatry. Nie ma ludzi nie zastąpionych .Żeby nie okazało się ,że jest za póżno.


Oddziały te funkcjonują i będą funkcjonować i proszę nie siać fermentacji na szkodę , bo to nawet wstyd .Mądry człowiek wie ,że bez tych oddziałów szpital nie może funkcjonować - i należy inwestować w sprzęt i personel a nie pozbywać się go , i wygląda na to ,że Dyrektor ZOZ jak zlikwiduje ten oddział to rozwinie klinikę ortopedyczną dla obcych ludzi z zewnątrz , a nasze kobiety będą tułać się po Lublinach czy innych miastach . Apeluję do władz - nie pozwólcie Dyrektorowi ZOZ na ten krok, ten człowiek jest dla na... rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2008 o 23:25
agn napisał:
znowu zmarło dziecko na tym oddziale. Może lepiej niech się wypowiada prokurator?

Kiedy, którego dnia dokładnie zmarło to dziecko? Chyba przytaczasz jakiś przypadek sprzed roku i siejesz niepotrzebną panikę, albo działasz w określonym celu !
Avatar
Powiśle / 2 października 2008 o 10:50
W Puławach oddział rozwija się, bo wszyscy zrozumieli, że trzeba inwestować w personel i sprzęt zamiast gnoić i niszczyć
Avatar
agn / 30 lipca 2008 o 22:52
znowu zmarło dziecko na tym oddziale. Może lepiej niech się wypowiada prokurator?
Avatar
PONIATOWIANKA / 20 czerwca 2008 o 21:01
do xyz
porażką to ty jesteś , ciekawe jak ty słyszałaś kogo ktoś obrabiał , rodziłaś i myślałaś co tam za scianą sie dzieje a o dziecku nie myślałas porażko ty jedna - takich jak Ty nie powinny obsługiwać ,najpierw naucz sie kultury a potem przyjdż rodzić. Położne u są bardzo dobre i ich będę wychwalać bo na to zasługują .- Dziewczyny trzymajcie sie - my Was obronimy - jesteście ok.
Avatar
xyz / 16 czerwca 2008 o 14:14
[quote name='~zszokowana~' date='16.06.2008, 11:45' post='31586']
Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy!.
Ps. A pani argument, że była wredna ponieważ jej z mężczyzną nie wyszło to poprostu Porażka. Widać nie umiała pani sformułować konkretnego powodu.
Pozdrawiam
[/qu
Rodzić w Poniatowej , to chyba koszmar jakiś.......... brak odpowiedniego sprzętu, pacjentka zostawiona sama sobie, a w gabinecie obrabianie jej dupy z kim , co i kiedy robiła. I to zniechęca pacjentki do porodów Poniatowej. To jest dopiero porażka.
[quote name='~zszokowana~' date='16.06.2008, 11:45' post='31586']
Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy... rozwiń
Avatar
~zszokowana~ / 16 czerwca 2008 o 12:45
ccccc napisał:
nie ja bylam niczego nieswiadoma wydawalo mi sie ze jak jade do szpitala rodzic to czeka mnie tam mila i fachowa opieka a nie wredna suka ktora uwielbia sie znecac nad pacjentkami tylko dlatego ze nie wyszlo jej z facetem A po drugie widzialas ja kiedys na oczy? nie?to nie pierd......ze moze ja bylam niemila po trzecie ze starej ekipy to tylko ta k.... zostala reszta jest naprawde super


Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy!.
Ps. A pani argument, że była wredna ponieważ jej z mężczyzną nie wyszło to poprostu Porażka. Widać nie umiała pani sformułować konkretnego powodu.
Pozdrawiam


Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy!.
Ps. A pani argument, że była wredna ponieważ jej z mężczyzn... rozwiń
Avatar
Errata / 15 czerwca 2008 o 21:41
gość napisał:
Ja jednak nie skorzystam, wole nie ryzykowac, że cos spieprzą. Choćbym miała urodzić w samochodzie, to zdecydowanie tylko nie tu!!!!!!!!



Najlepiej w BUS-ie na trasie do Lublina. Życzę powodzenia i kierowcy- akuszera. Pozdrawiam.
Avatar
gość / 15 czerwca 2008 o 21:30
mieszkanka powiatu napisał:
Do wszystkich zainteresowanych - oddział ginekologiczno-położniczy został uratowany , wszystkim tym ,którzy przyczynili się do uratowania oddziału składam wielkie podziękowanie.A was pacjentki zachęcamy do korzystania z tych oddziałów .Tu naprawdę jest dobrze.Szpital otrzymał odznaczenie "Szpital przyjazy dziecku", każda kobieta może przyjść na oddział i zobaczyć warunki jakie tam panują. Położne prowadzą szkołę rodzenia , służą pomocą i doradztwem.Nie bójcie się rodzić w Poniatowej - tu panują naprawdę bardzo dobre warunki .Oddział jest przyjemny ,atmosfera jak w domu . I tylko od Was drogie panie zależy czy będzie dobrze ,czy nie.Nie pozwólmy sobie odebrać tego oddziału.Korzystajmy z jego usług i żadajmy tego co nam się należy. Za rok zapomnimy , że był problem -wszystko zależeć będzie od nas ,dlatego należy nieść wiadomość dalej i cieszyć się , że każda z nas w razie potrzeby szybko otzyma pomoc . A personelowi życzę wiele cierpliwości, dobrej ,spokojnej pracy , wielkiego serca i zrozumienia dla każdej rodzącej .To się opłaca .


Ja jednak nie skorzystam, wole nie ryzykowac, że cos spieprzą. Choćbym miała urodzić w samochodzie, to zdecydowanie tylko nie tu!!!!!!!!


Ja jednak nie skorzystam, wole nie ryzykowac, że cos spieprzą. Choćbym miała urodzić w samochodzie, to zdecydowanie tylko nie tu!!!!!!!! rozwiń
Avatar
mieszkanka powiatu / 15 czerwca 2008 o 20:28
poniatowianka napisał:
A niech zamykają ten oddział. Jeśli na zakupy można jeździć do Lublina , to i do porodu też. A nie ryzykować, leżąc w Poniatowej

Do wszystkich zainteresowanych - oddział ginekologiczno-położniczy został uratowany , wszystkim tym ,którzy przyczynili się do uratowania oddziału składam wielkie podziękowanie.A was pacjentki zachęcamy do korzystania z tych oddziałów .Tu naprawdę jest dobrze.Szpital otrzymał odznaczenie "Szpital przyjazy dziecku", każda kobieta może przyjść na oddział i zobaczyć warunki jakie tam panują. Położne prowadzą szkołę rodzenia , służą pomocą i doradztwem.Nie bójcie się rodzić w Poniatowej - tu panują naprawdę bardzo dobre warunki .Oddział jest przyjemny ,atmosfera jak w domu . I tylko od Was drogie panie zależy czy będzie dobrze ,czy nie.Nie pozwólmy sobie odebrać tego oddziału.Korzystajmy z jego usług i żadajmy tego co nam się należy. Za rok zapomnimy , że był problem -wszystko zależeć będzie od nas ,dlatego należy nieść wiadomość dalej i cieszyć się , że każda z nas w razie potrzeby szybko otzyma pomoc . A personelowi życzę wiele cierpliwości, dobrej ,spokojnej pracy , wielkiego serca i zrozumienia dla każdej rodzącej .To się opłaca .

Do wszystkich zainteresowanych - oddział ginekologiczno-położniczy został uratowany , wszystkim tym ,którzy przyczynili się do uratowania oddziału składam wielkie podziękowanie.A was pacjentki zachęcamy do korzystania z tych oddziałów .Tu naprawdę jest dobrze.Szpital otrzymał odznaczenie "Szpital przyjazy dziecku", każda kobieta może przyjść na oddział i zobaczyć warunki jakie tam panują. Położne prowadzą szkołę rodzenia , służą pomocą i doradztwem.Nie bójcie się rodzić w Poniatowej - tu panują naprawdę bardzo d... rozwiń
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 16:20
Gość napisał:
Kiedy, którego dnia dokładnie zmarło to dziecko? Chyba przytaczasz jakiś przypadek sprzed roku i siejesz niepotrzebną panikę, albo działasz w określonym celu !


Oddziały te funkcjonują i będą funkcjonować i proszę nie siać fermentacji na szkodę , bo to nawet wstyd .Mądry człowiek wie ,że bez tych oddziałów szpital nie może funkcjonować - i należy inwestować w sprzęt i personel a nie pozbywać się go , i wygląda na to ,że Dyrektor ZOZ jak zlikwiduje ten oddział to rozwinie klinikę ortopedyczną dla obcych ludzi z zewnątrz , a nasze kobiety będą tułać się po Lublinach czy innych miastach . Apeluję do władz - nie pozwólcie Dyrektorowi ZOZ na ten krok, ten człowiek jest dla nas obcy i chce nam zniszczyć nasze oddziały . Utemperujcie Go albo przepędżcie go na cztery wiatry. Nie ma ludzi nie zastąpionych .Żeby nie okazało się ,że jest za póżno.


Oddziały te funkcjonują i będą funkcjonować i proszę nie siać fermentacji na szkodę , bo to nawet wstyd .Mądry człowiek wie ,że bez tych oddziałów szpital nie może funkcjonować - i należy inwestować w sprzęt i personel a nie pozbywać się go , i wygląda na to ,że Dyrektor ZOZ jak zlikwiduje ten oddział to rozwinie klinikę ortopedyczną dla obcych ludzi z zewnątrz , a nasze kobiety będą tułać się po Lublinach czy innych miastach . Apeluję do władz - nie pozwólcie Dyrektorowi ZOZ na ten krok, ten człowiek jest dla na... rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2008 o 23:25
agn napisał:
znowu zmarło dziecko na tym oddziale. Może lepiej niech się wypowiada prokurator?

Kiedy, którego dnia dokładnie zmarło to dziecko? Chyba przytaczasz jakiś przypadek sprzed roku i siejesz niepotrzebną panikę, albo działasz w określonym celu !
Avatar
Powiśle / 2 października 2008 o 10:50
W Puławach oddział rozwija się, bo wszyscy zrozumieli, że trzeba inwestować w personel i sprzęt zamiast gnoić i niszczyć
Avatar
agn / 30 lipca 2008 o 22:52
znowu zmarło dziecko na tym oddziale. Może lepiej niech się wypowiada prokurator?
Avatar
PONIATOWIANKA / 20 czerwca 2008 o 21:01
do xyz
porażką to ty jesteś , ciekawe jak ty słyszałaś kogo ktoś obrabiał , rodziłaś i myślałaś co tam za scianą sie dzieje a o dziecku nie myślałas porażko ty jedna - takich jak Ty nie powinny obsługiwać ,najpierw naucz sie kultury a potem przyjdż rodzić. Położne u są bardzo dobre i ich będę wychwalać bo na to zasługują .- Dziewczyny trzymajcie sie - my Was obronimy - jesteście ok.
Avatar
xyz / 16 czerwca 2008 o 14:14
[quote name='~zszokowana~' date='16.06.2008, 11:45' post='31586']
Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy!.
Ps. A pani argument, że była wredna ponieważ jej z mężczyzną nie wyszło to poprostu Porażka. Widać nie umiała pani sformułować konkretnego powodu.
Pozdrawiam
[/qu
Rodzić w Poniatowej , to chyba koszmar jakiś.......... brak odpowiedniego sprzętu, pacjentka zostawiona sama sobie, a w gabinecie obrabianie jej dupy z kim , co i kiedy robiła. I to zniechęca pacjentki do porodów Poniatowej. To jest dopiero porażka.
[quote name='~zszokowana~' date='16.06.2008, 11:45' post='31586']
Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy... rozwiń
Avatar
~zszokowana~ / 16 czerwca 2008 o 12:45
ccccc napisał:
nie ja bylam niczego nieswiadoma wydawalo mi sie ze jak jade do szpitala rodzic to czeka mnie tam mila i fachowa opieka a nie wredna suka ktora uwielbia sie znecac nad pacjentkami tylko dlatego ze nie wyszlo jej z facetem A po drugie widzialas ja kiedys na oczy? nie?to nie pierd......ze moze ja bylam niemila po trzecie ze starej ekipy to tylko ta k.... zostala reszta jest naprawde super


Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy!.
Ps. A pani argument, że była wredna ponieważ jej z mężczyzną nie wyszło to poprostu Porażka. Widać nie umiała pani sformułować konkretnego powodu.
Pozdrawiam


Kilka słów do ccccc. Po pierwsze sądzac po pani wypowiedziach widać, ze poziom pani kultury osobistej daje wiele do życzenia i nad tym nie warto się właściwie rozwodzić,. Po drugie właśnie Ta pani, która się panią zajmowała należy do najbardziej oddanych pracownic oddziału położniczego i to Ona była jedna z Tych kobiet , która ryzykowała pod groźbą utraty pracy, żeby kobiety nadal mogły rodzic w poniatowskim szpitalu. Nie mam więcej komentarzy!.
Ps. A pani argument, że była wredna ponieważ jej z mężczyzn... rozwiń
Avatar
Errata / 15 czerwca 2008 o 21:41
gość napisał:
Ja jednak nie skorzystam, wole nie ryzykowac, że cos spieprzą. Choćbym miała urodzić w samochodzie, to zdecydowanie tylko nie tu!!!!!!!!



Najlepiej w BUS-ie na trasie do Lublina. Życzę powodzenia i kierowcy- akuszera. Pozdrawiam.
Avatar
gość / 15 czerwca 2008 o 21:30
mieszkanka powiatu napisał:
Do wszystkich zainteresowanych - oddział ginekologiczno-położniczy został uratowany , wszystkim tym ,którzy przyczynili się do uratowania oddziału składam wielkie podziękowanie.A was pacjentki zachęcamy do korzystania z tych oddziałów .Tu naprawdę jest dobrze.Szpital otrzymał odznaczenie "Szpital przyjazy dziecku", każda kobieta może przyjść na oddział i zobaczyć warunki jakie tam panują. Położne prowadzą szkołę rodzenia , służą pomocą i doradztwem.Nie bójcie się rodzić w Poniatowej - tu panują naprawdę bardzo dobre warunki .Oddział jest przyjemny ,atmosfera jak w domu . I tylko od Was drogie panie zależy czy będzie dobrze ,czy nie.Nie pozwólmy sobie odebrać tego oddziału.Korzystajmy z jego usług i żadajmy tego co nam się należy. Za rok zapomnimy , że był problem -wszystko zależeć będzie od nas ,dlatego należy nieść wiadomość dalej i cieszyć się , że każda z nas w razie potrzeby szybko otzyma pomoc . A personelowi życzę wiele cierpliwości, dobrej ,spokojnej pracy , wielkiego serca i zrozumienia dla każdej rodzącej .To się opłaca .


Ja jednak nie skorzystam, wole nie ryzykowac, że cos spieprzą. Choćbym miała urodzić w samochodzie, to zdecydowanie tylko nie tu!!!!!!!!


Ja jednak nie skorzystam, wole nie ryzykowac, że cos spieprzą. Choćbym miała urodzić w samochodzie, to zdecydowanie tylko nie tu!!!!!!!! rozwiń
Avatar
mieszkanka powiatu / 15 czerwca 2008 o 20:28
poniatowianka napisał:
A niech zamykają ten oddział. Jeśli na zakupy można jeździć do Lublina , to i do porodu też. A nie ryzykować, leżąc w Poniatowej

Do wszystkich zainteresowanych - oddział ginekologiczno-położniczy został uratowany , wszystkim tym ,którzy przyczynili się do uratowania oddziału składam wielkie podziękowanie.A was pacjentki zachęcamy do korzystania z tych oddziałów .Tu naprawdę jest dobrze.Szpital otrzymał odznaczenie "Szpital przyjazy dziecku", każda kobieta może przyjść na oddział i zobaczyć warunki jakie tam panują. Położne prowadzą szkołę rodzenia , służą pomocą i doradztwem.Nie bójcie się rodzić w Poniatowej - tu panują naprawdę bardzo dobre warunki .Oddział jest przyjemny ,atmosfera jak w domu . I tylko od Was drogie panie zależy czy będzie dobrze ,czy nie.Nie pozwólmy sobie odebrać tego oddziału.Korzystajmy z jego usług i żadajmy tego co nam się należy. Za rok zapomnimy , że był problem -wszystko zależeć będzie od nas ,dlatego należy nieść wiadomość dalej i cieszyć się , że każda z nas w razie potrzeby szybko otzyma pomoc . A personelowi życzę wiele cierpliwości, dobrej ,spokojnej pracy , wielkiego serca i zrozumienia dla każdej rodzącej .To się opłaca .

Do wszystkich zainteresowanych - oddział ginekologiczno-położniczy został uratowany , wszystkim tym ,którzy przyczynili się do uratowania oddziału składam wielkie podziękowanie.A was pacjentki zachęcamy do korzystania z tych oddziałów .Tu naprawdę jest dobrze.Szpital otrzymał odznaczenie "Szpital przyjazy dziecku", każda kobieta może przyjść na oddział i zobaczyć warunki jakie tam panują. Położne prowadzą szkołę rodzenia , służą pomocą i doradztwem.Nie bójcie się rodzić w Poniatowej - tu panują naprawdę bardzo d... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 5

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 13

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!