poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Mieszkańcy Kurowa, Puław i Niedrzwicy Dużej czują się oszukani

Dodano: 12 września 2001, 21:22

Firma Borg sprzedaje filtry do uzdatniania wody po zawyżonej cenie

- W zeszłym roku zgłosiło się do mnie trzech mieszkańców Kurowa twierdzących, że zostali oszukani przez przedstawicieli firmy Borg, handlujących urządzeniami do uzdatniania wody po ok. 3500 zł, które w sklepach można kupić o połowę taniej - mówi Stanisław Wójcicki, wójt Kurowa. - W puławskim sanepidzie dowiedziałem się, iż filtry takie nie spełniają wymogów określonych rozporządzeniem ministra zdrowia z 4 września 2000 r., dlatego 17 października wystąpiłem na piśmie do Prokuratury Rejonowej w Puławach o wszczęcie dochodzenia oraz
o rozważenie możliwości wytoczenia powództwa o unieważnienie tych umów.
Puławska PR zajmowała się tą sprawą aż... dwa razy. Okazało się, że Borg posługiwał się m.in. wieloma opiniami instytutów naukowych, w tym też fikcyjnymi. Jednak w obu przypadkach prokurator rejonowy umorzył postępowanie wobec niezaistnienia przestępstwa.
Po interwencji puławskiego rzecznika praw konsumenta sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Puławach. Jego wyrok z 21 marca br. rozwiązywał wszystkie umowy między nabywcami filtrów (byli wśród nich także puławianie) i firmą Borg, unieważnione też zostały umowy kredytowe podpisane z krakowskim Oddziałem Górnośląskiego Banku Gospodarczego.
Borg nadal sprzedaje filtry, tym razem w Niedrzwicy Dużej. - Umowę sprzedaży podpisałem u siebie w mieszkaniu 20 lipca - mówi Jerzy Boguta z Niedrzwicy Dużej. - Przedstawiciele Borga zamontowali nam filtr na 10-dniową próbę. Po tym czasie nie pojawił się nikt. 31 lipca zadzwoniłem do firmy. Teresa Kozyra, jeden z trzech właścicieli firmy oświadczyła, że filtr, zgodnie z umową, został już zakupiony i jej ta sprawa nie interesuje. 2 sierpnia żona odwiedziła spółkę chcąc zrezygnować z urządzenia, ale pani ta nie chciała na ten temat rozmawiać. Dwa dni później wysłaliśmy w tej sprawie list do firmy. Wrócił po kilku dniach z adnotacją, że adresat nie chce przyjmować korespondencji. Minęło pięć tygodni, po filtr nikt nie przyjechał.
Borg to spółka rodzinna; należy do Teresy, Tomasza i Piotra Kozyrów. Zarejestrowana jest pod adresem Jacków 12, siedzibę ma w Lublinie, przy Drodze Męczenników Majdanka 74 b.
T. Kozyra odmówiła udzielenia nam jakichkolwiek informacji.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!