piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Mieszkańcy Kurowa, Puław i Niedrzwicy Dużej czują się oszukani

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2001, 21:22

Firma Borg sprzedaje filtry do uzdatniania wody po zawyżonej cenie

- W zeszłym roku zgłosiło się do mnie trzech mieszkańców Kurowa twierdzących, że zostali oszukani przez przedstawicieli firmy Borg, handlujących urządzeniami do uzdatniania wody po ok. 3500 zł, które w sklepach można kupić o połowę taniej - mówi Stanisław Wójcicki, wójt Kurowa. - W puławskim sanepidzie dowiedziałem się, iż filtry takie nie spełniają wymogów określonych rozporządzeniem ministra zdrowia z 4 września 2000 r., dlatego 17 października wystąpiłem na piśmie do Prokuratury Rejonowej w Puławach o wszczęcie dochodzenia oraz
o rozważenie możliwości wytoczenia powództwa o unieważnienie tych umów.
Puławska PR zajmowała się tą sprawą aż... dwa razy. Okazało się, że Borg posługiwał się m.in. wieloma opiniami instytutów naukowych, w tym też fikcyjnymi. Jednak w obu przypadkach prokurator rejonowy umorzył postępowanie wobec niezaistnienia przestępstwa.
Po interwencji puławskiego rzecznika praw konsumenta sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Puławach. Jego wyrok z 21 marca br. rozwiązywał wszystkie umowy między nabywcami filtrów (byli wśród nich także puławianie) i firmą Borg, unieważnione też zostały umowy kredytowe podpisane z krakowskim Oddziałem Górnośląskiego Banku Gospodarczego.
Borg nadal sprzedaje filtry, tym razem w Niedrzwicy Dużej. - Umowę sprzedaży podpisałem u siebie w mieszkaniu 20 lipca - mówi Jerzy Boguta z Niedrzwicy Dużej. - Przedstawiciele Borga zamontowali nam filtr na 10-dniową próbę. Po tym czasie nie pojawił się nikt. 31 lipca zadzwoniłem do firmy. Teresa Kozyra, jeden z trzech właścicieli firmy oświadczyła, że filtr, zgodnie z umową, został już zakupiony i jej ta sprawa nie interesuje. 2 sierpnia żona odwiedziła spółkę chcąc zrezygnować z urządzenia, ale pani ta nie chciała na ten temat rozmawiać. Dwa dni później wysłaliśmy w tej sprawie list do firmy. Wrócił po kilku dniach z adnotacją, że adresat nie chce przyjmować korespondencji. Minęło pięć tygodni, po filtr nikt nie przyjechał.
Borg to spółka rodzinna; należy do Teresy, Tomasza i Piotra Kozyrów. Zarejestrowana jest pod adresem Jacków 12, siedzibę ma w Lublinie, przy Drodze Męczenników Majdanka 74 b.
T. Kozyra odmówiła udzielenia nam jakichkolwiek informacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!