Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 grudnia 2010 r.
14:05
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Lubelszczyzny nie płacą czynszów

0 22 A A

Długi z tego tytułu przekroczyły już 80 mln zł. Zaległości rekordzistów idą w setki tysięcy złotych. W spółdzielniach przyznają, że nie ma szybkiego i legalnego sposobu na ściągnięcie opłat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czytaj więcej na Strefie Biznesu: Lubelszczyzna. Lokatorskie długi rosną coraz szybciej

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 16 grudnia 2010 o 19:16
[quote name='gość' timestamp='1292521848' post='406862']
A może miał zalecone zabiegi krioterapii .Zahartował się po zabiegach.
[/quote]
Ano faktycznie!-nie pomyślałem o tym!
Avatar
gość / 16 grudnia 2010 o 18:50
[quote name='bambosh' timestamp='1292498465' post='406652']
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność z Caritasu,PKPSu,itp.,a później handlują a w zamian kupują fajki i alkohol -to zjawisko jest globalne w Lublinie i trzeba być naprawdę ślepym,żeby tego nie wiedzieć/nie widzieć i mówić,że tak nie jest. Dziwi mnie tylko,że Opieka Społeczna nie umie się z tym zjawiskiem uporać W dodatku wielu jest symulantów: biorą kulę i udają chorą osobę. Poza tym znam takich pijaków,że całą poprzednią zimę(przecież i w mrozy!) przemieszkał bez szyby w oknie i na tyle był leniwy,że nawet zwykłego kawałka dykty lub tektury nie chciało mu się w miejsce brakującej szyby wstawić jeśli już go nie stać na szklarza...
[/quote]

A może miał zalecone zabiegi krioterapii .Zahartował się po zabiegach.
[quote name='bambosh' timestamp='1292498465' post='406652']
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność z Caritasu,PKPSu,itp.,a później handlują a w zamian kupują fajki i alkohol -to zjawisko jest globalne w Lublinie i trzeba być naprawdę ślepym,żeby tego nie wiedzieć/nie widzieć i mówić,że tak nie jest. Dziwi mnie tylko,że Opieka Społeczna nie umie się z tym zjawiskiem uporać W dodatku wielu jest symulantów: biorą kulę i udają chorą osobę. Poza... rozwiń
Avatar
bambosh / 16 grudnia 2010 o 12:21
[quote name='Gość' timestamp='1292448514' post='406473']
Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzielni same pilotujemy osoby ,które maja kłopoty finansowe ,wypełniamy im wnioski o dodatki
i doradzamy w jaki sposób mogą uporać się z problemem . U nas nie ma aż takiego problemu .Jestem z lubelszczyzny.
[/quote]
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność z Caritasu,PKPSu,itp.,a później handlują a w zamian kupują fajki i alkohol -to zjawisko jest globalne w Lublinie i trzeba być naprawdę ślepym,żeby tego nie wiedzieć/nie widzieć i mówić,że tak nie jest. Dziwi mnie tylko,że Opieka Społeczna nie umie się z tym zjawiskiem uporać W dodatku wielu jest symulantów: biorą kulę i udają chorą osobę. Poza tym znam takich pijaków,że całą poprzednią zimę(przecież i w mrozy!) przemieszkał bez szyby w oknie i na tyle był leniwy,że nawet zwykłego kawałka dykty lub tektury nie chciało mu się w miejsce brakującej szyby wstawić jeśli już go nie stać na szklarza...
[quote name='Gość' timestamp='1292448514' post='406473']
Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzielni same pilotujemy osoby ,które maja kłopoty finansowe ,wypełniamy im wnioski o dodatki
i doradzamy w jaki sposób mogą uporać się z problemem . U nas nie ma aż takiego problemu .Jestem z lubelszczyzny.
[/quote]
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 o 22:28
[quote name='Gość' timestamp='1292433745' post='406336']
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele "babków i dziadków" gada przez telefon długie minuty i kasiora leci-a przecież za te pieniądze niejeden Ośrodek dla niepełnosprawnych lub chorych utrzymać można by było utrzymać. Ale oni wolą utrzymywać Imperium Ojca R.
[/quote]

Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzielni same pilotujemy osoby ,które maja kłopoty finansowe ,wypełniamy im wnioski o dodatki
i doradzamy w jaki sposób mogą uporać się z problemem . U nas nie ma aż takiego problemu .Jestem z lubelszczyzny.
[quote name='Gość' timestamp='1292433745' post='406336']
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele "babków i dziadków" gada przez telefon długie minuty i kasiora leci-a przecież za te pieniądze niejeden Ośrodek dla niepełnosprawnych lub chorych utrzymać można by było utrzymać. Ale oni wolą utrzymywać Imperium Ojca R.
[/quote]

Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzi... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 o 18:22
[quote name='bambosh' timestamp='1292350236' post='405609']
No faktycznie,że jeśli "czynsz" wysyła się do Łojca Turonia-Ryzyka lub "wynosi" do monopolowego,to trudno zapłacić i przeżyć za resztę... Powinno się po kilka osób z każdego osiedla niepłacących a palących/pijących dotkliwie wywalić na bruk,to wtedy reszta zastanowiła by się nad tym "czy warto nie płacić-czy jednak płacić?"
[/quote]
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele "babków i dziadków" gada przez telefon długie minuty i kasiora leci-a przecież za te pieniądze niejeden Ośrodek dla niepełnosprawnych lub chorych utrzymać można by było utrzymać. Ale oni wolą utrzymywać Imperium Ojca R.
[quote name='bambosh' timestamp='1292350236' post='405609']
No faktycznie,że jeśli "czynsz" wysyła się do Łojca Turonia-Ryzyka lub "wynosi" do monopolowego,to trudno zapłacić i przeżyć za resztę... Powinno się po kilka osób z każdego osiedla niepłacących a palących/pijących dotkliwie wywalić na bruk,to wtedy reszta zastanowiła by się nad tym "czy warto nie płacić-czy jednak płacić?"
[/quote]
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele... rozwiń
Avatar
bambosh / 15 grudnia 2010 o 14:21
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292357146' post='405732']
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić o całej statystyce zubożałego społeczeństwa i niemocy administracji czy sprawiedliwości jako takiej bo w dużej mierze jego los będzie uzależniony od decyzji sędziego tylko co dalej ?, fakt dla dobra innych ludzi powinno się takiego człowieka eksmitować czy znaleźć mu inną możliwą pomoc choć w jego konkretnie przypadku nic i nikt nie jest w stanie mu pomóc ten człowiek jest przeznaczony na statystyczną stratę zbyt wiele w nim jest postaw roszczeniowych a zbyt mało woli godnego przeżycia tylko gdzie tego człowieka bądź co bądź eksmitować co z nim zrobić co na to aparat administracji państwowej jaka jest wykładnia humanitaryzmu i jak daleko można mu pozwalać na dalsze ekscesy ? bo jakieś rozwiązanie dla niego oraz i przede wszystkim sąsiadów powinno się znaleźć ale są takie przypadki i to nieodosobnione tylko kościół nie pomoże urzędnik też to co sami ludzie mają zrobić z chorym psychicznie człowiekiem !-tylko że nasza dyskusja obejmuje także tych normalnych którzy chcieli by pracować i płacić czy mieć godne świadczenia i płacić jak każdy tyle że gdzie mają tą pracę podjąć skoro jej NIE MA , więc z czego płacić ?.Więc pomyśl zanim odpowiesz !. Bo jeśli odpowiesz a co mnie to to lepiej nic nie odpowiadaj a jeśli chcesz podyskutować to proszę ale merytorycznie !.
[/quote]
...i tu też nie masz racji!-bo tak się składa,że bardzo dobrze znam tego człowieka z reportażu-a zresztą kto by nie znał w naszej okolicy, Pana "Fortepiana" i jego kombinacji... Wiedz o tym,że on by Cię sprzedał za paczkę fajek lub taniego Mózgoyeba-a Ty byś nawet o tym nie wiedział -He!He! Jeżeli sądzisz,że jest on chory umysłowo,to tym samym udowadniasz i obnażasz swoją naiwność! Proponuję: idą Święta,więc weź go do siebie do domu na ten świąteczny czas-tylko nie zapomnij kupić karton papierosów i "kratkę" Mózgoyebów :-) Zresztą: jakoś ostatnio go nie widać,może go Opieka zabrała...? I wiedz o tym,że to nie jest"skrajny przypadek"-bo tak się składa,że takich "skrajnych przypadków" mamy w mieście multum -ale Ty o tym nie wiesz... To są menele-cwaniaki i nawet wprost Kościół nie popiera "pomagania" takim cwaniakom -bo to są ludzie,którzy żerują na ludzkich uczuciach,na ludzkiej litości -wezmą kulę do ręki i udają poszkodowanych przez los i żebrzą. Od mojego teścia chciał kiedyś "pożyczyć" 5 złotych -a mój teść na to: "Weź się człowieku za robotę-młody jeszcze jesteś! ,rzuć tą kulę i weź się czep roboty i uczciwie zapracuj" -na to on poszedł "jak po zmyciu"... Właśnie-wbrew Twojej opinii-ten człowiek aż nazbyt doskonale potrafi się odnaleźć w obecnej rzeczywistości -tak jak mówiłem: żeruje na ludzkiej litości i uczuciach... Młody człowieku: zbyt mało znasz życie! Tak się składa,że kiedyś mieszkałem w małym miasteczku na Podkarpaciu,pracowałem jako pracownik leśny -trzeba było ludzi do pracy w lesie,praca niezbyt trudna i nieźle płatna... -i wiesz kto poszedł do tej pracy? -poszli normalni ludzie,którzy jeszcze pole/hektary mieli oraz pracownicy z biur(np.z GeeSu),sprzedawcy z Groszka (po pracy lub na urlopie) -bo byli szczerzy i jeszcze chcieli coś "dorobić". A gdy mój kierownik wołał do pracy właśnie takich jak tu w reportażu i jemu podobnych,to im się nie chciało i za "Chiny Ruskie" nie dało się ich zawerbować do pracy -a wiesz co robili? -stali na rynku i prosili"daj złotówkę,daj 2 złote...". Tak więc widzę,że starasz się mądrze pisać-niemniej jednak znacznie rozmija się to z faktami i z rzeczywistością -dużo winy zwalasz na politykę i administrację -a tym samym w dużym stopniu usprawiedliwiasz dziadów i leniów! Znajoma mojej żony też np.całe życie "przebimbała" -były przyjęcia do FSC a ludziom za nieduże pieniądze mieszkania dawali -a jej się nie chciało robić,wolała być na utrzymaniu mamusi,przebumelować swe życie, "nieskazić" rąk jakąkolwiek pracą -a teraz ona płacze,że ona "bidna" i że "Opieka musi jej dać na życie i nie ma zmiłuj!" Bo tak naprawdę: prawdziwych biedaków w Polsce jest zaledwie kilka procent(w tym może i Twoja znajoma i jej emeryt..) -a reszta udających biedaków to :gnoje,lenie śmierdzące,symulanci i pijaki/palacze/menele ! -i nie oszukujmy się,że jest inaczej... Tak się składa,że nieraz widzę,kto bierze żywność z kościoła -i czy Ty w ogóle wiesz:"ile procent z tych biorących żywność pali papierosy w kolejce"? No widzisz: na żywność nie mają-ale na papierosy to mają i "choćby Świat na pupie siadł,to zapalić se muszę!-nie zjem,ale zapalę!" Więc nie zwalaj winy na: polityków,administrację i "takie czasy" !
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292357146' post='405732']
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić o całej statystyce zubożałego społeczeństwa i niemocy administracji czy sprawiedliwości jako takiej bo w dużej mierze jego los będzie uzależniony od decyzji sędziego tylko co dalej ?, fakt dla dobra innych ludzi powinno się takiego człowieka eksmitować... rozwiń
Avatar
bambosh / 15 grudnia 2010 o 13:35
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do dupy !Więc o jakim ty tu durniu Rydzyku piszesz o jakim monopolu takich ludzi którzy nie mają jak związać koniec z końcem jest na pęczki a to zawdzięczamy min. naszym politykom i takim durniom jak ty którzy ich wybrali i zaznaczam że ta pani jest niepaląca i nie pijąca niedaleko niej mieszka emeryt po dziesiątkach lat pracy wcale nie jest w lepszej sytuacji ta pani chciał pójść do domu opieki społecznej oddając min. w zamian mieszkanie i wiesz co jej powiedziano -brak miejsc ! więc jak piszesz komentarz to myśl głową jeśli potrafisz i nie wypisuj bredni skoro nie potrafisz zauważyć ludzi w skrajnie trudnej sytuacji miej choć dla nich odrobinę szacunku bo nie znasz dnia ani godziny ty sam i też ktoś ci powie wywalić dziada na bruk.
[/quote]
Przede wszystkim: nie wyzywaj mnie od durniów-bo ja Ciebie nie wyzywam...,a po drugie: Twój przykład nijak ma się do rzeczywistości... Bardzo możliwe,że Twoja znajoma jest w porządku i trudno jej związać koniec z końcem-i tu nie będę się z Tobą sprzeczał-ale myślę,że i z takiej sytuacji można znaleźć wyjście. A o pieniądzach na Rydzyka,itp. piszę nie bez powodu -bo nie wiem czy wiesz,ale sporo emerytów i rencistów właśnie tam wysyła swoje pieniążki-a potem płaczą"jakaż ta renta mała jest". Widzisz: ja z żoną też jesteśmy na rentach i spore pieniądze zostawiamy w aptekach,a rent też nie mamy zbyt dużych...-niemniej jednak nie dajemy do przesady pieniędzy księżom i jakoś z opłatami nie zalegamy... A popatrz: wystarczy pomyśleć,aby ta pani z panem się dogadali i zamieszkali razem-przecież nikt im tego nie zabroni!-i już będzie im łatwiej ;czynsz niewiele we dwoje by im wzrósł,a renta jednego szła na czynsz-drugiego na życie... Nie znasz prostej zasady,że 'w hurcie jest taniej"? Sam rusz głową i nie wyzywaj kogoś od głupków...
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do ... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 grudnia 2010 o 21:29
[quote name='wiesław' timestamp='1292356007' post='405711']
Kilka wątpliwości:
1. Jak duże jest to mieszkanie z czynszem 450 zł?
2. 2. grupa inwalidztwa nie jest równoznaczna z zakazem pracy, choć znalezienie pracy jest niemal niemożliwe.
3. Oprócz racji ludzi w takiej sytuacji, są racje pozostałych. Może być tak, że tych płacących, dodatkowa "składka" za niepłacących wessie do grupy niepłacących.
4. W każdej niemal sytuacji można wpłacić chociaż część czynszu. Dziś setki jeśli nie tysiące osób nie płaci ani złotówki przez lata.
[/quote]
Mieszkanie jest ok 45 m dopóki żył jej mąż i oboje pracowali wszystko było w porządku zmarł mąż kobieta podupadła na zdrowiu i jest jak jest -Pani ta ma drugą gr bez prawa do pracy więc całkowicie eliminuje ją to z rynku jakiejkolwiek pracy ! piszesz że niemal w każdej sytuacji można coś z czegoś wpłacić choćby część czynszu co nie rozwiązuje sprawy bo zadłużenie jednak rośnie , ale spróbuj wygospodarować tą część z jej renty choćby tą najmniejszą a ogłoszę żeś fenomenem ekonomicznym ! Bo jeśli jakąś część odda to ma śmierć głodową i czy o taką Polskę walczyli i ginęli nasi przodkowie !?. Zaś w odniesieniu do pewnej grupy ludzi min. alkoholików , zbieraczy czy chorych psychicznie to szpitale -lekarze , sądy i administracja państwowa powinna podejmować stosowne szybkie działania dla dobra takich ludzi jak i sąsiadów !.Ale też warto by się zastanowić dlaczego ta grupa jak na razie społeczeństwa Polskiego !- z dnia na dzień jest coraz większa co powoduje jej rozrastanie i tak skrajne zubożenie ?
[quote name='wiesław' timestamp='1292356007' post='405711']
Kilka wątpliwości:
1. Jak duże jest to mieszkanie z czynszem 450 zł?
2. 2. grupa inwalidztwa nie jest równoznaczna z zakazem pracy, choć znalezienie pracy jest niemal niemożliwe.
3. Oprócz racji ludzi w takiej sytuacji, są racje pozostałych. Może być tak, że tych płacących, dodatkowa "składka" za niepłacących wessie do grupy niepłacących.
4. W każdej niemal sytuacji można wpłacić chociaż część czynszu. Dziś setki jeśli ... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 grudnia 2010 o 21:05
[quote name='bambosh' timestamp='1292350714' post='405624']
Jeżeli będziemy się użalać nad takimi "lokatorami" jak ten w reportażu: http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/02062010/1831269 ,to na pewno w tym kraju zwykłym ludziom lepiej nie będzie...
[/quote]
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić o całej statystyce zubożałego społeczeństwa i niemocy administracji czy sprawiedliwości jako takiej bo w dużej mierze jego los będzie uzależniony od decyzji sędziego tylko co dalej ?, fakt dla dobra innych ludzi powinno się takiego człowieka eksmitować czy znaleźć mu inną możliwą pomoc choć w jego konkretnie przypadku nic i nikt nie jest w stanie mu pomóc ten człowiek jest przeznaczony na statystyczną stratę zbyt wiele w nim jest postaw roszczeniowych a zbyt mało woli godnego przeżycia tylko gdzie tego człowieka bądź co bądź eksmitować co z nim zrobić co na to aparat administracji państwowej jaka jest wykładnia humanitaryzmu i jak daleko można mu pozwalać na dalsze ekscesy ? bo jakieś rozwiązanie dla niego oraz i przede wszystkim sąsiadów powinno się znaleźć ale są takie przypadki i to nieodosobnione tylko kościół nie pomoże urzędnik też to co sami ludzie mają zrobić z chorym psychicznie człowiekiem !-tylko że nasza dyskusja obejmuje także tych normalnych którzy chcieli by pracować i płacić czy mieć godne świadczenia i płacić jak każdy tyle że gdzie mają tą pracę podjąć skoro jej NIE MA , więc z czego płacić ?.Więc pomyśl zanim odpowiesz !. Bo jeśli odpowiesz a co mnie to to lepiej nic nie odpowiadaj a jeśli chcesz podyskutować to proszę ale merytorycznie !.
[quote name='bambosh' timestamp='1292350714' post='405624']
Jeżeli będziemy się użalać nad takimi "lokatorami" jak ten w reportażu: http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/02062010/1831269 ,to na pewno w tym kraju zwykłym ludziom lepiej nie będzie...
[/quote]
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić ... rozwiń
Avatar
wiesław / 14 grudnia 2010 o 20:46
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do dupy !Więc o jakim ty tu durniu Rydzyku piszesz o jakim monopolu takich ludzi którzy nie mają jak związać koniec z końcem jest na pęczki a to zawdzięczamy min. naszym politykom i takim durniom jak ty którzy ich wybrali i zaznaczam że ta pani jest niepaląca i nie pijąca niedaleko niej mieszka emeryt po dziesiątkach lat pracy wcale nie jest w lepszej sytuacji ta pani chciał pójść do domu opieki społecznej oddając min. w zamian mieszkanie i wiesz co jej powiedziano -brak miejsc ! więc jak piszesz komentarz to myśl głową jeśli potrafisz i nie wypisuj bredni skoro nie potrafisz zauważyć ludzi w skrajnie trudnej sytuacji miej choć dla nich odrobinę szacunku bo nie znasz dnia ani godziny ty sam i też ktoś ci powie wywalić dziada na bruk.
[/quote]
Kilka wątpliwości:
1. Jak duże jest to mieszkanie z czynszem 450 zł?
2. 2. grupa inwalidztwa nie jest równoznaczna z zakazem pracy, choć znalezienie pracy jest niemal niemożliwe.
3. Oprócz racji ludzi w takiej sytuacji, są racje pozostałych. Może być tak, że tych płacących, dodatkowa "składka" za niepłacących wessie do grupy niepłacących.
4. W każdej niemal sytuacji można wpłacić chociaż część czynszu. Dziś setki jeśli nie tysiące osób nie płaci ani złotówki przez lata.
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do ... rozwiń
Avatar
bambosh / 16 grudnia 2010 o 19:16
[quote name='gość' timestamp='1292521848' post='406862']
A może miał zalecone zabiegi krioterapii .Zahartował się po zabiegach.
[/quote]
Ano faktycznie!-nie pomyślałem o tym!
Avatar
gość / 16 grudnia 2010 o 18:50
[quote name='bambosh' timestamp='1292498465' post='406652']
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność z Caritasu,PKPSu,itp.,a później handlują a w zamian kupują fajki i alkohol -to zjawisko jest globalne w Lublinie i trzeba być naprawdę ślepym,żeby tego nie wiedzieć/nie widzieć i mówić,że tak nie jest. Dziwi mnie tylko,że Opieka Społeczna nie umie się z tym zjawiskiem uporać W dodatku wielu jest symulantów: biorą kulę i udają chorą osobę. Poza tym znam takich pijaków,że całą poprzednią zimę(przecież i w mrozy!) przemieszkał bez szyby w oknie i na tyle był leniwy,że nawet zwykłego kawałka dykty lub tektury nie chciało mu się w miejsce brakującej szyby wstawić jeśli już go nie stać na szklarza...
[/quote]

A może miał zalecone zabiegi krioterapii .Zahartował się po zabiegach.
[quote name='bambosh' timestamp='1292498465' post='406652']
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność z Caritasu,PKPSu,itp.,a później handlują a w zamian kupują fajki i alkohol -to zjawisko jest globalne w Lublinie i trzeba być naprawdę ślepym,żeby tego nie wiedzieć/nie widzieć i mówić,że tak nie jest. Dziwi mnie tylko,że Opieka Społeczna nie umie się z tym zjawiskiem uporać W dodatku wielu jest symulantów: biorą kulę i udają chorą osobę. Poza... rozwiń
Avatar
bambosh / 16 grudnia 2010 o 12:21
[quote name='Gość' timestamp='1292448514' post='406473']
Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzielni same pilotujemy osoby ,które maja kłopoty finansowe ,wypełniamy im wnioski o dodatki
i doradzamy w jaki sposób mogą uporać się z problemem . U nas nie ma aż takiego problemu .Jestem z lubelszczyzny.
[/quote]
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność z Caritasu,PKPSu,itp.,a później handlują a w zamian kupują fajki i alkohol -to zjawisko jest globalne w Lublinie i trzeba być naprawdę ślepym,żeby tego nie wiedzieć/nie widzieć i mówić,że tak nie jest. Dziwi mnie tylko,że Opieka Społeczna nie umie się z tym zjawiskiem uporać W dodatku wielu jest symulantów: biorą kulę i udają chorą osobę. Poza tym znam takich pijaków,że całą poprzednią zimę(przecież i w mrozy!) przemieszkał bez szyby w oknie i na tyle był leniwy,że nawet zwykłego kawałka dykty lub tektury nie chciało mu się w miejsce brakującej szyby wstawić jeśli już go nie stać na szklarza...
[quote name='Gość' timestamp='1292448514' post='406473']
Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzielni same pilotujemy osoby ,które maja kłopoty finansowe ,wypełniamy im wnioski o dodatki
i doradzamy w jaki sposób mogą uporać się z problemem . U nas nie ma aż takiego problemu .Jestem z lubelszczyzny.
[/quote]
No i słusznie!-bo tak jest,też co-nieco wiem o tych sprawach... Dużo osób jest takich,że biorą żywność... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 o 22:28
[quote name='Gość' timestamp='1292433745' post='406336']
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele "babków i dziadków" gada przez telefon długie minuty i kasiora leci-a przecież za te pieniądze niejeden Ośrodek dla niepełnosprawnych lub chorych utrzymać można by było utrzymać. Ale oni wolą utrzymywać Imperium Ojca R.
[/quote]

Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzielni same pilotujemy osoby ,które maja kłopoty finansowe ,wypełniamy im wnioski o dodatki
i doradzamy w jaki sposób mogą uporać się z problemem . U nas nie ma aż takiego problemu .Jestem z lubelszczyzny.
[quote name='Gość' timestamp='1292433745' post='406336']
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele "babków i dziadków" gada przez telefon długie minuty i kasiora leci-a przecież za te pieniądze niejeden Ośrodek dla niepełnosprawnych lub chorych utrzymać można by było utrzymać. Ale oni wolą utrzymywać Imperium Ojca R.
[/quote]

Nie przesadzajcie z tą biedą . Dla biednych są dodatki mieszkaniowe z gminy lub opieka społeczna.
W naszej spółdzi... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 o 18:22
[quote name='bambosh' timestamp='1292350236' post='405609']
No faktycznie,że jeśli "czynsz" wysyła się do Łojca Turonia-Ryzyka lub "wynosi" do monopolowego,to trudno zapłacić i przeżyć za resztę... Powinno się po kilka osób z każdego osiedla niepłacących a palących/pijących dotkliwie wywalić na bruk,to wtedy reszta zastanowiła by się nad tym "czy warto nie płacić-czy jednak płacić?"
[/quote]
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele "babków i dziadków" gada przez telefon długie minuty i kasiora leci-a przecież za te pieniądze niejeden Ośrodek dla niepełnosprawnych lub chorych utrzymać można by było utrzymać. Ale oni wolą utrzymywać Imperium Ojca R.
[quote name='bambosh' timestamp='1292350236' post='405609']
No faktycznie,że jeśli "czynsz" wysyła się do Łojca Turonia-Ryzyka lub "wynosi" do monopolowego,to trudno zapłacić i przeżyć za resztę... Powinno się po kilka osób z każdego osiedla niepłacących a palących/pijących dotkliwie wywalić na bruk,to wtedy reszta zastanowiła by się nad tym "czy warto nie płacić-czy jednak płacić?"
[/quote]
No jasne,że do Ojca Ryżyka -wystarczy włączyć Radio Marysia i słychać,jak wiele... rozwiń
Avatar
bambosh / 15 grudnia 2010 o 14:21
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292357146' post='405732']
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić o całej statystyce zubożałego społeczeństwa i niemocy administracji czy sprawiedliwości jako takiej bo w dużej mierze jego los będzie uzależniony od decyzji sędziego tylko co dalej ?, fakt dla dobra innych ludzi powinno się takiego człowieka eksmitować czy znaleźć mu inną możliwą pomoc choć w jego konkretnie przypadku nic i nikt nie jest w stanie mu pomóc ten człowiek jest przeznaczony na statystyczną stratę zbyt wiele w nim jest postaw roszczeniowych a zbyt mało woli godnego przeżycia tylko gdzie tego człowieka bądź co bądź eksmitować co z nim zrobić co na to aparat administracji państwowej jaka jest wykładnia humanitaryzmu i jak daleko można mu pozwalać na dalsze ekscesy ? bo jakieś rozwiązanie dla niego oraz i przede wszystkim sąsiadów powinno się znaleźć ale są takie przypadki i to nieodosobnione tylko kościół nie pomoże urzędnik też to co sami ludzie mają zrobić z chorym psychicznie człowiekiem !-tylko że nasza dyskusja obejmuje także tych normalnych którzy chcieli by pracować i płacić czy mieć godne świadczenia i płacić jak każdy tyle że gdzie mają tą pracę podjąć skoro jej NIE MA , więc z czego płacić ?.Więc pomyśl zanim odpowiesz !. Bo jeśli odpowiesz a co mnie to to lepiej nic nie odpowiadaj a jeśli chcesz podyskutować to proszę ale merytorycznie !.
[/quote]
...i tu też nie masz racji!-bo tak się składa,że bardzo dobrze znam tego człowieka z reportażu-a zresztą kto by nie znał w naszej okolicy, Pana "Fortepiana" i jego kombinacji... Wiedz o tym,że on by Cię sprzedał za paczkę fajek lub taniego Mózgoyeba-a Ty byś nawet o tym nie wiedział -He!He! Jeżeli sądzisz,że jest on chory umysłowo,to tym samym udowadniasz i obnażasz swoją naiwność! Proponuję: idą Święta,więc weź go do siebie do domu na ten świąteczny czas-tylko nie zapomnij kupić karton papierosów i "kratkę" Mózgoyebów :-) Zresztą: jakoś ostatnio go nie widać,może go Opieka zabrała...? I wiedz o tym,że to nie jest"skrajny przypadek"-bo tak się składa,że takich "skrajnych przypadków" mamy w mieście multum -ale Ty o tym nie wiesz... To są menele-cwaniaki i nawet wprost Kościół nie popiera "pomagania" takim cwaniakom -bo to są ludzie,którzy żerują na ludzkich uczuciach,na ludzkiej litości -wezmą kulę do ręki i udają poszkodowanych przez los i żebrzą. Od mojego teścia chciał kiedyś "pożyczyć" 5 złotych -a mój teść na to: "Weź się człowieku za robotę-młody jeszcze jesteś! ,rzuć tą kulę i weź się czep roboty i uczciwie zapracuj" -na to on poszedł "jak po zmyciu"... Właśnie-wbrew Twojej opinii-ten człowiek aż nazbyt doskonale potrafi się odnaleźć w obecnej rzeczywistości -tak jak mówiłem: żeruje na ludzkiej litości i uczuciach... Młody człowieku: zbyt mało znasz życie! Tak się składa,że kiedyś mieszkałem w małym miasteczku na Podkarpaciu,pracowałem jako pracownik leśny -trzeba było ludzi do pracy w lesie,praca niezbyt trudna i nieźle płatna... -i wiesz kto poszedł do tej pracy? -poszli normalni ludzie,którzy jeszcze pole/hektary mieli oraz pracownicy z biur(np.z GeeSu),sprzedawcy z Groszka (po pracy lub na urlopie) -bo byli szczerzy i jeszcze chcieli coś "dorobić". A gdy mój kierownik wołał do pracy właśnie takich jak tu w reportażu i jemu podobnych,to im się nie chciało i za "Chiny Ruskie" nie dało się ich zawerbować do pracy -a wiesz co robili? -stali na rynku i prosili"daj złotówkę,daj 2 złote...". Tak więc widzę,że starasz się mądrze pisać-niemniej jednak znacznie rozmija się to z faktami i z rzeczywistością -dużo winy zwalasz na politykę i administrację -a tym samym w dużym stopniu usprawiedliwiasz dziadów i leniów! Znajoma mojej żony też np.całe życie "przebimbała" -były przyjęcia do FSC a ludziom za nieduże pieniądze mieszkania dawali -a jej się nie chciało robić,wolała być na utrzymaniu mamusi,przebumelować swe życie, "nieskazić" rąk jakąkolwiek pracą -a teraz ona płacze,że ona "bidna" i że "Opieka musi jej dać na życie i nie ma zmiłuj!" Bo tak naprawdę: prawdziwych biedaków w Polsce jest zaledwie kilka procent(w tym może i Twoja znajoma i jej emeryt..) -a reszta udających biedaków to :gnoje,lenie śmierdzące,symulanci i pijaki/palacze/menele ! -i nie oszukujmy się,że jest inaczej... Tak się składa,że nieraz widzę,kto bierze żywność z kościoła -i czy Ty w ogóle wiesz:"ile procent z tych biorących żywność pali papierosy w kolejce"? No widzisz: na żywność nie mają-ale na papierosy to mają i "choćby Świat na pupie siadł,to zapalić se muszę!-nie zjem,ale zapalę!" Więc nie zwalaj winy na: polityków,administrację i "takie czasy" !
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292357146' post='405732']
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić o całej statystyce zubożałego społeczeństwa i niemocy administracji czy sprawiedliwości jako takiej bo w dużej mierze jego los będzie uzależniony od decyzji sędziego tylko co dalej ?, fakt dla dobra innych ludzi powinno się takiego człowieka eksmitować... rozwiń
Avatar
bambosh / 15 grudnia 2010 o 13:35
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do dupy !Więc o jakim ty tu durniu Rydzyku piszesz o jakim monopolu takich ludzi którzy nie mają jak związać koniec z końcem jest na pęczki a to zawdzięczamy min. naszym politykom i takim durniom jak ty którzy ich wybrali i zaznaczam że ta pani jest niepaląca i nie pijąca niedaleko niej mieszka emeryt po dziesiątkach lat pracy wcale nie jest w lepszej sytuacji ta pani chciał pójść do domu opieki społecznej oddając min. w zamian mieszkanie i wiesz co jej powiedziano -brak miejsc ! więc jak piszesz komentarz to myśl głową jeśli potrafisz i nie wypisuj bredni skoro nie potrafisz zauważyć ludzi w skrajnie trudnej sytuacji miej choć dla nich odrobinę szacunku bo nie znasz dnia ani godziny ty sam i też ktoś ci powie wywalić dziada na bruk.
[/quote]
Przede wszystkim: nie wyzywaj mnie od durniów-bo ja Ciebie nie wyzywam...,a po drugie: Twój przykład nijak ma się do rzeczywistości... Bardzo możliwe,że Twoja znajoma jest w porządku i trudno jej związać koniec z końcem-i tu nie będę się z Tobą sprzeczał-ale myślę,że i z takiej sytuacji można znaleźć wyjście. A o pieniądzach na Rydzyka,itp. piszę nie bez powodu -bo nie wiem czy wiesz,ale sporo emerytów i rencistów właśnie tam wysyła swoje pieniążki-a potem płaczą"jakaż ta renta mała jest". Widzisz: ja z żoną też jesteśmy na rentach i spore pieniądze zostawiamy w aptekach,a rent też nie mamy zbyt dużych...-niemniej jednak nie dajemy do przesady pieniędzy księżom i jakoś z opłatami nie zalegamy... A popatrz: wystarczy pomyśleć,aby ta pani z panem się dogadali i zamieszkali razem-przecież nikt im tego nie zabroni!-i już będzie im łatwiej ;czynsz niewiele we dwoje by im wzrósł,a renta jednego szła na czynsz-drugiego na życie... Nie znasz prostej zasady,że 'w hurcie jest taniej"? Sam rusz głową i nie wyzywaj kogoś od głupków...
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do ... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 grudnia 2010 o 21:29
[quote name='wiesław' timestamp='1292356007' post='405711']
Kilka wątpliwości:
1. Jak duże jest to mieszkanie z czynszem 450 zł?
2. 2. grupa inwalidztwa nie jest równoznaczna z zakazem pracy, choć znalezienie pracy jest niemal niemożliwe.
3. Oprócz racji ludzi w takiej sytuacji, są racje pozostałych. Może być tak, że tych płacących, dodatkowa "składka" za niepłacących wessie do grupy niepłacących.
4. W każdej niemal sytuacji można wpłacić chociaż część czynszu. Dziś setki jeśli nie tysiące osób nie płaci ani złotówki przez lata.
[/quote]
Mieszkanie jest ok 45 m dopóki żył jej mąż i oboje pracowali wszystko było w porządku zmarł mąż kobieta podupadła na zdrowiu i jest jak jest -Pani ta ma drugą gr bez prawa do pracy więc całkowicie eliminuje ją to z rynku jakiejkolwiek pracy ! piszesz że niemal w każdej sytuacji można coś z czegoś wpłacić choćby część czynszu co nie rozwiązuje sprawy bo zadłużenie jednak rośnie , ale spróbuj wygospodarować tą część z jej renty choćby tą najmniejszą a ogłoszę żeś fenomenem ekonomicznym ! Bo jeśli jakąś część odda to ma śmierć głodową i czy o taką Polskę walczyli i ginęli nasi przodkowie !?. Zaś w odniesieniu do pewnej grupy ludzi min. alkoholików , zbieraczy czy chorych psychicznie to szpitale -lekarze , sądy i administracja państwowa powinna podejmować stosowne szybkie działania dla dobra takich ludzi jak i sąsiadów !.Ale też warto by się zastanowić dlaczego ta grupa jak na razie społeczeństwa Polskiego !- z dnia na dzień jest coraz większa co powoduje jej rozrastanie i tak skrajne zubożenie ?
[quote name='wiesław' timestamp='1292356007' post='405711']
Kilka wątpliwości:
1. Jak duże jest to mieszkanie z czynszem 450 zł?
2. 2. grupa inwalidztwa nie jest równoznaczna z zakazem pracy, choć znalezienie pracy jest niemal niemożliwe.
3. Oprócz racji ludzi w takiej sytuacji, są racje pozostałych. Może być tak, że tych płacących, dodatkowa "składka" za niepłacących wessie do grupy niepłacących.
4. W każdej niemal sytuacji można wpłacić chociaż część czynszu. Dziś setki jeśli ... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 14 grudnia 2010 o 21:05
[quote name='bambosh' timestamp='1292350714' post='405624']
Jeżeli będziemy się użalać nad takimi "lokatorami" jak ten w reportażu: http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/02062010/1831269 ,to na pewno w tym kraju zwykłym ludziom lepiej nie będzie...
[/quote]
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić o całej statystyce zubożałego społeczeństwa i niemocy administracji czy sprawiedliwości jako takiej bo w dużej mierze jego los będzie uzależniony od decyzji sędziego tylko co dalej ?, fakt dla dobra innych ludzi powinno się takiego człowieka eksmitować czy znaleźć mu inną możliwą pomoc choć w jego konkretnie przypadku nic i nikt nie jest w stanie mu pomóc ten człowiek jest przeznaczony na statystyczną stratę zbyt wiele w nim jest postaw roszczeniowych a zbyt mało woli godnego przeżycia tylko gdzie tego człowieka bądź co bądź eksmitować co z nim zrobić co na to aparat administracji państwowej jaka jest wykładnia humanitaryzmu i jak daleko można mu pozwalać na dalsze ekscesy ? bo jakieś rozwiązanie dla niego oraz i przede wszystkim sąsiadów powinno się znaleźć ale są takie przypadki i to nieodosobnione tylko kościół nie pomoże urzędnik też to co sami ludzie mają zrobić z chorym psychicznie człowiekiem !-tylko że nasza dyskusja obejmuje także tych normalnych którzy chcieli by pracować i płacić czy mieć godne świadczenia i płacić jak każdy tyle że gdzie mają tą pracę podjąć skoro jej NIE MA , więc z czego płacić ?.Więc pomyśl zanim odpowiesz !. Bo jeśli odpowiesz a co mnie to to lepiej nic nie odpowiadaj a jeśli chcesz podyskutować to proszę ale merytorycznie !.
[quote name='bambosh' timestamp='1292350714' post='405624']
Jeżeli będziemy się użalać nad takimi "lokatorami" jak ten w reportażu: http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/02062010/1831269 ,to na pewno w tym kraju zwykłym ludziom lepiej nie będzie...
[/quote]
No więc pokazałeś skrajny przypadek chorego umysłowo człowieka uzależnionego od alkoholu i nie potrafiącego odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i co z tego wynika czy pojedynczy przypadek może stanowić ... rozwiń
Avatar
wiesław / 14 grudnia 2010 o 20:46
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do dupy !Więc o jakim ty tu durniu Rydzyku piszesz o jakim monopolu takich ludzi którzy nie mają jak związać koniec z końcem jest na pęczki a to zawdzięczamy min. naszym politykom i takim durniom jak ty którzy ich wybrali i zaznaczam że ta pani jest niepaląca i nie pijąca niedaleko niej mieszka emeryt po dziesiątkach lat pracy wcale nie jest w lepszej sytuacji ta pani chciał pójść do domu opieki społecznej oddając min. w zamian mieszkanie i wiesz co jej powiedziano -brak miejsc ! więc jak piszesz komentarz to myśl głową jeśli potrafisz i nie wypisuj bredni skoro nie potrafisz zauważyć ludzi w skrajnie trudnej sytuacji miej choć dla nich odrobinę szacunku bo nie znasz dnia ani godziny ty sam i też ktoś ci powie wywalić dziada na bruk.
[/quote]
Kilka wątpliwości:
1. Jak duże jest to mieszkanie z czynszem 450 zł?
2. 2. grupa inwalidztwa nie jest równoznaczna z zakazem pracy, choć znalezienie pracy jest niemal niemożliwe.
3. Oprócz racji ludzi w takiej sytuacji, są racje pozostałych. Może być tak, że tych płacących, dodatkowa "składka" za niepłacących wessie do grupy niepłacących.
4. W każdej niemal sytuacji można wpłacić chociaż część czynszu. Dziś setki jeśli nie tysiące osób nie płaci ani złotówki przez lata.
[quote name='Ali Baba' timestamp='1292353530' post='405667']
Więc przede wszystkim zobacz- zadaj sobie trud sprawdź kto i dlaczego nie płaci ! bo na przykładzie znajomej podam ci proste wyliczenie rencistka posiadająca 2 gr inwalidztwa bez prawa do pracy ma 640 zł renty (sprawa losowa) czynsz wynosi 450 zł więc policz ile jej zostaje na życie , leki , oraz inne opłaty typu światło gaz a gdzie ubranie gdzie inne potrzeby więc kogo ty durniu obwiniasz człowieka ? a powinieneś polityków i system który jest do ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 0

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 1

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 1

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 5

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 6

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 3

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.