czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Mieszkańcy Zagórza walczą o drogę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2008, 16:44

Gdyby mieszkańcy przyszli z tym problemem do mnie, na pewno bym zareagował - zapewnia burmistrz miasta i gminy Bełżyce.

- W urzędzie nieraz słyszeliśmy, że nie ma pieniędzy na remont drogi - odpowiadają mieszkańcy.

Przejezdna droga łącząca Zagórze z Bełżycami ułatwiłaby życie blisko stu mieszkańcom. Prócz tych z Zagórza II i Zagórza III, korzystają z niej również mieszkańcy wsi Kierz. Jadąc tędy można skrócić drogę o ponad 4 kilometry i wjechać do Bełżyc ulicą Kopernika.

Niestety, w czasie roztopów, a nawet po każdym większym deszczu, droga zamienia się w bagnisko, a woda dosłownie wlewa się do samochodów. W niektórych miejscach doły omijać trzeba, jadąc lewą stroną drogi, a nawet zjeżdżając z niej na sąsiednie pola.

Mieszkańcy Zagórza próbowali naprawiać drogę we własnym zakresie. Składali się m.in. na zakup żużlu. Trudno im się dziwić, skoro - jak opowiada Tadeusz Bieńko z Zagórza - nie ma wiosny, by nie trzeba było wyciągać ciągnikiem samochodów z błota. Ale mieszkańcy wciąż liczą, że gmina pomoże im doprowadzić drogę do porządku.

- W tym roku mieliśmy dostać z gminy na remont drogi trzy przyczepy tłucznia - mówi Tadeusz Bieńko. - Przywieziono jedną i na tym się skończyło. W Urzędzie Gminy powiedziano nam, że przewidziany na ten rok limit pieniędzy na naprawę tej drogi został wyczerpany.

- Gdyby mieszkańcy zgłosili się do mnie z tym problemem, na pewno bym zareagował - zapewnia burmistrz Bełżyc Ryszard Góra. - Będziemy się starali przeprowadzić naprawy bieżące tej drogi - obiecuje.

Jednak o budowie nowej mieszkańcy Zagórza mogą jedynie pomarzyć. Na rozpoczęcie prac w tym roku jest już za późno. Rada Miejska właśnie przygotowuje projekt przyszłorocznego budżetu. Nie wiadomo, czy zostanie w nim ujęta budowa przedłużenia ul. Kopernika.

- Na niezbędne naprawy dróg na terenie gminy potrzeba ok. 150 mln złotych. Tegoroczny budżet gminy to 26 mln zł - wylicza burmistrz Góra.

Krzysztof Kwoczko
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Marcin1950
Gość
Arbuz
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marcin1950
Marcin1950 (6 listopada 2008 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka naiwność tych mieszkańców.....jakby Radnym był któryś z nich szybko by wybudowano dojazd do jego posesji i przy okazji drogę.....a tak trzeba czekać do następnych wyborów....i obietnic..!!!!!! tak to już jest.....w Bełżycach!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2008 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arbuz napisał:
Jakiej poniatowej?
Do Chodla--->Opole
I bardzo dobrze że wieś poniatową ominie

Żadnej obwodnicy Bełżyc nie będzie - zapomnijcie o tym na zawsze!
W zamian za to bedzie przebudowa drogi 835 Lublin - Biłgoraj!
Rozwiń
Arbuz
Arbuz (4 listopada 2008 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zbynek napisał:
A przecież ma powstać....???obwodnica...od stacji CPN w Bełżycach ..do Poniatowej....czy to tylko wymysł????????Jakiej poniatowej?
Do Chodla--->Opole
I bardzo dobrze że wieś poniatową ominie
Rozwiń
zbynek
zbynek (4 listopada 2008 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A przecież ma powstać....???obwodnica...od stacji CPN w Bełżycach ..do Poniatowej....czy to tylko wymysł????????
Rozwiń
1.2.3
1.2.3 (4 listopada 2008 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta droga to właściwie "nie istnieje" na mapach Bełżyc...???? Od kiedy pamiętam była to droga dojazdowas do pól....ale od około 20 lat utwardzono ją żuzlem i dalej stanowiła drogę dojazdową......tylko nie dla policji z Bełżyc, która notorycznie na tej " żuzlówce" urządza "patrole" na rowerzytów i kierowców??? Im nie przeszkadzają wyboje i kałuże????? Skoro ma to być droga gminna lub ulica to trzeba najpierw ją wyznaczyć i nanieśc na mapy!!!!! To tak jak z ul. Szkolną........niby jest????? a w rzeczywistości to "klepisko" ....Jaka Władza takie.....drogi!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!