piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Mieszkańcy Zagórza walczą o drogę

Dodano: 3 listopada 2008, 16:44

Gdyby mieszkańcy przyszli z tym problemem do mnie, na pewno bym zareagował - zapewnia burmistrz miasta i gminy Bełżyce.

- W urzędzie nieraz słyszeliśmy, że nie ma pieniędzy na remont drogi - odpowiadają mieszkańcy.

Przejezdna droga łącząca Zagórze z Bełżycami ułatwiłaby życie blisko stu mieszkańcom. Prócz tych z Zagórza II i Zagórza III, korzystają z niej również mieszkańcy wsi Kierz. Jadąc tędy można skrócić drogę o ponad 4 kilometry i wjechać do Bełżyc ulicą Kopernika.

Niestety, w czasie roztopów, a nawet po każdym większym deszczu, droga zamienia się w bagnisko, a woda dosłownie wlewa się do samochodów. W niektórych miejscach doły omijać trzeba, jadąc lewą stroną drogi, a nawet zjeżdżając z niej na sąsiednie pola.

Mieszkańcy Zagórza próbowali naprawiać drogę we własnym zakresie. Składali się m.in. na zakup żużlu. Trudno im się dziwić, skoro - jak opowiada Tadeusz Bieńko z Zagórza - nie ma wiosny, by nie trzeba było wyciągać ciągnikiem samochodów z błota. Ale mieszkańcy wciąż liczą, że gmina pomoże im doprowadzić drogę do porządku.

- W tym roku mieliśmy dostać z gminy na remont drogi trzy przyczepy tłucznia - mówi Tadeusz Bieńko. - Przywieziono jedną i na tym się skończyło. W Urzędzie Gminy powiedziano nam, że przewidziany na ten rok limit pieniędzy na naprawę tej drogi został wyczerpany.

- Gdyby mieszkańcy zgłosili się do mnie z tym problemem, na pewno bym zareagował - zapewnia burmistrz Bełżyc Ryszard Góra. - Będziemy się starali przeprowadzić naprawy bieżące tej drogi - obiecuje.

Jednak o budowie nowej mieszkańcy Zagórza mogą jedynie pomarzyć. Na rozpoczęcie prac w tym roku jest już za późno. Rada Miejska właśnie przygotowuje projekt przyszłorocznego budżetu. Nie wiadomo, czy zostanie w nim ujęta budowa przedłużenia ul. Kopernika.

- Na niezbędne naprawy dróg na terenie gminy potrzeba ok. 150 mln złotych. Tegoroczny budżet gminy to 26 mln zł - wylicza burmistrz Góra.

Krzysztof Kwoczko
Czytaj więcej o:
Marcin1950
Gość
Arbuz
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marcin1950
Marcin1950 (6 listopada 2008 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka naiwność tych mieszkańców.....jakby Radnym był któryś z nich szybko by wybudowano dojazd do jego posesji i przy okazji drogę.....a tak trzeba czekać do następnych wyborów....i obietnic..!!!!!! tak to już jest.....w Bełżycach!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2008 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arbuz napisał:
Jakiej poniatowej?
Do Chodla--->Opole
I bardzo dobrze że wieś poniatową ominie

Żadnej obwodnicy Bełżyc nie będzie - zapomnijcie o tym na zawsze!
W zamian za to bedzie przebudowa drogi 835 Lublin - Biłgoraj!
Rozwiń
Arbuz
Arbuz (4 listopada 2008 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zbynek napisał:
A przecież ma powstać....???obwodnica...od stacji CPN w Bełżycach ..do Poniatowej....czy to tylko wymysł????????Jakiej poniatowej?
Do Chodla--->Opole
I bardzo dobrze że wieś poniatową ominie
Rozwiń
zbynek
zbynek (4 listopada 2008 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A przecież ma powstać....???obwodnica...od stacji CPN w Bełżycach ..do Poniatowej....czy to tylko wymysł????????
Rozwiń
1.2.3
1.2.3 (4 listopada 2008 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta droga to właściwie "nie istnieje" na mapach Bełżyc...???? Od kiedy pamiętam była to droga dojazdowas do pól....ale od około 20 lat utwardzono ją żuzlem i dalej stanowiła drogę dojazdową......tylko nie dla policji z Bełżyc, która notorycznie na tej " żuzlówce" urządza "patrole" na rowerzytów i kierowców??? Im nie przeszkadzają wyboje i kałuże????? Skoro ma to być droga gminna lub ulica to trzeba najpierw ją wyznaczyć i nanieśc na mapy!!!!! To tak jak z ul. Szkolną........niby jest????? a w rzeczywistości to "klepisko" ....Jaka Władza takie.....drogi!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!