sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Mieszkaniec Kowali walczy o odszkodowanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2007, 18:38

Andrzej Komorowski płaci podatek za pas ziemi, który od ćwierć wieku jest drogą powiatową.

Od roku stara się to zmienić, ale sprawa przeciągnie się do przyszłego roku. Bo geodeci nie mogą wymierzyć jego działki.

- To skandal! Sprawa miała być wyjaśniona do 15 grudnia, a tu ani widu, ani słychu - oburza się Andrzej Komorowski, mieszkaniec Kowali.

W 1989 r. pan Andrzej dostał ziemię od teściowej. Nie wiedział, że w tych okolicach nie było nawet wywłaszczenia. Dlatego sam wymierzył działkę i okazało się, że brakuje 3 arów.

- Stwierdziłem, że na mojej ziemi jest droga powiatowa, a ja nadal za to płacę podatek. To jest bardzo krzywdzące - uważa Komorowski. Jako działkowicz pan Andrzej płaci rocznie 170 zł. Dlatego w styczniu złożył pismo do Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim z prośbą, żeby przysłali geodetę, który wymierzy właściwą powierzchnię jego działki.

- Dostałem odpowiedź, że najpóźniej w połowie grudnia sprawa znajdzie swój finał - mówi pan Andrzej. - W końcu zablokuję tę drogę i koniec, w końcu przechodzi po mojej ziemi.

- Sprawy geodezyjne są w toku. Mamy dwadzieścia wniosków o przyznanie odszkodowań. To nie jest jednostkowa sprawa tego pana. Zarząd Dróg twierdzi, że niektórzy niesłusznie się ubiegają o odszkodowania - wyjaśnia Wiesław Jarosiński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Mieniem. I odsyła nas do Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu, który zatrudnił geodetów w celu wymierzenia działek.

- Zaszło nieporozumienie. To geodeci mieli wyznaczony termin na 15 grudnia i się z niego wywiązali. Ale to nie kończy procedury - tłumaczy Stanisław Chlebicki z Zarządu Dróg. - W przypadku tego pana sprawa jest trudna, bo ma zapisaną działkę wielkości 48 arów, a użytkuje większą. Nie można jej rozgraniczyć. Najpierw musi ustalić granicę z sąsiadem, dopiero wtedy będziemy wiedzieli, za jaką część drogi należy mu się odszkodowanie.

Przyznaje jednak, że prawdopodobnie Komorowskiemu rekompensata się należy. - Niestety, sprawa się przeciągnie ze względu na niejasności w użytkowaniu ziemi - kwituje Chlebicki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
MSX
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MSX
MSX (29 kwietnia 2008 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odszkodowania nie dostanie bo nie złożył wniosku do końca 2005 r.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!