wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Mikołaj dostanie żagiel. Nie kupi gmina, tylko prywatna firma

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2012, 20:15

W 2011 r. Mikołaj Mrozik zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Warszawy w Nieporęcie. W tych regatac
W 2011 r. Mikołaj Mrozik zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Warszawy w Nieporęcie. W tych regatac

12-letni żeglarz z Płouszowic Kolonii koło Lublina dostanie nowy sprzęt. Ale nie od gminy, tylko od prywatnej fundacji z Wrocławia.

– Bardzo się cieszę, że Fundacja im. Łukasza "Dino” Staniszewskiego pomoże mojemu synowi. Dzięki temu będzie mógł dalej żeglować – cieszy się Aneta Zawada, mama młodego sportowca. – Wszystko dzięki pani dyrektor szkoły, do której chodzi Mikołaj. To ona znalazła tę fundację.

O młodym sportowcu z Płouszowic Kolonii pisaliśmy w sierpniu. Choć Mikołaj Mrozik jest dopiero w VI klasie, na swoim koncie ma już spore sukcesy w żeglarstwie sportowym. – W ubiegłym roku zająłem I miejsce w Mistrzostwach Polski Południowej – chwali się Mikołaj.

12-latek choruje na astmę, więc w grę nie wchodzą żadne sporty siłowe. Stąd żeglarstwo, choć nie jest to tani sport. Chłopiec nie może liczyć na stypendium naukowe czy sportowe, bo w gminie takich nie ma. – Wójt podcina ambitnym, młodym osobom skrzydła – mówi pani Aneta.

– Rada gminy nie dała mi pieniędzy na ten cel – ucina Zbigniew Samoń, wójt gminy Jastków. – Wójt nie wystąpił oficjalnie do rady z taką propozycją – oponuje Roman Chudzik, gminny radny. I dodaje: Kiedyś sam przedstawiałem na Komisji Oświaty, Zdrowia, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu osiągnięcia Mikołaja. Pokazywaliśmy jego puchary i znakomite świadectwa szkolne. Komisja nie była przeciwna.

Z pomocą przyszła dyrektorka Szkoły Podstawowej w Płouszowicach, do której chodzi Mikołaj. – Taka perełka jak Mikołaj zdarza się bardzo rzadko – mówi Beata Dzierżak. Dyrektorka tak długo szukała pomocy, aż ją znalazła.

– Bierzemy Mikołaja pod swoje skrzydła – potwierdza Ewa Staniszewska z wrocławskiej Fundacji im. Łukasza "Dino” Staniszewskiego. – We wtorek zarząd fundacji jednogłośnie podjął decyzję o zakupie żagla dla chłopca.

Taki żagiel kosztuje ok. 1100 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Robert Żyśko
Kurek
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 listopada 2012 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Idąc tym torem myślenia powinna zostać zlikwidowana wszelkiego rodzaju pomoc publiczna (państwa) obecna w wielu dziedzinach życia np. stypendia naukowe, stypendia sportowe udzielane przez miasta/gminy, szkoły, uczelnie wyższe itd, konkursy zachęcające do wszelkiej aktywności naukowej/sportowej/hobbystycznej itd. gdzie nagrody finansowane są przez państwowe i samorządowe jednostki.[/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Dalej wypadałoby zlikwidować pomoc socjalną i społeczną, bo to też państwowe pieniądze, które potem osoba otrzymująca świadczenie wydaje je wedle własnej prywatnej potrzeby.[/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Następie przejdźmy do likwidacji związków zawodowych, które w znacznej mierze bronią wszelkich przywilejów socjalno-społecznych.[/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Tak, można by pewnie wymieniać jeszcze więcej rzeczy, które wypadałoby zlikwidować.[/font][/color]Panie Robercie, wreszcie coś mądrego pan napisał. Szkoda jednak, że w ironicznym charakterze.
Rozwiń
Robert Żyśko
Robert Żyśko (8 listopada 2012 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ravajas@wp.pl' timestamp='1352363291' post='690981']
no i co w tym dziwnego? publiczne pieniądze nie powinny być przeznaczane na prywatne potrzeby.
[/quote]

Idąc tym torem myślenia powinna zostać zlikwidowana wszelkiego rodzaju pomoc publiczna (państwa) obecna w wielu dziedzinach życia np. stypendia naukowe, stypendia sportowe udzielane przez miasta/gminy, szkoły, uczelnie wyższe itd, konkursy zachęcające do wszelkiej aktywności naukowej/sportowej/hobbystycznej itd. gdzie nagrody finansowane są przez państwowe i samorządowe jednostki.
Dalej wypadałoby zlikwidować pomoc socjalną i społeczną, bo to też państwowe pieniądze, które potem osoba otrzymująca świadczenie wydaje je wedle własnej prywatnej potrzeby.
Następie przejdźmy do likwidacji związków zawodowych, które w znacznej mierze bronią wszelkich przywilejów socjalno-społecznych.
Tak, można by pewnie wymieniać jeszcze więcej rzeczy, które wypadałoby zlikwidować.

Pytania: Czy wszystko "udźwignęłyby" fundacje? Czy znalazłoby się tylu filantropów? Jaka byłaby reakcja społeczna? Czy Państwo byłoby dzięki temu "zdrowsze"?


A Pan Wójt Jastkowa to tylko wszędzie się żali, że Rada Gminy na coś mu nie dała pieniędzy, że mu zabrała, że zabroniła lub do czegoś zmusiła itd. Po co nam taki Wójt, który nic nie może, na nic nie ma wpływu, przecież Wójt też ma inicjatywę uchwałodawczą. Lepiej zrezygnować z funkcji, a nie na darmo - ale przecież nie za darmo - zajmować "stołek". Żałosne...
Rozwiń
Kurek
Kurek (8 listopada 2012 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://m.lublin.gazeta.pl/lublin/1,106513,12360850,Dyrektorka_podstawowki_wygrala_wojne_podjazdowa_.html"]http://m.lublin.gaze...odjazdowa_.html[/url]
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2012 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to była za afera możesz sprecyzować ?
Rozwiń
gość
gość (8 listopada 2012 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1352365522' post='691004']
przecież właśnie w takim celu powstają fundację. Również nie rozumiem tego pretensjonalnego tonu matki chłopca. O Dzierżakowej już nie wspominając, bo wiadomo, że po ostatniej aferze będzie próbowała się wykrystalizować w mediach
[/quote] Co to była za afera możesz sprecyzować !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!