niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Milion wydany i niezagospodarowany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2006, 19:26

Nowiutki wyremontowany budynek dworca w Dęblinie budzi podziw podróżnych i mieszkańców miasta. Wciąż jednak efekty pracy ekipy remontowej można podziwiać wyłącznie z zewnątrz. Bo budynek nadal jest zamknięty. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się
tu najwcześniej za miesiąc
Zabytkowy drewniany dworzec odnowiono w ubiegłym roku. Całkowity remont kosztował około miliona zł. Pod koniec roku budynek był już po kapitalnej modernizacji: wymieniono dach, okna, drzwi, odnowiono zewnętrzne ściany. Według planów, wewnątrz wyremontowanego dworca miały się znaleźć punkty handlowo-usługowe, gdzie podróżni będą mogli kupić wszystko, co jest potrzebne w podróży, m.in. napoje czy gazety. Do dworca mieli się przenieść m.in. handlowcy, którzy teraz mają swoje kioski na pierwszym peronie. Ale dotąd wnętrze dworcowego budynku świeci pustkami.
– Kioskarze z peronu, którym zaoferowaliśmy przeniesienie, nie są chętni do współpracy. Zaproponowali niższe czynsze, niż płacą teraz i nie mogliśmy się na to zgodzić. Przetarg też nic nie dał, niebawem zaczniemy się ogłaszać w lokalnej prasie, może wtedy znajdą się chętni. A jak nie, zobaczymy co dalej. W każdym razie przedsiębiorcy z peronu i tak będą musieli opuścić ten teren, bo mają umowy na czas określony, a my nie będziemy ich przedłużać. W miejscu punktów handlowych chcemy ustawić lokomotywę parową – tłumaczy Dariusz Zduńczuk, dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA w Lublinie.
Wygląda na to, że jako pierwsze w części wyremontowanego budynku urządzi się miasto, które planuje stworzenie tam Dęblińskiego Centrum Informacji.
– Dostaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej na cen cel – mówi Radosław Gadula, zastępca burmistrza Dęblina.
W wydzierżawionym przez miasto pomieszczeniu urząd planuje stworzenie centrum promocyjno-szkoleniowego. Będzie tam punkt informacyjny dla podróżnych, gdzie będą mogli dowiedzieć się m.in. jak poruszać się po mieście. Będzie też infokiosk z darmowym dostępem do sieci i hot spot, czyli miejsce, gdzie z Interentem będą mogli się połączyć posiadacze laptopów. Oprócz tego w pomieszczeniu wydzielona zostanie część konferencyjna, tak, żeby mogły się tam odbywać szkolenia.
– Przymierzamy się do przetargu na sprzęt. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zaczniemy się wprowadzać pod koniec września – dodaje Radosław Gadula.
Urządzenie centrum informacji na dworcu będzie kosztowało około 140 tysięcy,
76 tysięcy to pieniądze z Unii Europejskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!