piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Miliony euro przepadną?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2008, 11:17
Autor: Rafał Panas

Będzie kłopot z wydaniem pieniędzy, które Unia Europejska przyznała nam na drogi czy wodociągi. Jedyna pociecha: problem ma cała Polska.

Zagrożona jest każda inwestycja dofinansowana z UE, która wymaga pozwolenia na budowę, ponieważ polskie prawo nie uwzględnia unijnych przepisów oddziaływania inwestycji na środowisko. Poinformowała o tym wczorajsza Gazeta Prawna.

Komisja Europejska już trzy lata temu zwracała na to uwagę polskiemu rządowi, ale ten przepisów nie zmienił.

- Rzeczywiście, spodziewamy się kłopotów - przyznaje Dariusz Dumkiewicz, dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Dodaje, że to lubelscy urzędnicy pierwsi alarmowali Warszawę o tykającej bombie.

Do Urzędu Marszałkowskiego trafiły 542 wnioski dotyczące budowy dróg, sieci wodno-kanalizacyjnej czy inwestycji kulturalnych.

- Nie możemy nic zrobić, bo dokumenty zostały przygotowane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami - mówi Dumkiewicz. Jednak, gdy przyjdzie do rozliczenia przedsięwzięcia, może się okazać, że dotacji nie będzie i inwestor zapłaci za całość z własnej kieszeni.

- Pocieszające jest to, że to problem całego kraju. Komisja Europejska i rząd próbują znaleźć tymczasowe rozwiązanie. Część konkursów, tam gdzie do dofinansowania kwalifikuje się budowa, przesunęliśmy na czerwiec. Zobaczymy, jak długo potrwa zmiana przepisów - mówi Renata Siwiec, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości.

Lubelszczyzna dostanie w najbliższych latach od UE w sumie 4,3 mld euro.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nemo
CBOS
neon
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nemo
nemo (2 maja 2008 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CBOS napisał:
KTO JEST ZA TO Z RZĄDU ODPWIEDZIALNY? NAZWISKA !

CBOS, Czytaj uważnie artykół! To już trzy lata temu UE upominała Polski rząd. To i PiSaki są winne zaniedbań.
Rozwiń
CBOS
CBOS (2 maja 2008 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KTO JEST ZA TO Z RZĄDU ODPWIEDZIALNY? NAZWISKA !
Rozwiń
neon
neon (1 maja 2008 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A od czego są te buraczki z PSL. Oni tylko stołki obsadzać a gdzie konkretna robota. To jest własnie kadra "przygotowana" do [posad i pobierania kasy. Piękne hasło "bliżej ludzkich spraw" należało by zmienić Bliżej spraw naszych ludzi "tylko z PSL." To jest ta właśnie "MODRO POLITYKA"
Rozwiń
DD
DD (1 maja 2008 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pocieszające? Redakcja chyba nie rozumie, co mówi. Co to za pociecha, że wszyscy zawalili? Rozumiem, że chodzi o to, że jest na kogo zwalić odpowiedzialność? To taka polska specjalność: najlepiej nic nie robić i zepchnąć na innych. A potem właśnie się powie: nie tylko my mamy kłopoty.
Tylko że to niczego nie rozwiązuje!!! Niech parlament i rząd wreszcie się weźmie do roboty zamiast darmozjadować.
Rozwiń
kol
kol (1 maja 2008 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO- śmierdzące lenie nic nie zrobią wszystko prześpią, razem ze swym szefem Rudym Donkiem. W sejmie nic się nie dzieje, w senacie odwołują posiedzenia bo niema co robić. Takich cudów jeszcze nie był. Może wszystko samo się zrobi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!