niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Miliony z ministerstwa dla uczelni z Lublina, Chełma i Zamościa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2009, 12:35

Ponad 42 miliony zł dostaną uczelnie z na poprawę jakości kształcenia i zbliżenie programów nauczania do potrzeb rynku pracy. Dziś Ministerstwo Nauki ogłosiło wyniki dwóch konkursów.

W pierwszym, na podniesieniu jakości kształcenia (m.in. przez dokształcanie kadry, zatrudnienie naukowców z zagranicy, stypendia dla doktorantów i młodych doktorów), resort wybrał 3 projekty z Lubelszczyzny.

UMCS dostanie ponad 12,5 mln zł na reformę systemu kształcenia na Wydziale Mat-Fiz-Info, a także na 1,68 mln zł na innowacyjne formy kształcenia na Wydziale Artystycznym.

Z kolei prawie 3,6 mln zł trafi na Politechnikę Lubelską.

- Zamierzamy otworzyć nowy, międzywydziałowy kierunek studiów: mechatronikę - mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

- Oprócz kształcenia studentów, w jego ramach przewidujemy m.in. staże i szkolenia dla pracowników, stypendia dla doktorantów, wykłady profesorów wizytujących i kursy specjalistyczne dla beneficjentów zewnętrznych.

Pieniądze z drugiego konkursu mają zbliżyć uczelnie do rynku pracy (m.in. przez staże w biznesie i lepsze przygotowanie absolwentów do szukania zatrudnienia). Tu resort wybrał 6 wniosków z naszego regionu.

Podobnie jak w pierwszym konkursie, środki trafią na dwa projekty UMCS: 4,79 mln zł na rozwój kompetencji studentów Wydziału Ekonomicznego, a 6,6 mln zł na dokształcanie studentów Wydziału Mat-Fiz-Info.

Uniwersytet Medyczny otrzyma 4,83 mln zł. Środki trafią też do PWSZ w Chełmie (2,83 mln zł), WSPiA w Lublinie (2,99 mln zł) oraz WSZiA w Zamościu (2,91 mln zł).

Przypomnijmy, że tydzień temu pisaliśmy o gigantycznych pieniądzach na nową infrastrukturę na uczelniach w naszym regionie. Z 380 mln zł przeznaczonych dla pięciu województw Polski wschodniej aż dwie trzecie trafi do nas.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mike
remi
Pog Anka
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mike
Mike (7 lipca 2009 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdjęcie:
Rok 2005, Immatrykulacja pedagogiki UMCS.
Byłem tam, ale siedziałem w ostatnich rzędach
jest tu ktoś z tego roku ??
Rozwiń
remi
remi (7 lipca 2009 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego daje się pieniądze prywatnych uczelniom!!!!??? skoro są prywatne, studenci muszą za nie płacić to niech się same utrzymują!!!
Rozwiń
Pog Anka
Pog Anka (7 lipca 2009 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WIA(g)RA CZYNI CUDA:

Wiadomo jak przygotowywał się KUL do szumnych obchodów 440 rocznicy podpisania Unii Lubelskiej - jednym z zadań była reKULtywacja małego paska zieleni - tuż przy chodniku. Zauważył to każdy - nawet KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA SIE POLACY.
KULminacyją częścią całej imprezy był H.C. (d-raty Honoris Causa). Nycz nie byłoby dziwnego, gdyby nie cena jaką należało za nie zapłacić. We własnym zachwycie Pan Prezydent R.P. Lech Kaczyński zapomniał dodać, że - oprócz cech wymienionych w mediach – jest to najdroższy dla Niego tytuł! Aby coś takiego otrzymać trzeba było walnąć z państwowej kasy ponad 82 mln na KUL-awe badania „naukowe”. Pozostałe zaś uczelnie otrzymały znacznie mniej – na badania naukowe oczywiście:

1) KUL - Interdyscyplinarne Centrum Badań Naukowych - 82,3 mln zł
2) UM w Lublinie - Centrum Innowacyjnych Technologii NanoBioMedycznych
28,9 mln. zl.
3) UM w Lublinie - laboratoria do badań nad biomateriałami - 11 mln zł
4) UM w Lublinie - laboratoria do badań nad nowymi lekami - 38,3 mln zł
5) PWSZ w Zamościu - Centrum Badań i Transferu Technologii - 10,5 mln zł
6) Oddział AWF w Białej Podlaskiej - Regionalny Ośrodek Badań i Rozwoju w
Białej Podlaskiej - 33 mln zł
7) Instytut Nawozów Sztucznych w Puławach - Centrum Badań Procesów
Ekstrakcji Surowców Roślinnych - 10,8 mln zł
8) Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie - Środowiskowe Laboratorium Energii
Odnawialnej - 22,1 mln zł
9) Gmina Janów Lubelski - uzbrojenie terenów inwestycyjnych - 11,1 mln zł
10)Gmina Łuków - uzbrojenie terenów inwestycyjnych - 4 mln zł
11)Województwo lubelskie - Park Naukowo-Technologiczny – 19

Nie pierwszy też raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zwraca uwagę na brak poziomu intelektualnego na KUL-awej alma mater, a jedynie widać wilczy apetyty na kasę.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i SAC zauważa – tez nie pierwszy raz - , że badania u psychiatry KUL-awego i PAT-ologicznego półŚWIATkA NAUKOWEGO wyszłyby znacznie taniej niż oKULicznościowy H.C. dla Prezydenta R.P.
Czy jest to tylko cena za sprawowanie władzy? Jeśli tak – po dziwnych przypadkach w drodze na liturgię Brata Prezydenckiego Jarosława z okresu premierostwa R.P.
Należało odśpiewać w katedrze lubelskiej w miejsce „Veni Creator” „BORze coś Polskę...”!
Szkoda też, że pozostałym Prezydentom ze Wschodu (niczym Mędrcom) wypadało zaproponować zwiedzane diecezji o KUL-ach w kamizelkach KUL-o odpornych.
Jak dobra nowina niesie następne uroczystości w KUL-awej i PAT-ologicznej oprawie mają już w przedmiocie KUL-inarnym serwować Skrydełka Anielskie z grilla, w sosie z litanii do wszystkich. świętych np. wersja grecka to Sos Kyrie Eleison!, w opłatkach czy tez w ciele pańskim...i maczane we krwi pańskiej podanej w diabelskich rogach. Skrzydełka anielskie oczywiście pieczone będą w piekielnym ogniu i przygotowywane w piekielnych mękach przez zakonnice.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zbyt późno podsunął ten pomysł, a sami KUL-awi i PAT-ologiczni z półŚWIAT(k)a NAUKOWEGO na to nie wpadli – mimo że dostali ponad 82 mln. na „badania naukowe”. Jednym słowem nie zdążyli nałapać odpowiedniej ilości Aniołów i nie wystarczyłoby dla wszystkich!
Skoro już o badaniach „naukowych” wartych ponad 82 mln(!!!) to od ponad 2000 lat nikt nie zauważyl, że Jezus nie istnieje, bo żaden gołąb nie był w stanie zerznąć żadnej kobity – w tym biblijnej Manki! Jest to typowa teroia PERPETUUM MOBILE, a ta sprawa nie należy zas do KUL-awego i PAT-ologicznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO!
I tu powstanie KUL-ejna „NIE-boska KOMEDIA” p.t. „CUD MNIEMANY CZYLI JAK ZAMIENIĆ CZERWONE NA CZARNE” w wydaniu KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW Mi ASC. I w tym tez miejscu zaznaczyć należy, że „CUDOW NI MA” - jak
mawiali dawni Polacy, bo watykańska teoria mówi, iż to COŚ Z NICZEGO, a od ponad 2000 lat zamieniają JEDNO NA DRUGIE (chorych na zdrowych; wodę na wino... od 1980 r. czerwone na czarne*) twierdząc, że to CUDA!!

Zostańcie z B(L)OGIEM!

Rektorem ASC jest *********** ***********, tel.+** *** *** ***; www.*************/*****.***; e-mail **********@*****.**

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)

(*) specjalnie dlda KUL-awej i PAT-oloicznej "inteligencji": PZPR na KLER - czyż to nie cudowne?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!