Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 stycznia 2013 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Mimo opadów śniegu dobre warunki na drogach krajowych

Autor: Zdjęcie autora łm
0 8 A A
Widok z kamer - Jastków i Piaski
Widok z kamer - Jastków i Piaski

Mimo obfitych opadów śniegu wszystkie drogi krajowe w woj. lubelskim są czarne i przejezdne - informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierowcy powinni być jednak czujni. Śnieg pada intensywnie i jezdnia może być pokryta cienką warstwą śniegu lub błota pośniegowego. - W takie miejsca na bieżąco wysyłany jest sprzęt. Według stanu na godz. 16 po drogach jeżdżą 33 solarki i 11 pługów - mówi Marek Kucharski z GDDKiA.

Problemów nie mają pojazdy lubelskiej komunikacji miejskiej. - Kierowcy nie zgłaszają żadnych utrudnień. Autobusy i trolejbusy kursują normalnie - mówi dyspozytor MPK Lublin.

Według prognoz śnieg będzie padać do rana. W nocy temperatura do -6, w niedzielę w ciągu dnia -5 stopni C, wieczorem i w nocy spadnie do -8. Od rana w poniedziałek synoptycy IMGW zapowiadają marznące opady śniegu i deszczu. Może być bardzo ślisko.

Alarm24: Masz zdjęcia lub informacje o utrudnieniach na drogach? Wyślij: alarm24@dziennikwschodni.pl

Zobacz, jak jest na drogach: Kamery monitorujące na drogach krajowych województwa lubelskiego

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 13 stycznia 2013 o 19:09
dziś jechałem serwisówkami i estakadami .
śnieg sobie leży jak napadał , nikt go nie ruszał
co za deb*** zaprojektował te głębokie rowy przy zjazdach z wiaduktów bez żadnych barierek ?
trochę nieswojo się jedzie
Avatar
bambo75 / 13 stycznia 2013 o 12:06
Tam jest zła organizacja pracy wśród tych pługów/piaskarek! Obserwowałem dziś na dwupasmówce między Lublinem a Świdnikiem: najpierw jedzie w stronę Świdnika pług prawą stroną jezdni i zgartuje ze środka na prawą stronę, kilkanaście minut później jedzie inny plug w strone Świdnika i z lewej strony wypycha na środek. Czyli to, co sprzątnął ten przed chwilą, to ten następny nabrudził w to samo miejsce -to jest syzyfowa praca i tak bezmyślnie można jeździć przez całą dobę! A wystarczy, aby jechali "za sobą" -najpierw ten od lewej pchal śnieg na środek, a po nim ten ze środka wypychal na prawą stronę. W taki sposób i w taki dzień jak dziś (bez opadów) wystarczy w taki sposób przejechać około 4-tej nad ranem (gdy jest mały ruch na drodze) -i byłby spokój ze śniegiem na tej trasie co najmniej do wieczora! Zła organizacja pracy to marnotrawstwo pieniędzy! Popatrzcie jak elegancko jest posprzątany (odgarnięty ze śniegu) plac przed hipermarketem Carrefour na Witosa -tam nie ma marnotrawstwa paliwa i czasu -bo ktoś jest za to poważnie odpowiedzialny!
Tam jest zła organizacja pracy wśród tych pługów/piaskarek! Obserwowałem dziś na dwupasmówce między Lublinem a Świdnikiem: najpierw jedzie w stronę Świdnika pług prawą stroną jezdni i zgartuje ze środka na prawą stronę, kilkanaście minut później jedzie inny plug w strone Świdnika i z lewej strony wypycha na środek. Czyli to, co sprzątnął ten przed chwilą, to ten następny nabrudził w to samo miejsce -to jest syzyfowa praca i tak bezmyślnie można jeździć przez całą dobę! A wystarczy, aby jechali "za sobą" -najpierw ten od lew... rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2013 o 08:23
tu ch8dzi [quote name='gipiur' timestamp='1358026804' post='719584']
Czy wy byliscie dzisiaj na jakiejs drodze?? Wiecie co sie działo na miescie kolo 21? Racławickie byly biale, nie bylo widac nawet po ktorym pasie sie jedzie- podobnie na Filaretów, Zana, Jana Pawła, Tysiąclecia i innych gminnych czy powiatowych... Ja sie pytam: w którym miejscu w Lublinie były i są dobre warunki na drodze?!?
[/quote]
przeciez jasno jest napisane, ze chodzi o krajowe.i to wczoraj o 16. trzeba czytać ze zrozumieniem
Avatar
kierowca / 13 stycznia 2013 o 07:40
Takie dobre że aż tir dachował w elizówce tuż za wiaduktem...................................
Avatar
gipiur / 12 stycznia 2013 o 22:40
Czy wy byliscie dzisiaj na jakiejs drodze?? Wiecie co sie działo na miescie kolo 21? Racławickie byly biale, nie bylo widac nawet po ktorym pasie sie jedzie- podobnie na Filaretów, Zana, Jana Pawła, Tysiąclecia i innych gminnych czy powiatowych... Ja sie pytam: w którym miejscu w Lublinie były i są dobre warunki na drodze?!?
Avatar
kier / 12 stycznia 2013 o 22:02
chyba lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie był na drogach
Avatar
jon / 12 stycznia 2013 o 20:59
ciekawe jaka nawierzchnia na podświdnickich estakadach ?
Avatar
domel / 12 stycznia 2013 o 19:54
Czy Wy z DZW w ogóle kiedyś widzieliście intensywne opady sniegu,co to za opad 6cm w kilka godz,co innego 10cm w 1h-nie piszcie bzdur już lepiej-to jest umiarkowany i na pewno nie intensywny opad śniegu.
Avatar
jon / 13 stycznia 2013 o 19:09
dziś jechałem serwisówkami i estakadami .
śnieg sobie leży jak napadał , nikt go nie ruszał
co za deb*** zaprojektował te głębokie rowy przy zjazdach z wiaduktów bez żadnych barierek ?
trochę nieswojo się jedzie
Avatar
bambo75 / 13 stycznia 2013 o 12:06
Tam jest zła organizacja pracy wśród tych pługów/piaskarek! Obserwowałem dziś na dwupasmówce między Lublinem a Świdnikiem: najpierw jedzie w stronę Świdnika pług prawą stroną jezdni i zgartuje ze środka na prawą stronę, kilkanaście minut później jedzie inny plug w strone Świdnika i z lewej strony wypycha na środek. Czyli to, co sprzątnął ten przed chwilą, to ten następny nabrudził w to samo miejsce -to jest syzyfowa praca i tak bezmyślnie można jeździć przez całą dobę! A wystarczy, aby jechali "za sobą" -najpierw ten od lewej pchal śnieg na środek, a po nim ten ze środka wypychal na prawą stronę. W taki sposób i w taki dzień jak dziś (bez opadów) wystarczy w taki sposób przejechać około 4-tej nad ranem (gdy jest mały ruch na drodze) -i byłby spokój ze śniegiem na tej trasie co najmniej do wieczora! Zła organizacja pracy to marnotrawstwo pieniędzy! Popatrzcie jak elegancko jest posprzątany (odgarnięty ze śniegu) plac przed hipermarketem Carrefour na Witosa -tam nie ma marnotrawstwa paliwa i czasu -bo ktoś jest za to poważnie odpowiedzialny!
Tam jest zła organizacja pracy wśród tych pługów/piaskarek! Obserwowałem dziś na dwupasmówce między Lublinem a Świdnikiem: najpierw jedzie w stronę Świdnika pług prawą stroną jezdni i zgartuje ze środka na prawą stronę, kilkanaście minut później jedzie inny plug w strone Świdnika i z lewej strony wypycha na środek. Czyli to, co sprzątnął ten przed chwilą, to ten następny nabrudził w to samo miejsce -to jest syzyfowa praca i tak bezmyślnie można jeździć przez całą dobę! A wystarczy, aby jechali "za sobą" -najpierw ten od lew... rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2013 o 08:23
tu ch8dzi [quote name='gipiur' timestamp='1358026804' post='719584']
Czy wy byliscie dzisiaj na jakiejs drodze?? Wiecie co sie działo na miescie kolo 21? Racławickie byly biale, nie bylo widac nawet po ktorym pasie sie jedzie- podobnie na Filaretów, Zana, Jana Pawła, Tysiąclecia i innych gminnych czy powiatowych... Ja sie pytam: w którym miejscu w Lublinie były i są dobre warunki na drodze?!?
[/quote]
przeciez jasno jest napisane, ze chodzi o krajowe.i to wczoraj o 16. trzeba czytać ze zrozumieniem
Avatar
kierowca / 13 stycznia 2013 o 07:40
Takie dobre że aż tir dachował w elizówce tuż za wiaduktem...................................
Avatar
gipiur / 12 stycznia 2013 o 22:40
Czy wy byliscie dzisiaj na jakiejs drodze?? Wiecie co sie działo na miescie kolo 21? Racławickie byly biale, nie bylo widac nawet po ktorym pasie sie jedzie- podobnie na Filaretów, Zana, Jana Pawła, Tysiąclecia i innych gminnych czy powiatowych... Ja sie pytam: w którym miejscu w Lublinie były i są dobre warunki na drodze?!?
Avatar
kier / 12 stycznia 2013 o 22:02
chyba lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie był na drogach
Avatar
jon / 12 stycznia 2013 o 20:59
ciekawe jaka nawierzchnia na podświdnickich estakadach ?
Avatar
domel / 12 stycznia 2013 o 19:54
Czy Wy z DZW w ogóle kiedyś widzieliście intensywne opady sniegu,co to za opad 6cm w kilka godz,co innego 10cm w 1h-nie piszcie bzdur już lepiej-to jest umiarkowany i na pewno nie intensywny opad śniegu.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!