Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 czerwca 2008 r.
7:05
Edytuj ten wpis

Minister zdrowia: 14-latka może usunąć ciążę

0 66 A A

Szpital, gdzie nastolatka może usunąć ciążę, wytypowało Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory wszystkie placówki umywały ręce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


- Dziewczyna i jej matka określiły się jednoznacznie: chcą usunięcia ciąży. A kilka szpitali w Polsce, nie tylko w Lublinie, odmówiło dokonania zabiegu - powiedziała w poniedziałek wieczorem w TVN minister zdrowia Ewa Kopacz.

Według niej dziewczyna będzie jednak miała gdzie usunąć ciążę. - Zgodnie z prawem lekarz ma prawo odmówić wykonania aborcji, ale w takiej sytuacji dyrektor szpitala powinien wskazać ośrodek, w którym zabieg mógłby być wykonany. Nie dopełniono tego. A ponieważ dziewczyna i jej matka zgłosiły się do rzecznika praw pacjenta, wskazano ośrodek, mogący przeprowadzić aborcję - powiedziała minister i od razu dodała: Nie pytajcie mnie jednak, gdzie i kiedy.

To nieoczekiwany zwrot w sprawie. Do tej pory 14-latce odmawiały wszystkie szpitale, do których się zwracała. - Trudno komentować postawę ministerstwa.

Żałuję, że nie wzięto pod uwagę okoliczności zachowań dziewczynki, która pod presją organizacji proaborcyjnych często zmieniała zdanie, wielokrotnie wyrażając chęć urodzenia dziecka - mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.
Jak podkreślił, 14-latka kontaktowała się z jednym z księży.

Rozmawiała z nim również ostatnio, po wyjściu na przepustkę z Pogotowia Opiekuńczego, gdzie umieścił ją sąd. - Nawet wówczas była niezdecydowana, co mnie jeszcze bardziej utwierdziło, że nie podejmowała decyzji sama - dodaje ks. Puzewicz.

Z deklaracji minister zdrowia zadowolona jest Wanda Nowicka z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która jednocześnie podkreśliła, że słowa Ewy Kopacz nie rozwiązują sprawy.

- Oczywiście, cieszymy się i uważamy, że pani minister podejmuje dobre kroki, ale wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja. Dopóki nie dojdzie do tego, czego chce sama dziewczyna, czyli usunięcia ciąży, będziemy tę sprawę monitorować.

Kilka tygodni temu 14-latka zaszła w ciążę ze swoim o rok starszym kolegą. Prokuratura stwierdziła, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, co pozwala usunąć ciążę. Sprawa stała się głośna po tym, jak przeprowadzenia aborcji odmawiały kolejne szpitale, a w sprawę zaangażował się z jednej strony Kościół, a z drugiej organizacje feministyczne.

Oświadczenie abp Józefa Życińskiego

W przesłanym w poniedziałek mediom oświadczeniu metropolita lubelski abp Józef Życiński nawiązał do sporu o przeprowadzenie aborcji u 14-latki z Lublina.

Podziękował w nim wszystkim, którzy "bronią nienaruszalności ludzkiego prawa do życia": "lekarzom, młodzieży z wolontariatu, Radzie Etyki Mediów, prawnikom, licznym dziennikarzom, kapłanom niosącym słowa nadziei i gotowość humanitarnej pomocy".

Odniósł się również do środowisk lewicowych, które oskarżały je o "fanatyzm".

"Najgorszym rodzajem fanatyzmu jest fanatyzm, który traktuje instrumentalnie godność osoby ludzkiej i uzależnia jej prawo do życia od opinii środowisk rezerwujących dla siebie monopol na nowoczesność i postęp. Postawę taką reprezentują od lat środowiska lewicy, dla których interesy partyjne były w polskich dziejach z reguły ważniejsze od szacunku dla praw człowieka" - napisał hierarcha.

Jak napisał "W ostatnie dni jesteśmy świadkami dramatycznego napięcia między głosem sumienia a regulacjami prawa, które w skrajnych sytuacjach dopuszczają zabicie życia poczętego. Prowadzona wokół tego tematu dyskusja świadczy o złożoności problemu i świadectwie wrażliwych sumień"

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bozia / 18 października 2008 o 14:25
gość napisał:
Po dokonaniu aborcji:
100 proc. badanych kobiet doświadcza smutku, poczucia straty,
92 proc. ma poczucie winy,
85 proc. zaskoczyła intensywność negatywnych emocji związanych z przebytą aborcją,
81 proc. czuje się skrzywdzone,
81 proc. myśli wciąż o zabitym dziecku,
73 proc. cierpiało na depresję,
73 proc. czuje się nieswojo w obecności dzieci,
69 proc. czuje niechęć do współżycia seksualnego,
61 proc. zaczęło nadużywać alkoholu,
23 proc. podjęło próby samobójcze.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować. rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:08
Nikt z was nic nie wie na ten temat, bo nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji... niech wypowiedzą się Ci, którzy to przeżyli!
Avatar
zmija / 24 lipca 2008 o 17:23
nemo napisał:
Pleciesz babo głupoty!!!

Baby ,to się piecze -chłopie małorolny.Tylko niekochani nienawidzą i namawiają innych do złego... Powiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą".
wiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". rozwiń
Avatar
nemo / 22 lipca 2008 o 07:09
zmija napisał:
Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebie ,że nie potrafili Cię wychować w wierze.Pochowają Cię wówczas ,jak psa pod płotem,bo na to sobie zasługujesz.

Pleciesz babo głupoty!!!

Pleciesz babo głupoty!!! rozwiń
Avatar
zmija / 22 lipca 2008 o 01:00
Jasio napisał:
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg który wszystko widzi i takie tam pierdoły. Rzygać mi się chce !!!

Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebie ,że nie potrafili Cię wychować w wierze.Pochowają Cię wówczas ,jak psa pod płotem,bo na to sobie zasługujesz.

Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebi... rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 00:13
MARKUS-46 napisał:
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.

MARKUS-46 Ty właśnie jesteś najlepszym przykładem tego ,żeby dokonywać aborcji.Szkoda,że nie zrobiła tego Twoja matka,bo jednego analfabety w tym kraju byłoby mniej.Dla Ciebie ,jak widać usunąć ciążę ,to tak ,jak splunąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść".
nąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść". rozwiń
Avatar
zuza / 21 lipca 2008 o 23:56
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem jest ,że aborcja odbije się na psychice tej małolaty-będzie to miała na sumieniu do końca życia i niech NIKT temu nie zaprzecza, no chyba ,że jest już teraz pozbawiona uczuć tzw macierzyńskich.Zapytam krótko--a co będzie,jak po usunięciu tej ciąży ,nie będzie mogła mieć w przyszłości dzieci (całkiem realne).Do kogo będzie wówczas miała pretensje-do siebie ? Do rodziców,że jej nie uświadomili o następstwach usunięcia ciąży ,czy do komentatorów,że jej tak doradzali?Jeszcze jedno-pytacie o ojca dziecka-on zrobił ,swoje" i niczym się nie przejmuje ,bo jest MAłOLETNI i prawo go chroni. Myślę,że skoro rodzice obojga małolatów nie potrafili uświadomić swoich pociech o konsekwencji współżycia ,to teraz mają obowiązek doprowadzić do porodu i albo sami wychowywać to maleństwo ,albo oddać do adopcji.W końcu,jak małolata dawała ,,tyłka" małolatowi ,to chyba musiała coś do niego czuć (no chyba ,że on nie był tym jedynym).Nie jest więc tak na 100% pewne ,że jest to dziecko ,,niechciane" i już przez nią znienawidzone do tego stopnia ,żeby je zabić. Nie chce go jedynie dlatego ,że jest zbyt młoda .No cóż? Z ,,ptaszkiem" nie wolno wojować ,bo stanie się to ,co się stało i już się nie odstanie...
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem ... rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 29 czerwca 2008 o 13:45
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI. rozwiń
Avatar
Jasio / 20 czerwca 2008 o 15:54
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg który wszystko widzi i takie tam pierdoły. Rzygać mi się chce !!!
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg ... rozwiń
Avatar
olinek / 20 czerwca 2008 o 09:01
Gość napisał:
''Najgorszym rodzajem fanatyzmu jest fanatyzm, który traktuje instrumentalnie godność osoby ludzkiej i uzależnia jej prawo do życia od opinii środowisk rezerwujących dla siebie monopol na nowoczesność i postęp.''No właśnie gdzie jest POSZANOWNIE GODNOŚCI MŁODEJ DZIEWCZYNY? ONA MUSI BYĆ MATKĄ CHOĆ JEST JESZCZE DZIECKIEM?



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży...



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży... rozwiń
Avatar
bozia / 18 października 2008 o 14:25
gość napisał:
Po dokonaniu aborcji:
100 proc. badanych kobiet doświadcza smutku, poczucia straty,
92 proc. ma poczucie winy,
85 proc. zaskoczyła intensywność negatywnych emocji związanych z przebytą aborcją,
81 proc. czuje się skrzywdzone,
81 proc. myśli wciąż o zabitym dziecku,
73 proc. cierpiało na depresję,
73 proc. czuje się nieswojo w obecności dzieci,
69 proc. czuje niechęć do współżycia seksualnego,
61 proc. zaczęło nadużywać alkoholu,
23 proc. podjęło próby samobójcze.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować. rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:08
Nikt z was nic nie wie na ten temat, bo nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji... niech wypowiedzą się Ci, którzy to przeżyli!
Avatar
zmija / 24 lipca 2008 o 17:23
nemo napisał:
Pleciesz babo głupoty!!!

Baby ,to się piecze -chłopie małorolny.Tylko niekochani nienawidzą i namawiają innych do złego... Powiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą".
wiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". rozwiń
Avatar
nemo / 22 lipca 2008 o 07:09
zmija napisał:
Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebie ,że nie potrafili Cię wychować w wierze.Pochowają Cię wówczas ,jak psa pod płotem,bo na to sobie zasługujesz.

Pleciesz babo głupoty!!!

Pleciesz babo głupoty!!! rozwiń
Avatar
zmija / 22 lipca 2008 o 01:00
Jasio napisał:
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg który wszystko widzi i takie tam pierdoły. Rzygać mi się chce !!!

Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebie ,że nie potrafili Cię wychować w wierze.Pochowają Cię wówczas ,jak psa pod płotem,bo na to sobie zasługujesz.

Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebi... rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 00:13
MARKUS-46 napisał:
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.

MARKUS-46 Ty właśnie jesteś najlepszym przykładem tego ,żeby dokonywać aborcji.Szkoda,że nie zrobiła tego Twoja matka,bo jednego analfabety w tym kraju byłoby mniej.Dla Ciebie ,jak widać usunąć ciążę ,to tak ,jak splunąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść".
nąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść". rozwiń
Avatar
zuza / 21 lipca 2008 o 23:56
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem jest ,że aborcja odbije się na psychice tej małolaty-będzie to miała na sumieniu do końca życia i niech NIKT temu nie zaprzecza, no chyba ,że jest już teraz pozbawiona uczuć tzw macierzyńskich.Zapytam krótko--a co będzie,jak po usunięciu tej ciąży ,nie będzie mogła mieć w przyszłości dzieci (całkiem realne).Do kogo będzie wówczas miała pretensje-do siebie ? Do rodziców,że jej nie uświadomili o następstwach usunięcia ciąży ,czy do komentatorów,że jej tak doradzali?Jeszcze jedno-pytacie o ojca dziecka-on zrobił ,swoje" i niczym się nie przejmuje ,bo jest MAłOLETNI i prawo go chroni. Myślę,że skoro rodzice obojga małolatów nie potrafili uświadomić swoich pociech o konsekwencji współżycia ,to teraz mają obowiązek doprowadzić do porodu i albo sami wychowywać to maleństwo ,albo oddać do adopcji.W końcu,jak małolata dawała ,,tyłka" małolatowi ,to chyba musiała coś do niego czuć (no chyba ,że on nie był tym jedynym).Nie jest więc tak na 100% pewne ,że jest to dziecko ,,niechciane" i już przez nią znienawidzone do tego stopnia ,żeby je zabić. Nie chce go jedynie dlatego ,że jest zbyt młoda .No cóż? Z ,,ptaszkiem" nie wolno wojować ,bo stanie się to ,co się stało i już się nie odstanie...
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem ... rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 29 czerwca 2008 o 13:45
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI. rozwiń
Avatar
Jasio / 20 czerwca 2008 o 15:54
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg który wszystko widzi i takie tam pierdoły. Rzygać mi się chce !!!
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg ... rozwiń
Avatar
olinek / 20 czerwca 2008 o 09:01
Gość napisał:
''Najgorszym rodzajem fanatyzmu jest fanatyzm, który traktuje instrumentalnie godność osoby ludzkiej i uzależnia jej prawo do życia od opinii środowisk rezerwujących dla siebie monopol na nowoczesność i postęp.''No właśnie gdzie jest POSZANOWNIE GODNOŚCI MŁODEJ DZIEWCZYNY? ONA MUSI BYĆ MATKĄ CHOĆ JEST JESZCZE DZIECKIEM?



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży...



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 0 1

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 18

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 30

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 5

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!