piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

MSWiA podsumowalo pomoc po powodzi w woj. lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2011, 12:01

Powódź na Lubelszczyźnie (Dorota Awiorko-Klimek/archiwum)
Powódź na Lubelszczyźnie (Dorota Awiorko-Klimek/archiwum)

W roku 2010 i 2011 MSWiA w związku z ubiegłorocznymi powodziami przeznaczyło na pomoc łączną kwotę 3 mld 216 mln 293 tys. zł. Szczególną pomocą finansową zostało.in. województwo lubelskie.

Po ubiegłorocznej powodzi na terenie województwa lubelskiego zniszczeniu uległ kilometr wałów wiślanych. Powstały 4 wyrwy w wałach w miejscowościach: Zastów Polanowski, Janowiec, Popów, Kopiec. Wszystkie zniszczone wały zostały odbudowane jeszcze w ubiegłym roku (prace zakończono w listopadzie 2010 r.). Na odbudowę wyrw i odtworzenie wodnej infrastruktury technicznej, zniszczonej podczas powodzi, wydatkowano z budżetu państwa kwotę 27 mln zł.

Rządową pomocą w województwie lubelskim objęto 2011 rodzin. Na zasiłki celowe, z przeznaczeniem na zaspokojenie podstawowych potrzeb, jak również na remonty lub odbudowę budynków mieszkalnych w 2010 r. oraz 2011 r. przekazano z budżetu państwa około 88 mln zł.

Z zasiłku skorzystało 1567 rolników

W ramach instrumentów wsparcia przewidziana została pomoc społeczna dla rodzin rolniczych w formie jednorazowego zasiłku celowego w kwotach 2 i 4 tys. złotych. Z tej pomocy skorzystało 1567 rolników. Kwota przekazana na tej cel to ponad 2,7 mln zł.

Na wynajem mieszkań i kontenerów samorządom przekazano kwotę ponad 1,7 mln zł. Powiat kraśnicki i opolski otrzymały ponadto prawie 15 mln zł na roboty publiczne i prace interwencyjne.

Wszystkie poszkodowane samorządy mogły ubiegać się o dotacje celowe na odbudowę zniszczonej infrastruktury publicznej. Powódź spowodowała zniszczenie i uszkodzenie m. in. 85 km dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich, 14 mostów, 2,6 km sieci kanalizacji sanitarnej, oczyszczalni ścieków, ujęcia wody i stacji uzdatniania wody, 5 szkół, 2 obiektów sportowych oraz 23 budynków użyteczności publicznej. Straty łączne w infrastrukturze publicznej jednostek samorządowych wyniosły 16,9 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Josef46
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef46
Josef46 (17 lipca 2011 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawozdanie wygląda przyzwoicie,ale rzeczywistość smutna.Nie napisano :ile fizycznie pieniędzy trafiło do poszkodowanych i na jakie zadania?Po roku należało poakazac :ile za te pieniądze zrobiono i co mówią sami poszkodowani!Odbudowa wałow polegała na nawiezieniu ziemi i to zabezpiecza mieszkańców w czasie pogodnych dni!Natomiast kiedy przyjdą większe opady,to należy się bać ,bo koryto rzeki się podniosło,a świeża ziemia spłynie!Pożywkę tylko mają Tusk i Napieralski!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!