wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

My się wyrobimy na Euro 2012

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2007, 15:07

Realizacja żadnej z inwestycji przygotowywanych w naszym regionie z myślą o turnieju nie jest zagrożona. Są grunty i są pieniądze.

Baza hotelowo-treningowa w Nałęczowie dla jednej z drużyn uczestniczących w turnieju, nowy stadion w Lublinie do rozgrywania meczów sparingowych, lotnisko w Świdniku i drogi do Warszawy oraz granicy z Ukrainą. To wszystko ma by ć gotowe na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 r.
Realizacja żadnej z inwestycji przygotowywanych w naszym regionie z myślą o turnieju nie jest zagrożona. Gorzej jest w innych polskich miastach, m.in. w Warszawie i Gdańsku. W poniedziałek minister sportu Elżbieta Jakubiak unieważniła konkurs na projekt stadionu narodowego w Warszawie, gdzie ma się odbyć ceremonia otwarcia mistrzostw. A to oznacza, że warszawski stadion nie powstanie na 2010 r., jak pierwotnie planowano.
Źle jest też w Gdańsku, gdzie ma się odbyć ćwierćfinał Euro 2012. Miejsce przyszłego stadionu na razie zajmują działkowcy, a władze miasta mają kłopot z ich przeniesieniem. - Jeśli wszystko będzie szło, jak do tej pory, nie zdążymy - stwierdziła otwarcie minister Jakubiec, podsumowując cztery miesiące przygotowań do turnieju.
- Nam nie grozi żadne opóźnienie. Nowy stadion miejski, który powstanie przy al. Zygmuntowskich, będzie gotowy na 2011 r. - zapewnia Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. - Procedury przetargowe zajmą pierwszy kwartał przyszłego roku. A budowa powinna ruszyć w drugim kwartale.
Nowy stadion (na 16 tys. widzów) powstanie w miejscu obecnego obiektu. - Dlatego nie mamy problemów z gruntami, na których będziemy budować. Podczas gdy w innych miastach to jedna z głównych przyczyn opóźnień - tłumaczy Szmit. - I, co najważniejsze, mamy zagwarantowane pieniądze na budowę.
Lubelski stadion znalazł się w gronie czterech inwestycji kluczowych dla naszego regionu, na które władze województwa zaklepały środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. To samo dotyczy lotniska w Świdniku, które ma być gotowe na 2010 r. Z kolei na drogi S-19 (do Białegostoku) i S-17 (z Warszawy do Hrebennego) są zarezerwowane unijne pieniądze z puli rządowej.
- My także zdążymy - podkreśla Wiesław Pardyka z Uzdrowiska Nałęczów, które w zeszłym tygodniu podpisało z UEFA umowę, na goszczenie w czasie Euro 2012 jednego z uczestników turnieju. - Mamy rozbudować bazę hotelową i zaplecze sportowe. Wszystko będzie na czas.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!