czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Na tej drodze zginęła 19-latka. W Wólce ma być bezpieczniej

Dodano: 2 czerwca 2015, 12:21
Autor: Paweł Puzio

Drogowcy wyznaczają nowe, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, malują nowe pasy, w tym pas dla „lewoskrętów” (fot. Dorota Awiorko)
Drogowcy wyznaczają nowe, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, malują nowe pasy, w tym pas dla „lewoskrętów” (fot. Dorota Awiorko)

Za dwa, trzy tygodnie odcinek drogi nr 82 biegnący przez podlubelską Wólkę zmieni się nie do poznania. Już zniknęły stare pasy, a drogowcy wzięli się za malowanie nowych.

Na kilkukilometrowym odcinku drogi nr 82 biegnącym przez Wólkę, Jakubowice Murowane i Długie drogowcy wyznaczą nowe, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, wydzielą też pas dla „lewoskrętów”.

Ten fragment trasy Lublin–Łęczna biegnie przez gęsto zamieszkany teren. Nie raz dochodziło tam do potrąceń pieszych, w tym do najgłośniejszego śmiertelnego wypadku, w którym na przejściu zginęła 19-letnia studentka.

– Celem zmian jest poprawa bezpieczeństwa – mówi Zdzisław Tworek, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem w lubelskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Mieszkańcy od lat czekali na modernizację drogi. – Na tym odcinku ruch jest bardzo duży. W pobliżu jest kościół, szkoła i kilka przystanków autobusowych. Szczególnie niebezpiecznie jest w sezonie letnim, bo to droga nad jeziora – mówi pan Jerzy, kierowca z Wólki. 

Już w minionym roku w okolicach budynku Urzędu Gminy Wólka stanęły dwa wysięgniki, na których zostaną zamontowane aktywne znaki D-6, ostrzegające o przejściu dla pieszych. – Nowe przejścia będą dwuetapowe, z azylem, oświetlone – zapewnia naczelnik Tworek.

W ramach nowej organizacji ruchu, na środku jezdni zostanie wydzielony specjalny pas dla pojazdów skręcających w lewo, np. do posesji. Takie rozwiązanie od lat z powodzeniem funkcjonuje m.in. w Dęblinie.

– Modernizacja nie powinna w istotny sposób zakłócić ruchu na tym odcinku. Prace potrwają do połowy czerwca – dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

Czytaj więcej o: drogi GDDKiA Wólka Zdzisław Tworek
Gość
gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 czerwca 2015 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oprócz poprzeczki trzeba pomyśleć o innych mieszkańcach tej wspaniałej miejscowości którzy wyjeżdżają bezpośrednio na drogę krajową ze swoich posesji w lewą stronę a co do drogi krajowej to powinna być zrobiona drogą wojewódzką gdyż mamy obwodnicę a tu nie jest potrzebny taki ruch jaki jest szczególnie pojazdów ciężarowych
Rozwiń
gość
gość (2 czerwca 2015 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...no i będzie bezpiecznie, 20km/h za furą gnoju

Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2015 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
już na Turystycznej wyznaczono ścieżki rowerowe na których nie ma żadnego roweru a razem 3.0 m drogi leży odłogiem i koreczki latem to już horror.Dobrze,,,,,,,,,,,,,,,,,,że można objechac przez Piiaski bo przez Łęczną 2x dłużej.
Rozwiń
aga
aga (2 czerwca 2015 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoda, że przy tak dużych i wspaniałych zmianach zupełnie zlikwidowano pobocza. Którędy mają chodzić ludzie, czy jeździć rowery. Na każdym przystanku wysiada dużo ludzi i niektórzy muszą przejść spory kawałek do swojej posesji. Obawiam się, że dla tych osób będzie dużo niebezpieczniej. Jak będzie padał deszcz lub spadnie śnieg to będzie chyba trzeba przefruwać, bo przejść się tam nie da na 100%. Nie wiem więc dla kogo te zmiany będą takie dobre :(

Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2015 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość (2 czerwca 2015 o godzinie 15:23) Wystarczy korzystać z obwodnicy i ruch się zmniejszy proste Ja proponuje korzystać z lotniska, wtedy już w ogóle nie będą potrzebne drogi... A teraz zagadka, kto jest tak głupi że napisał taki komentarz, kiedy 85% urzędników właśnie wraca do domu a pozostałe 15% jest na urlopie zdrowotnym=pracują prywatnie w swoich firmach na zlecenie urzędów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!