czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Nabili w butelkę czy wpuścili w balon?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2008, 19:28
Autor: Rafał Panas

40 tys. zł dopłacił Urząd Marszałkowski do centralnego święta policji w Zamościu. Na co konkretnie poszły publiczne pieniądze?

Urząd nie może się zdecydować i... przedstawia dwie wersje wydatków.

Do organizacji lipcowych centralnych obchodów 88 rocznicy powstania policji, na które zjechali warszawscy notable, przyłączył się również samorząd województwa. Zarząd Województwa (tworzą go politycy PO i PiS) przeznaczył na ten cel 40 tys. zł brutto.

Kilka tygodni po imprezie o te wydatki zapytał opozycyjny radny Jacek Czerniak (LiD). Marszałek Jarosław Zdrojkowski na piśmie wyliczył, że pieniądze poszły na banery, balon, plakaty, stoisko z materiałami promującymi region, upominki dla VIP-ów oraz degustacje potraw regionalnych dla 300 gości uczestniczących w imprezie.

Tymczasem pod koniec grudnia Urząd Marszałkowski ujawnił wykaz zawartych w związku z zamojską imprezą umów o dzieło i zleceń. Z dokumentu jasno wynika, że 40 tys. zł poszło wyłącznie na "usługi gastronomiczne dla 300 gości krajowych i zagranicznych” uczestniczących w rocznicy powstania policji.

- To zdumiewające - twierdzi Czerniak. - Wychodzi po 133 złote na osobę.
Tymczasem jak sprawdziliśmy ok. 130 złotych (bez alkoholu) żądają za jednego gościa weselnego dobre lubelskie lokale. Oprócz pięciu gorących potraw i zimnych przystawek w cenę wliczony jest wynajem sali.

Dlaczego władze województwa w różnych dokumentach inaczej tłumaczą wydatek? Jeśli pieniądze poszły tylko na jedzenie, to czemu degustacja potraw regionalnych pochłonęła aż 40 tys. zł? Takie pytania zadaliśmy Urzędowi Marszałkowskiemu w ubiegły piątek. Właśnie przyszła odpowiedź.

- Nadrzędny cel, którym była budowa wizerunku i promowanie województwa lubelskiego na imprezie o tak wysokiej randze, został osiągnięty - tłumaczy Agnieszka Kańtoch z biura prasowego urzędu. Dodaje, że zgodnie z umową z policją, pieniądze poszły na degustacje, a zarobiła je firma Doroty Kicyk prowadząca ośrodek wypoczynkowy w Kawęczynku koło Szczebrzeszyna.

- Jeśli wydanie 40 tys. zł na święto policji poprawiło poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, to ja się podpisuję pod taką decyzją. Wydaje mi się jednak, że publiczne fundusze zostały wydane w nieprzemyślany sposób - komentuje Jacek Czerniak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
vonsky
łeee
castor
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

vonsky
vonsky (12 stycznia 2008 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Galanta odwołali za (podobno) nieuzasadniony wydatek 35 tys. na jakiś bankiet, ciekawe kogo teraz odwołają?
Rozwiń
łeee
łeee (12 stycznia 2008 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może ta panienka z urzędu wytłumaczy "ciemnemu narodowi" w jaki sposób i jakimi metodami badawczymi sprawdziła "osiągnięcie celu" promocyjnego ? Wciskanie głupot opinii publicznej przez pisiaków ze spokojnej nie ma granic. Jak na razie jedynym efektem marketingowym jest obśmianie zdrojkowskiego przez cała polske po sławetnym wywiadzie z samym sobą i jak na razie to tyle, a minął juz rok odkąd pisuary zadomowiły sie w urzędzie. Promocja regionu w ich wykonaniu to kiepski żart i na pewno nie polega, jak twierdzi panienka z biura prasowego, na finansowaniu bankietu.
Rozwiń
castor
castor (12 stycznia 2008 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
- Nadrzędny cel, którym była budowa wizerunku i promowanie województwa lubelskiego na imprezie o tak wysokiej randze, został osiągnięty - tłumaczy Agnieszka Kańtoch z biura prasowego urzędu.
Jaki marszałek (sierota Zdrojkowski) taka i promocja, a naturalnym skutkiem bełkot biura prasowego. Głupoty rządzących nie da sie wytłumaczyc cytatami z książek o PR pani Agnieszko.
Rozwiń
rada parafialna
rada parafialna (12 stycznia 2008 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może pieniądze poszły na bardzo ostatnio modny "pokropek",który w wykonaniu biskupów sporo kosztuje.Jak więc rozliczyć taki święty wydatek?Szuka się różnegorodzaju wyścia,aby tylko zadowolić purpurencje (w różnych przypadkach)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!