środa, 24 maja 2017 r.

Lubelskie

Nagrodzeni na Polagrze

Dodano: 11 września 2001, 22:57

Firma Cukiernicza Solidarność zdobyła tytuł "Wiecemistera Eksportu Produktów Żywnościowych 2001” na poznańskich targach Polagra-Food 2001. Jury nagrodziło mieszankę owocowych galaretek pektynowych w czekoladzie "Wiosenne”. Do tytułu dołączono nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Dwa lata temu lubelska Solidarność zdobyła tytuł "Juniora Eksportu” za śliwkę nałęczowską.

Nagrodę prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w kategorii "Junior Eksportu” przyznano Zakładom Mięsnym Łmeat w Łukowie. Wyróżnionymi produktami były konserwy: luncheon meat, gulasz angielski, wieprzowina w sosie własnym, golonkowa, wieprzowina gulaszowa. Dyplom honorowy dla producentów i eksporterów mleczarskich za wysokie osiągnięcia w eksporcie dostała Spółdzielcza Mleczarnia "Spomlek” z Radzynia Podlaskiego za serwatkę w proszku.
Polagra to największe w kraju targi producentów i handlowców artykułów spożywczych i dodatków do żywności. Tegoroczne targi zgromadziły ponad 940 wystawców, w tym 270 firm zagranicznych z 34 państw. (jaxa)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24