niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Nagrodzili się za urzędniczy trud

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2005, 21:48

Nagrody po 2,5 tys. zł dostało sześciu pracowników lubelskiego Kuratorium Oświaty, w tym wicekurator, dwóch dyrektorów i rzecznik prasowy. Za co? Za robienie protokołów na zebraniach, za dbanie o swój rozwój i za organizowanie narad i szkoleń. A to – jak twierdzi NIK – obowiązki, które trzeba wykonywać bez nagradzania.

NIK podała właśnie wyniki ostatniej kontroli w kuratorium. Sprawa zaczęła się w listopadzie zeszłego roku.
Do lubelskiej delegatury dotarło wówczas pismo Marka Króla, przewodniczącego Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” w Lublinie. Król pisał w nim, że kurator oświaty z puli na nagrody dla nauczycieli odznaczających się szczególnymi osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi obdarował pieniędzmi osoby nieuprawnione – czyli kuratoryjnych urzędników.
Po kontroli NIK uznała, że utworzenie funduszu na nagrody było zgodne z prawem. – Nasze zastrzeżenia wzbudził jednak tryb przyznawania nagród, a także sposób uzasadniania wniosków o ich przyznanie – mówi Wojciech Wadecki, kontroler lubelskiej delegatury NIK.
Urzędnicy otrzymali po 2,5 tys. zł za to, że „sumiennie i wzorowo wykonywali obowiązki wynikające z pracy”, „stale dbali o swój rozwój” lub „protokołowali zebrania kierownictwa”.
Dla kontrolerów NIK przyznawanie nagród za takie czynności jest bezpodstawne. – To zwykłe, podstawowe obowiązki tych osób. Wykonywanie tych zadań zostało wpisane w ich umowy o pracę – tłumaczy Wadecki.
Według kuratora Waldemara Godlewskiego nagrody zostały przyznane słusznie. – Miałem kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy i Urzędu Wojewódzkiego. I nikt mi nic nie zarzucił – tłumaczy. – W końcu jestem szefem i wiem, komu się należą. A w uzasadnieniu po prostu trzeba było coś napisać.
Obdarowani urzędnicy nie muszą zwracać pieniędzy. Wnioski NIK mają charakter uwag pokontrolnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!