niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Najbardziej oblegane kierunki studiów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 czerwca 2008, 20:10

Biotechnologia na UMCS, europeistyka na KUL, architektura na politechnice, fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym

oraz weterynaria na Uniwersytecie Przyrodniczym. To w tym roku najbardziej oblegane kierunki studiów.

Małgorzata Nucia spod Lublina jeszcze nie wie, co będzie studiować. - Rozważam agrobioinżynierię, rolnictwo i towaroznawstwo - tłumaczy Gosia, która w piątek przyjechała do lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, żeby poznać szczegóły rekrutacji na te kierunki. - Ale w tym tygodniu już zdecyduję i złożę dokumenty.

- U nas kandydaci mają czas do 10 lipca - mówi Elżbieta Binienda, kierownik działu organizacji studiów na UP. - Na razie najbardziej oblegane nasze kierunki to weterynaria, towaroznawstwo, technika rolnicza i architektura krajobrazu.

Mniej czasu mają chętni do studiowania na Uniwersytecie Medycznym, który kończy nabór w najbliższy piątek. - Największą popularnością cieszą się te same specjalności, co w latach ubiegłych: kierunek lekarski, stomatologia, analityka medyczna i fizjoterapia - wylicza Krystyna Walkowska z działu rekrutacji UM. - Na tę ostatnią już jest 9 osób na miejsce.

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na razie najbardziej oblegana jest europeistyka, gdzie 6 osób rywalizuje o jedno miejsce. - Ale dużym zainteresowaniem cieszą się też psychologia i dziennikarstwo, gdzie o jedno miejsce stara się już co najmniej 5 kandydatów - dodaje Beata Górka, rzecznik KUL. - Sporo jest też chętnych na prawo i administrację. Czekamy na kandydatów do 3 lipca.

Cztery dni dłużej zgłoszenia przyjmuje Politechnika Lubelska. - W tym roku najwięcej kandydatów (ponad 3 osoby na miejsce) walczy o przyjęcie na architekturę i budownictwo - szacuje Iwona Czajkowska-Deneka z PL. - Cieszy nas też duże zainteresowanie matematyką, którą uruchamiamy właśnie od tego roku.

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej wśród najbardziej obleganych kierunków też jest jedna nowość: finanse i rachunkowość, na którą już zapisało się ponad 600 osób. - Z pozostałych hitów należy wymienić biotechnologię (7,5 os./m-ce), dziennikarstwo (7,1), stosunki międzynarodowe (5,5) i… turystykę (5,7) - wylicza dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej.

UMCS przyjmuje zapisy do pierwszych dni lipca (w zależności od kierunku).
Listy przyjętych na wszystkie uczelnie zostaną ogłoszone w połowie lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kaaa
as
ZygZag
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kaaa
kaaa (22 czerwca 2009 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tera każdy idzie na budownictwo, a nikt nadal na elektrofizykę, mechanikę, mechatronikę- tu będzie zapotrzebowanie za 10 lat , a nie masy inż. bud:S
Rozwiń
as
as (23 czerwca 2008 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZygZag napisał:
Dlaczego, do budownictwa możesz trafić od ręki .... i to na fizycznego!!!

nie masz czego żałować
tylko zyskałeś
Rozwiń
ZygZag
ZygZag (23 czerwca 2008 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zawiedziony napisał:
Ja sie starałem na budownictwo na PL ale nie zdawałem ani matematyki ani fizyki na maturze wiec teraz nici z moich marzen i planów.


Dlaczego, do budownictwa możesz trafić od ręki .... i to na fizycznego!!!
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2008 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dałeś sobie nawet szansy.
Rozwiń
zawiedziony
zawiedziony (23 czerwca 2008 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja sie starałem na budownictwo na PL ale nie zdawałem ani matematyki ani fizyki na maturze wiec teraz nici z moich marzen i planów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!